najlegendarnija Aldissova izjava s Istrakona

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

najlegendarnija Aldissova izjava s Istrakona

Unread post by Ire »

uz kokodakanje, definitivno ona o tome kako vam kupovina knjige "Non-stop" može pomo?i da prestanete pušiti

:lol: :lol: :lol: :lol:

frajer je legenda i zbilja mi je bila ?ast upoznati ga i popri?ati s njim.

:uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Sad mi je žao što sam prestao pušit prije par godina. Možda me natjera na neke druge stvari, vidjet ?emo.

Meni je najlegendarnija bila pri?a kako su naru?ili piletinu i ?ekali da se ta piletina prvo ulovi, ubije, ... :uzdravlje:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Meni je bila najlegendarnija pjesmica "?eeeetrdeeeset peeeet" i njegov odgovor na pitanje kako se osje?a kad završi roman. Rekao je da se vjerojatno osje?a kao Picasso kad je završio sliku: "Why didn't I put a little *pljik* [izgovori i zamahni rukom kao da zamahneš kistom] there?" :ocasion:

A da, vi koji niste bili na "press konferenciji"... tamo je izvalio još nekoliko štoseva. Najve?i je bio kad ga je Boris Švel pitao zašto mu se knjiga zove baš Non-Stop. Aldiss mu je odgovorio da zato, jer kad je putovao po Jugoslaviji, je posvuda po du?anima vidio natpise "Non-Stop" i to mu se jako svidjelo. :lol:

Fakat je stri?ek živa legenda. :mrgreen:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

LOL zaboravila sam na pjesmicu :lol:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Meni je najlegendarnija izjava bila da ne zna tko je Nikola Tesla ali je, "naravno, ?uo za Edisona". Tek danas mi je palo na pamet da se to možda zaebavao, a prije nekoliko minuta sam shvatio koji je bio datum kad je to rekao.

Ali ako zbilja ne zna tko je Nikola Tesla, onda nek se zakopa.

Ina?e, pro?itao sam nonstop i nije mi bogznašto.
User avatar
rOs
Ewok
Posts: 25
Joined: 27 Mar 2006, 16:14
Location: vinkuran-histria terra magica

Unread post by rOs »

da, to s Teslom je i mene stavilo u razmi[?]ljanje. jo[?] gore [?]to mi se ?inilo da se ?ovjek uop?e ne zahebava, iako je to ?inio poprili?an broj puta u toku vikenda...

hmhm, a opet, s obzirom na godine - moĹžda je zaboravio da je poznavao "tog Teslu"?! :shock:
Walking upside-down in the sky
Between the satellites passing-by
I'm looking for my dreams
Smoking some golden beams
Gliding along a black rainbow
I fly away with my shadow while,
Scratching the moon like a DJ
The night follows its Odyssey...
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Ma joj... pa što onda ako ne zna za Teslu. Mislim, stvarno nije OK da se ga zbog toga ide sramotiti u stilu "pa kako ne znate za njega, "greatest inventor" bla-bla". Eto, možda je ?ovjek stvarno zaboravio. Ali da mu se njegovo neznanje nabija na nos... e to nije lijepo. Pa stvarno mu je bilo jako neugodno i sam je rekao: "Sorry for my ignorance." Što smo ga trebali isfu?kati ili se derati BUUUUU? :?
User avatar
rOs
Ewok
Posts: 25
Joined: 27 Mar 2006, 16:14
Location: vinkuran-histria terra magica

Unread post by rOs »

hm, kad sam shvatio da se ?ovjek ne [?]ali - skoro je meni bilo neugodnije situacijom nego njemu. eto, to je moje mi[?]ljenje. dakle, ipak je ne[?]to "opako" ostalo visiti u zraku usljed njegova, slobodno ?u re?i - neznanja. da, neznanja!
dakle, mislim da ovaj "gaf" u svakom slu?aju nije bezna?ajan, ne toliko zbog Aldissa koliko zbog nas samih i na[?]e povijseti... kao recimo za[?]to se jo[?] uvijek u knjigama pripisuje otrki?e radija Marconiju, a svi su se sloĹžili i oko tog jo[?] jednog u nizu "novootkrivenih" Teslinih izuma!??

ali sveukupno uzev[?]i - ?ovjek Aldiss je legenda (da se ponovim) :)
Walking upside-down in the sky
Between the satellites passing-by
I'm looking for my dreams
Smoking some golden beams
Gliding along a black rainbow
I fly away with my shadow while,
Scratching the moon like a DJ
The night follows its Odyssey...
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Hrvatska (kao država pa i njezini gra?ani), a prije nje Jugoslavija i nisu baš pretjerano napravili da se za naše znanstvenike u svijetu ?uje.

