Slanje prièa na natjeèaj

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Slanje pri?a na natje?aj

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

PRI?A: Sjedim ja tako za kompjutorom i piskaram ne[?]to, pa kad to zavr[?]im, kaĹžem sam sebi - "Bajo, pa nije to sranje ni tak lo[?]e! De ti to po[?]alji na NOSF, pa nek oni isto kaĹžu da to sranje nije lo[?]e!" I po[?]aljem ja pri?uljak, a ljudi stvarno kaĹžu: "Pa bajo, ima ne[?]to u tom sranju! Pitko je za pro?itat!" I onda projde nekoliko dana, a kad ono, vid ti to, kaĹže, ima njeki natje?aj. A ja si onako pomislim: "Hmmm..." i zaboravim na to. Al , eto prolazi vrijeme, zavr[?]ni rok se bliĹži, a ja si reko: "Ma posrat ?u ne[?]to... o?u re?, poslat ?u ne[?]to, pa kud puklo, da puklo!" Al, vi[?] vraga, nit imam ideja, nit mi se pi[?]e, a ona pri?ica bi ba[?] ljepo ozgledala u njekoj zbrci... o?u re?, zbirci. I sad se aj pitam:

PITANJE: Ako natje?aj izri?ito kaĹže da se smiju slati samo neobjavljivane pri?e u bilo kojem obliku ([?]to ?e re?, usmenom, pismenom ili lektri?nom), kako se tretiraju pri?e koje su, o?mo re?, bile postane na nekom forumu, al ih je autor nakon toga obradio, produĹžio, preradio, izmijenio i sl. Ono, neka op?a nit vodilja kroz pri?u je ista, al je oko nje puno toga druga?ije nego [?]to je obljavljeno u forumu. Dal se to smije slat na natje?aj?

Unaprijed, [?]to bi rekli, FALA! :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Kron
Ewok
Posts: 27
Joined: 10 Sep 2005, 18:20

Re: Slanje pri?a na natje?aj

Unread post by Kron »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:"Bajo, pa nije to sranje ni tak loše! De ti to pošalji na NOSF, pa nek oni isto kažu da to sranje nije loše!" I pošaljem ja pri?uljak, a ljudi stvarno kažu: "Pa bajo, ima nešto u tom sranju!


Al , eto prolazi vrijeme, završni rok se bliži, a ja si reko: "Ma posrat ?u nešto... o?u re?, poslat ?u nešto, pa kud puklo, da puklo!"
Upravo sam zamislio kako ovo na engleskom izgovara crnac iz geta sa njihovim naglaskom :lol:
Watch the sky so bright, see all its light fade
Watch the sky so full of light
For the last time so bright...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

mislim da to ovisi od organizatora do organizatora i trebao bi pitati direktno organizatora natje?aja koji je u pitanju.

aaaaaaaa .. :angel: koji je natje?aj u pitanju?

jer, znaš, ovaj, ?uješ, ima i, ovaj, ovaj natje?aj: http://sferakon.blog.hr/arhiva-2005-11.html#1620412355

a organizatorica se ne protivi da se na njega prijaviš :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Pošalji, pa ako pro?e - pro?e.

Mislim, ako netko baš ho?e cjepidla?iti - može. Al ?injenica je da se ljudi koji po forumima ?itaju pri?e mogu na prste nabrojati pa te pri?e ko da i nisu objavljene. :dontknow:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Zoran wrote:Al ?injenica je da se ljudi koji po forumima ?itaju pri?e mogu na prste nabrojati pa te pri?e ko da i nisu objavljene. :dontknow:
Pa dobro, mislim, i ljudi koji u "Futuri" ?itaju pri?e se mogu na prste nabrojit pa svejedno, mislim, ku'iš, ono, fakat, ne? :angel:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ire wrote:http://sferakon.blog.hr/arhiva-2005-11.html#1620412355
aaaaaaaa .. Arrow koji je natje?aj u pitanju?

jer, zna[?], ovaj, ?uje[?], ima i, ovaj, ovaj natje?aj: http://sferakon.blog.hr/arhiva-2005-11.html#1620412355

a organizatorica se ne protivi da se na njega prijavi[?]
Nije ni jedan odre?eni. Pitam za ubudu?e da znam, da ne bi opet imao problema ko sad ovo s objavama prije objavljivanja.
Usput, fala [?]to s me zvala na natje?aj, aber ima jedan probljem. Njemam svoga bloga, pa nemerem sr... o?u re?, slat pri?e na taj natje?aj. Jelde?
Al svejedno fala, fala!! Vi[?] kak ti misli[?] na druge! :ocasion: :blob: :blob: :flower:
Kron wrote:
SAMSUILUNOV OTAC je napisao/la:
"Bajo, pa nije to sranje ni tak lo[?]e! De ti to po[?]alji na NOSF, pa nek oni isto kaĹžu da to sranje nije lo[?]e!" I po[?]aljem ja pri?uljak, a ljudi stvarno kaĹžu: "Pa bajo, ima ne[?]to u tom sranju!


