Symposion

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

Hrvoje Prcic
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 03 May 2005, 18:06
Location: Zagreb

Symposion

Unread post by Hrvoje Prcic »

Slu?ajno na hr.rec.sf uo?ih poruku sljede?eg sadrĹžaja:

nema na hrvatskom ba[?] previ[?]e o SF piscima na netu pa sam si dao truda i prepisao odli?nu seriju ?lanaka Zorana Živkovi?a koja je izlazila po?etkom osamdesetih u "Siriusima" http://p199.ezboard.com/fsymposion25618frm34
Od onda je ve?ina tih pisaca poumirala, pa ako netko ima nekakve nekrologe molim da ubaci


Poruku je pisao izvjesni davor. Dakle, kao urednik tada[?]njeg izdanja Siriusa, a i kao prijatelj Zorana Živkovi?a, moram upozoriti davora i vlasnike elektronskog ?asopisa Symposion da su objavljivanjem spomenutih radova prekr[?]ili zakon o autorskom pravu i umoljavam ih da odmah uklone re?ene tekstove jer ?u u protivnom podnijeti prijavu.

Ako netko zna tko je taj davor neka mu prenese ovu poruku.
Jedini način da se otkriju granice mogućega jest zakoračiti preko njih u nemoguće!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

mislim da bi tu poruku trebalo staviti i na njuzeve!
ako je vama problem, mogu je ja prenijeti tamo .. :uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Samo, ajde neka netko tko ima internet doma to sve skine na komp prije nego što oni to maknu s neta ;)
Hrvoje Prcic
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 03 May 2005, 18:06
Location: Zagreb

Unread post by Hrvoje Prcic »

Ire wrote:mislim da bi tu poruku trebalo staviti i na njuzeve!
ako je vama problem, mogu je ja prenijeti tamo .. :uzdravlje:
Ja se ne Ĺželim registrirati na njuze niti na forum Symposiona samo radi ovog upozorenja. ?ovjeku sam, tako?er danas, poslao poruku na e-mail koji je nazna?en na Symposionu, pa ?emo vidjeti reakciju. Pretpostavljam da ?e biti reakcija na moje upozorenje, ali ?vrsto stojim iza stava i zakonske regulative koji [?]tite intelektualno vlasni[?]tvo. Hvala na pomo?i. :uzdravlje:
Jedini način da se otkriju granice mogućega jest zakoračiti preko njih u nemoguće!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Izitpajn wrote:Samo, ajde neka netko tko ima internet doma to sve skine na komp prije nego što oni to maknu s neta ;)
znaš kolko toga ima? svakog su pisca stavili u novi thread :x

pokušala se regat, ali to je mišn imposibl kod ezboarda :!:

svejedno ću ja stavit i na njuzeve, neka drugi isto vide šta ih čeka ak nastave biti zli .. :zloch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ire wrote:neka drugi isto vide šta ih ?eka ak nastave biti zli .. :zloch:
Nemoj me vu? za jezik :evil2:
ager
Ewok
Posts: 7
Joined: 04 Jul 2006, 10:18

Davor

Unread post by ager »

Dragi Davore,

Slobodno koristite moje tekstove iz "Siriusa" na forumu. Drago mi je zbog toga.

Srdacno,
Zoran Zivkovic
eto, toliko o tome
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Davor

Unread post by Ire »

ager wrote:
Dragi Davore,

Slobodno koristite moje tekstove iz "Siriusa" na forumu. Drago mi je zbog toga.

Srdacno,
Zoran Zivkovic
eto, toliko o tome
pa drugi put napišite da su tekstovi objavljeni u suglasnosti s autorom .. :!:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ager
Ewok
Posts: 7
Joined: 04 Jul 2006, 10:18

Unread post by ager »

hvala na uputama [?]to i kako da radim na svojem forumu i tekstu na newsima
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ager wrote:hvala na uputama što i kako da radim na svojem forumu i tekstu na newsima
jel to bje sarkazam?

mislim ozbiljno, kad objavljuješ takve stvari, dakle tuđe autorske tekstove, dobro je napisati da je tvoj postupak odobren od strane autora. u današnje vrijeme kad si svatko uzme zdravo za gotovo prepisivati i kopirati tuđa autorska djela - ili još gore kad skeniraju cijele knjige i stave na web (te se još hvale kako su se namučili i potrudili) - normalno da ljudi reagiraju kako reagiraju.