Zato mi je famozno kako se uvijek o?ekuje da svi za njih znaju.

Istina Tesla je jedan od najzna?ajnijih izumitelja koji je ikad živio, ali ve?a je sramota za nas ako se za njega ne zna nego što bi trebalo nekog izvana bit sram ako nije ?uo za njega. Jer trenutna je situacija da ako ?ovjek nije izri?ito sjeo i po?eo tražit po popisu izuma što je tko izumio i tako naletio na njegovo ime teško da ?e naletit na njega. Jer drugi nemaju neke prevelike potrebe Teslu uop?e spominjati ako im to nije u neophodnom interesu, a nije.

Evo sjetili se ovu godinu posvetiti Tesli i šta se to to?no doga?a? Bandi? razglaba bi li trebalo stavit spomenik u Teslinu. Netko je negdje objavio natje?aj za logo "Godine Nikole Tesle" ... Na kraju balade možda sve bude gotovo negdje 29. 12.-og pa ?e bit obilježavano idu?a dva dana koliko godina traje. I opet ništa kao i obi?no.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Slažem se. Da, nije znao ali mislim da definitivno zaslužuje da mu oprostimo (govorim o Aldissu, naravno). :drunken:
User avatar
rOs
Ewok
Posts: 25
Joined: 27 Mar 2006, 16:14
Location: vinkuran-histria terra magica

Unread post by rOs »

ma naravno da mu treba oprostiti. tome u prilog govori i naglasak koji sam stavio na moj osobni osje?aj sramote. dakle, vi[?]e sam se ja sramio nego Aldiss, po[?]teno. i ?ini mi se da se tu stvari trebaju naglava?ke promijeniti.

Banandi? je krivi izbor pri poku[?]aju ispravljanja "krive Drine".

toliko o tome od mene. over :mrgreen:
Walking upside-down in the sky
Between the satellites passing-by
I'm looking for my dreams
Smoking some golden beams
Gliding along a black rainbow
I fly away with my shadow while,
Scratching the moon like a DJ
The night follows its Odyssey...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Mislim da Aldiss nema za [?]to sramiti. Koliko ljudi u zemljama ex Juge zna [?]to je Tesla sve izumio? Ljudi ako su i ?uli za njega znaju da je prtljao ne[?]to oko struje i to je to. Zapravo je Tesla poznatiji vani nego ovdje, [?]to ide na na[?]u stramotu ( ?ast iznimkama!).
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Tanja.C wrote:Najve?i je bio kad ga je Boris Švel pitao zašto mu se knjiga zove baš Non-Stop. Aldiss mu je odgovorio da zato, jer kad je putovao po Jugoslaviji, je posvuda po du?anima vidio natpise "Non-Stop" i to mu se jako svidjelo.
No, no, to je bio samo prigodni štos, ipak je Non-stop izašao šest godina PRIJE njegovog putovanja Jugoslavijom...

A u vezi tog putovanja, ispri?ao je kako je u 39. godini položio voza?ki ispit, i došao ženi s rije?ima: Draga, položio sam, ho?eš da te malo provozam? A ona kaže: Može, kamo idemo: A on kaže: U Jugoslaviju! A ona kaže: OK, samo da uzmem malo odje?e...
Davor

P. S. Kako zbog moderatorskih dužnosti nisam baš stigao bilježiti, ajd' pomognite da se prisjetimo sveg zanimljivog što smo od njega ?uli, da se ne zaboravi...

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

rOs wrote:da, to s Teslom je i mene stavilo u razmišljanje. još gore što mi se ?inilo da se ?ovjek uop?e ne zahebava, iako je to ?inio poprili?an broj puta u toku vikenda...

hmhm, a opet, s obzirom na godine - možda je zaboravio da je poznavao "tog Teslu"?! :shock:
LJudi nemojmo zaboraviti da je Aldiss s ponosnom došao i rekao da zna razliku izme?u kruha i hleba. Ajd na?ite mi gosta iz Britanije koji je toliko obziran?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Post Reply