Ekran prièe_04

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Pro?itala sam Koncentrat, svi?a mi se pri?a SAMSU :mrgreen:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Hvala! :flower:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Žao mi je [?]to vam se ne svi?aju prve tri pri?e jer sam i ja me?u njima, moja je tre?a po redu. MoŞda je to nedostatak samopouzdanja, a moŞda i ne[?]to drugo, ali ima li koga kome se svi?a? Napisala sam je iz srca i posvetila malom "?oviku" iz Zagore, to mi je bila osnovna i jedina namjera.Pozdrav svima!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ne znam na koje prve tri misli[?]. Ako na pobjedni?ke pri?e, onda ti nema ?ega biti Ĺžao. Sjeti se da je tvoja pri?a tre?a po kvaliteti od 1504 pri?e koje su stigle!! Eeej, tisu?u petsto ?etiri! A sude?i po tvome nicku, pretpostavljam da ima[?] 16 godina. Ako je i to istina, curo otvaraj [?]ampanjac! :uzdravlje: :flower:
Ja sam sretan [?]to sam uop?e u[?]ao u zbirku, jo[?] da sam dobio neku nagradu, gdje bi mi bio kraj? A sude?i po Portu, bio sam blizu. Ĺ ta bih ja trebao? Objesit se? :dontknow:
Nije bitno ako se nekome ne svi?a. Nekome se o?ito vrlo svi?ala jer su te nagradili za nju. Dakle, uĹživaj! :uzdravlje: :mrgreen:

PS: odakle ti to da se nikome ne svi?aju te tri pri?e?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Ba[?] ti hvala, izgleda da mi je po samopouzdanju stvarno 16, a ne malo manje od tri puta toliko...Ne mogu ti opisat sre?u kad sam vidjela svoju pri?u na ekranu, i to me?u prve tri nagra?ene ,ali svako malo negdje naletim na komentar kako su to sve bezvezne pri?e, kako su one najlo[?]ije plasirane ustvari najbolje, kako su napisane s namjerno popularnom tematikom i sve tako ne[?]to, [?]to mi je polako po?elo ru[?]it uvjerenje da je pri?a skroz dobra kako sam mislila kad sam je sama sebi naglas pro?itala i zaklju?ila da sam zadovoljna. Pozdrav i hvala ti na srda?noj potpori!
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

niveska16 wrote:..ali svako malo negdje naletim na komentar kako su to sve bezvezne pri?e, kako su one najlo[?]ije plasirane ustvari najbolje, kako su napisane s namjerno popularnom tematikom i sve tako ne[?]to,
ma to pi[?]u ljubimorni ljudi kojima su pri?e ispale
kao npr. ja :lol:
a sve da je i to istina, opet ne vidim razloga za ljutnju s tvoje strane
imala si nos kakve ?e pri?e dobro prolazit :mrgreen:
[?]to mi je polako po?elo ru[?]it uvjerenje da je pri?a skroz dobra kako sam mislila kad sam je sama sebi naglas pro?itala i zaklju?ila da sam zadovoljna.
naravno da je dobra pa dobila je nagradu
Pozdrav i hvala ti na srda?noj potpori!

pozdrav i tebi i dobro do[?]la :ocasion: :flower:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Potpisujem sve [?]to je gosn Bahod napisao (osim onoga da i on spada me?u kriti?are pri?a jer tome nisam osobno svjedo?io, daklem ne znam jel to istina, pa da me ne bi mogao optuĹživat za kleve?enje il vatever; a jesam pravnika, a? ;) ) i pridruĹžujem se pozdravima dobrodo[?]lice! :uzdravlje:

PS: i meni su popljuvali jednu pri?u na game masteru, pa me to nije sprije?ilo da i dalje pi[?]em. I da mi ljudi i dalje objavljuju pri?e. ;) Uvijek ?e biti ljudi kojima ?e se svidjeti i kojima se ne?e svidjeti ista pri?a. Evo, uzmi za primjer Harryja Pottera. Nedavno sam pro?itao da je do sada prodano 300 milijuna knjiga. Zna?i, minimalno 300 milijuna ljudi voli tog kepeca. Nevjerojatna cifra. Al, ako pogleda[?] s druge strane, na svijetu je 3 do 4 milijarde ljudi [?]to ?itaju kojima je Harry Potter bezveze. E sad, jel zaklju?ak iz toga da je Harry Potter dobro ili lo[?]e [?]tivo? Ako ?e[?] gledati statisti?ki, Harry Potter je vrlo lo[?]e [?]tivo. Ali, s druge strane, ako ?e[?] gledati populisti?ki i financijski Harry Potter je najbolje [?]tivo u povijesti knjiĹževnosti. E sad, koje je od toga istina?
Moj odgovor: Nema apsolutne istine. Istina je potpuno subjektivan pojam. Pogotovo u knjiĹževnosti. Pusti kriti?are. Ako je neka pozitivna kritika kojom ?e[?] pobolj[?]ati stil ili neke druge detalje oko pisanja, onda u redu, ali ne postoji kriti?ar koji je objektivan. Uvijek ?e se na?i netko kome ne[?]to smeta u pri?i. Ali, to nije apsolutna istina, ne moĹže se generalizirati. To je samo pitanje ne?ijeg ukusa.
Dakle, suma sumarum, ti i dalje pi[?]i i kupi nagrade (meni pred nosom! :!: :uzdravlje: ), a kriti?ari nek kritiziraju. I svi sretni i zadovoljni (osim mene jer si mi pokupila nagradu pred nosom :wave: )

PPS: [?]ta je bila tre?a nagrada? Zaboravio sam. :dontknow:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: (osim onoga da i on spada me?u kriti?are pri?a jer tome nisam osobno svjedo?io, daklem ne znam jel to istina, pa da me ne bi mogao optuĹživat za kleve?enje il vatever; a jesam pravnika, a? ;) )
a kaj misli[?] koga je i[?]ao prvi post ;)

[?]to se ti?e pri?a ja i dalje stojim iza svojih prija[?]njih postova
ve?ina mi se nije svidjela
ne znam kakove su bile one koje nisu pro[?]le, jer ih nisam pro?itao :)
ali nije mi jasno za[?]to bi nekog trebalo smetati [?]to ja mislim da neka pri?a nije dobra
pa nije moj ukus mjerilo dobrosti
:oops:
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Nisi ti prvi koji si rekao da ti se pri?e ne svi?aju, i ne moraju ti se svi?ati. Pro?itala sam to na jo[?] nekim stranicama, ali kad ljudi uop?avaju stvari ili bagateliziraju natje?aje, to se meni ne svi?a. Neka pi[?]e i [?]alje onaj tko ho?e i kome se pi[?]e, a na kraju , ne moĹžemo svi bit nagra?eni. Iskreno, ja sam mislila da mi je pri?a dobra i pomalo sam se i nadala, ali opet me toliko iznenadilo kad sam ugledala svoje ime me?u prvima i upala sam u neku euforiju kad nisam znala [?]to misliti ni kako se pona[?]ati. Prvi komentar bio mi je od prijateljice koja se bavi pisanjem : Mislila sam da su svi ovi natje?aji namje[?]teni, ali sad vidim da nisu. Pozdrav foruma[?]ima!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Bahod wrote:ali nije mi jasno za[?]to bi nekog trebalo smetati [?]to ja mislim da neka pri?a nije dobra
pa nije moj ukus mjerilo dobrosti
Embarasse
ajde, nemoj sad biti skroman. Nekidan mi King poslao SMS da te pitam [?]ta misli[?] o njegovom zadnjem romanu kojeg planira objavit. Ako kaĹže[?] da je dobar, ide u produkciju, ako okrene[?] palac prema dolje, spaljuje ga. :D :uzdravlje:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

eh
kad bi svi bili kao King :lol:
User avatar
niveska16
Puppeteer
Posts: 147
Joined: 30 Jun 2006, 22:08
Location: Dalmacija

Unread post by niveska16 »

Jo[?] jedanput hvala za ono dobrodo[?]la, stvarno ste odli?ni!