pohvalno je za tebe što si prethodno tražio odobrenje autora (ne zato što sumnjam u tvoj integritet, već stoga što danas ljudi takve stvari vole ignorirati) i sori zbog napada. al, velim, da si napisao da je sve objavljeno u suglasnosti s autorom, do napada ne bi ni došlo

:uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ager
Ewok
Posts: 7
Joined: 04 Jul 2006, 10:18

Unread post by ager »

Ire wrote:mislim ozbiljno, kad objavljuje[?] takve stvari, dakle tu?e autorske tekstove, dobro je napisati da je tvoj postupak odobren od strane autora.
autorska prava su malo kompliciranija nego [?]to si si ti zamislila, mislim da vlasnik ovih tekstova nije g. Zoran Živkovi?, ali svakako je pristojno pitati za odobrenje, nego "Sirius" mislim
G. Hrvoje Pr?i? se vjerojatno kao biv[?]i urednik osje?a i kao vlasnik autorskih prava
Kada bi ja imao prijatelja, i smatrao da su mu ugroĹžena nekakva prava, napisao bi mu mail i poslao link, a ne u njegovo ime prijetio ljudima policicijom i prijavama

Ima jedna zgodna narodna poslovica: "Ne laje pas zbog sela, nego radi sebe"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

što se mene i moje malenkosti tiče, nisam nikome prijetila u ničije ime, već samo prenijela citat ..

da, ne znam kako je s autorskim pravima u ovom konkretnom slučaju, ali svakako je dobro znati tko je nositelj istih prije nego što išta objavljuješ.

ponavljam, danas su ljudi skloni ne mariti za nečija autorska prava. ignorirati ih. raditi po svome bez obzira što nekome štete. i ako sam u tvom slučaju pogriješila - ponovo se ispričavam - no nemoj me patronizirati svisoka i davati uvrijeđene komentare nakon što sam ti se ispričala (sada već dvaput!) ..

iako su i meni povrijedili autorska prava u jednom slučaju, ne reagiram na to radi svog iskustva, već radi općeg principa. kao što bi i svi normalni ljudi trebali reagirati.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Koja glupost. Ti tekstovi su pretiskani u knjizi Savremenici budu?nosti, ima je na onom CD-u od Polarisa gdje su sva Živkovi?eva djela... Nadam se da covjek nije stvarno pretipkavao, nego copy/pastao s CD-a.

@ager - malo pristojnosti prema webmasterici OVOG foruma (kad vec spominjem koji je forum ciji) ne bi skodilo.
ager
Ewok
Posts: 7
Joined: 04 Jul 2006, 10:18

Unread post by ager »

Ire wrote: ponovo se ispri?avam - no nemoj me patronizirati svisoka i davati uvrije?ene komentare nakon [?]to sam ti se ispri?ala (sada ve? dvaput!) ..

iako su i meni povrijedili autorska prava u jednom slu?aju, ne reagiram na to radi svog iskustva, ve? radi op?eg principa. kao [?]to bi i svi normalni ljudi trebali reagirati.
Stvarno sam ih izvukao iz "Siriusa" nisam ih skinuo s CDa
Sigurno se moĹže i primjetiti po gre[?]kama, najvjerojatnije sam ih napravio desetak puta vi[?]e :)
To sam radio vi[?]e za sebe jer me zanima [?]to je bilo s piscima koji su pisali nekad u "Siriusu", a to je trebao biti samo uvod u istraĹživanje, gdje su sad i [?]to rade
Mora se priznati da je prvih sto brojeva to bio izvrstan ?asopis, [?]teta [?]to je kasnije promjenio urednika
Oprosti, nisam govorio o tebi, nego o pokreta?u topica ?iji se i mail provukao kroz moj antspam filter. Stvarno se ne ljutim, ?ak mi je i drago [?]to mi reklamira[?] moj forum :)

Ja isto ne[?]to od onog o ?emu pi[?]em, na?em na Wikipediji pa...
Post Reply