Natjecaj za 14. SFerinu godisnju zbirku (do 12.12.2007.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

ratchet wrote:jedino što onda imam osjećaj da one koje su odbijene ništa ne valjaju naspram one koju objave i nekako mi ih se više ne mili slati na druge natječaje, postanu zaboravljene priče.
Inače, sve priče koje dođu pročita više ljudi (ove godine za SFerakonsku to je troje ljudi) i one koje su dobre, a recimo ne stanu ili ne pašu u zbirku preporučuju se urednicima drugih izdanja na uvid i razmatranje (zajedno s kontakt podacima autora), pa tako znaju završiti u Parseku, NOSF magazinu i drugim tiskovinama.

Kako po ovom forumu browsa dosta urednika (Parsek, NOSF magazin, Futura, SFerakonska zbirka, Ubiq itd.) isto vrijedi i za priče u Literarnoj radionici i čiči miči.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Angel of Fantasy
Ewok
Posts: 3
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Angel of Fantasy »

ja sam napisala jedan fantasy roman, a i drugi samo što nije gotov (moram mu naslov smisliti). i nikako ga ne mogu srezati u novelu pa me zanima da li bude kakve prilike za prezentirati roman nekad
''Time future and time present are both containeted in time present'' T.S.Elliot
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Hmm... jesi li pisala kakve priče prije romana? U oba slučaja, baci oko na podforum Ȓiča-miča, ima thread "Htjeo bih napisati roman... itd.", tamo smo raspravljali o pisanju romana i priča...
Jesi li već kome dala da pročita roman ili barem neki njegov dio?
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

I što je najbitnije, koliko bi morala rezati romana, da bi postao novela? Uzmi u obzir da je novela tvorevina s 50 + kartica, a to je isto preveliko za ovu zbirku. 35 max.
Mislim da ti je savršena prilika za prezentaciju fantasy romana sljedeći sferakon, budući da će glavna tema biti fantasy. :uzdravlje:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Angel of Fantasy
Ewok
Posts: 3
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Angel of Fantasy »

pročitao mi je frend koji je apsolvent komparativne književnosti na Filozofskom. ne znam koliko bi trebala rezati ali mislim dosta. hvala na informacijama. nisam prije gledala forum jer sam na faxu pa nisam stigla. hvala još jednom
''Time future and time present are both containeted in time present'' T.S.Elliot
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Just for the record, ja mislim da znam 1 i pol komparatista koji je i dobar urednik. Ostali svi MISLE da to znaju raditi i još gore, uvjereni su i da znaju pisati.

Odi recimo na transazija blog i vidi koiko su nvjesti nezanimljivi i udaviteljski tekstovi koparatista. Samo usporedi s onim drugim tekstovima.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Unread post by ratchet »

stavi jednostavno jedan kratki odlomak na čiča miča, to se sigurno ne računa kao objavljivanje, pa će ljudi pročitati i dobit ćeš povratne informacije. evo ja obečajem da ću pročitati
p.s. ako se to ipak računa kao objavljivanje budući da na natječaj idu samo neobjavljene priče neka me Ire ispravi
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

O čimi miči nisam razmišljala, ne znam je li Ire, a za literarnu radionicu imamo pravila za to... [url=http://forum.tip.it/nosf/viewtopic.php?t=1815ovdje[/url].
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

koliko sam ja razgovarao sa Ire ako se objavi dio na netu ili se cijela prica potpuno obnovi onda moze proci pod novo :dontknow:
sorry zbog gramatike
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa to bi zapravo trebalo pitati UREDNIKE, što misle o tome ;)
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Ire wrote:pa to bi zapravo trebalo pitati UREDNIKE, što misle o tome ;)
lol
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Ja sam nekako oduvijek gledao da su priče u čiča miči objavljene
Potpuno je isto objavi li se priča na vlastitom blogu, web stranici ili u "mom" :D podforumu
Literalna je radionica priča za sebe jer je, jelte radionica
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Unread post by Porto »

hmm, da ali blog je za mnoge pisce svojevrsni 'prewriting' tool, ujedno i radionica. u cemu je razlika ako ti sirovu pricu objavljenu na blogu ljudi citaju i kometiraju ili je otisnes na papiru, posaljes mailom na grupe, a onda citas i na radionici ?!?! u slucaju sferina natječaja i zbirke, prica mora proci jos i urednicki zahvat.

a sto se tice ovog natjecaja, sumnjam da će netko odbjaviti 30 kartica na webu, a jos manje da ce to netko procitati... :D
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Dal mi netko moze reci dali su zadovoljeni uvjeti natjecaja ako je neko standardno fantasy okruzje (bica, magija i sl.) smjesteno u moderniji svijet?
Locked