Ina?e, pro?itala sam kod nekoga od vas da mu se svi?a ovakva vrsta komunikacije kad ljudi nisu optere?eni nekakvim vanjskim (ne)kvalitetama sugovornika jer to ?esto zavara ili odnemogne. Ponekad se toliko trudim nekome svidjeti, a nisam glumica, da mi je od sebe same muka.

P.S.Zanima me jesu li literarni uratci ograni?eni isklju?ivo na SF tematiku jer tu nisam ba[?]...ili da se oku[?]am?

Jo[?] jedan P.S. Koncentrat je odli?an!
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

niveska16 wrote:Jo[?] jedanput hvala za ono dobrodo[?]la, stvarno ste odli?ni!
hvala hvala :uzdravlje:
P.S.Zanima me jesu li literarni uratci ograni?eni isklju?ivo na SF tematiku jer tu nisam ba[?]...ili da se oku[?]am?
pa tehni?ki jesu, ali kako sam ja prvi probio barijeru, a bilo je i par nasljednika valjda u praksi nisu

o ovoj bi se temi trebalo posavjetovati s Ire, a moĹžebitno i s ostalim juzerima


problem je zapravo tehni?ke prirode jer ovo je ipak NOSF forum, i moglo bi se dogoditi da vake vizionarske ideje budu do?ekane na noĹž, uz obrazloĹženje da postoji gro foruma i inih medija gdje su takove rabote poĹželjnije i zapravo bi to bilo opravdano


ali ja u principu nisam protiv ( kako je ono A.Ĺ˝. jednom lijepo izjavio ono o dobroj i lo[?]oj umjetnosti i Ĺžarnu), a kako ve? razglabamo o temama iz RL-a koje i nisu ba[?] sve usko vezane uz FS, ne vidim razloga da knjiĹževnost bude isklju?ena
pa ukoliko se pokaĹže da se Ire i/ili ostali juzeri slaĹžu predlaĹžem da se otvori zasebni subforum za neĹžanr uratke
:dontknow:
eni tots enivan?
Jo[?] jedan P.S. Koncentrat je odli?an!


:cussing: prvi juzer koji eksplicite pohvali SO-a bit ?e banan po kratkom postupku
jer ove besciljne pohvale na njegov ra?un pogubno utje?u na, i ovako krhki mladi um :lol:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Prvo i prvo i prvo ([?]to bi rekao mucavac): nemam ni[?]ta protiv ideje o neĹžanrovskoj tematici u zasebnom fubsorumu. ME?UTOA!! Postoji mala mogu?nost da ?e se takova rabota rasplamsati poradi Ĺželje ljudi da se izkaĹžu i na neprijateljskom nam teritoriju, pa bi ovaj forum u najgorem slu?aju mogao izgubiti svoj identitet, ak me se razme kaj velim. ME?UTOA 2!! Mogu?nost takove evolucije doga?aja je poprili?no upitnog karaktera jerbo bez obzira [?]to imamo preko tri stotine registriranih luzera.. pardon, juzera, samo njih petnaestak redovito krstari ovim vodama, [?]to, vjerujem nije dovoljno da bi se poremetila straightheavier (aj pogodite [?]ta je to?). Dakle, u principu sam za.
Drugo i drugo: @ niveska16, hvala na pohvalama :flower:
Tre?e i tre?e: @ Bahod, Ĺ to mi se um prije slomi, to ?u lu?e ideje za pisanje imati, tak da ja osobno poti?em ljude da mi ga kvare, hvale?i me. Nije bitno za[?]to. Kad kupim novine - bravo stari!! Kad obavim dvojku u wc-u - ?ovje?e, kak si to dobro napravio!! Kad padnem s bicikla i slomim ki?mu - ovo ne bih ni ja bolje napravio! Daj jo[?] jednom!! ?ovjeku gode takve stvari. Probaj i ti. :angel: :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Locked