Al , eto prolazi vrijeme, zavr[?]ni rok se bliĹži, a ja si reko: "Ma posrat ?u ne[?]to... o?u re?, poslat ?u ne[?]to, pa kud puklo, da puklo!"



Upravo sam zamislio kako ovo na engleskom izgovara crnac iz geta sa njihovim naglaskom grin
A ja upravo zamislio nekog ogromnog crnca iz geta s maramom na glavi i deset kila zlata oko vrata, kak se zgrbio za stolom i isplaĹženog jezika gorljivo pi[?]e pri?u na papiru! :lol: :lol:
Zoran wrote:Po[?]alji, pa ako pro?e - pro?e.
Misli[?], ono, po[?]aljem pa ako na neki uvrnut na?in otkriju da sam tako ne[?]to ve? objavio na nekom forumu u Bocvani, ja se stoi?ki branim da nema pojma o tome i da su mi pri?u najverojatnije s Worda drpila dva hakera-penzionera iz plemena ?unga-Lunga u Amazoni, nadaju?i se da ?e se tako napokon probiti u blistavom svijetu pisane rije?i i zara?ivati basnoslovne svote, pa vi[?]e ne?e morati i?i u lov na ki[?]ne gliste da bi prehranili [?]ezdeset osmoglavu obitelj i dva izgladnjela psa? :scratch:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Samo kažeš da si mislio da se internet ne ra?una.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Zoran wrote:Samo kažeš da si mislio da se internet ne ra?una.
Tj. praviš se blesav. Najgore što ti se može dogoditi je da ti ne prime pri?u. Pa da te zapamte i onda moraš objavljivat pod pseudonimom. :blob:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Ne, najgore bi bilo da ti OBJAVE pa da poslije skuže da je ve? objavljena i onda se naljute.

Ali mislim da je šansa poprili?no mala, OSIM ako se radi o nekoj maloj zajednici npr. ako pri?u objaviš na NOSFu onda nema smisla da je šalješ na Istrakon. S druge strane, možeš je slati na bilo koji natje?aj koji nema veze s hrvatskim sf fandomom jer oni vjerojatno ne?e nikad saznati da je objavljena.

Ili ako si je objavio, recimo, na forumu od Land of Magica. Ja vjerujem da ?lanovi, na primjer, Istrakonske ili Sferakonske komisije ne prate taj forum.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Što se ti?e Sferakonske, you would be wrong :)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

A mogao bih jednostavno poslat ve? objavljenu pri?u, i onda se pravit blesav i re?i da nije istina da sam ju ve? objavio. Da su oni skovali zavjeru protiv mene pa su ju bez moga znanja objavili na nekom forumu, tako da ju ne moraju objavit u zbirci. Zamislite taj scenarij! :ocasion:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Ponekad komisija jednostavno napravi Google search i kaĹže - ni[?]ta, ovo je ve? objavljeno... :dontknow: (to se meni jednom desilo)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Onda postoji nekoliko solucija:
- ne?u objavljivati na forumima pri?e koje planiram slati na ntaje?aj
- ne?u slati pri?e na natje?aj koje planiram objaviti na forumima
- traĹžit ?u neke natje?aje ?ijim je autorima kompjutor nepoznanica
- prestati pisati pri?e
- nastaviti pisati pri?e, ali ih ne?u slati na natje?aje
- razbijati glavu zbog ?ega onda uop?e pi[?]em
- sam organizirati natje?aj i onda na njemu objaviti samo svoje pri?e
- igrati se Steve Kralja pa pisati toliko pri?a da ih mogu objavljivati i na forumima i slati na sve natje?aje koji postoje, a od onih koje mi ostanu neiskori[?]tene, godi[?]nje izdavati tri-?etiri zbirke
- uzeti pi[?]tolj i poubijati sve labudove
- uzeti labuda i poubijati sve pi[?]tolje
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

joj, samo nemoj poubijati labudove :)

moĹže[?] i jednostavno pisati pri?e bez da razbija[?] gavu s natje?ajima. Nadam se da ?e[?] uskoro imati vi[?]e pri?a nego [?]to ima natje?aja i da ?e[?] sve sti?i... :flower:
Post Reply