Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

Pa de si sunce ti tvoje!!?? :-))) Ima Mirko zbirku, izašla u 9. mj. ako se ne varam. |D Najbolje da se ravno njemu javiš za primjerak, to svako kućanstvo koje drži do sebe mora imati na polici :-)))
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

Inače, čitam nekoliko toga istovremeno. Na mobitelu imam "Problem tri tijela", na kompu "Uzumaki", a na polici "Graciju od čempresa". Problem tri tijela mi se otvori sjajno, s onom kulturnom revolucijom, ali onda kad skoči u drugo vrijeme malo mi padne. Ali ne previše, tako da čitam dalje. Uzumaki mi se klacka između krasne, bolesne atmosfere i levela bizarnosti koji mi je previše bizaran da ga shvatim ozbiljno. Gracija od čempresa je sjajno pisana, ima i postapokaliptičnog sf-a i nečega što je možda fantasy i nije mi jasno zašto knjiga nije dobila više pažnje javnosti - valjda jer je zbirka priča, a ne roman. S druge strane, ove priče koje sam do sad pročitao bave se time kako su muškarci šupci i teroriziraju žene koje su kul. Ako to bude tema baš svake od priča, onda nisam siguran hoću li izdržati do kraja.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: 02 Jan 2024, 15:33 Pozdrav, ljudi, ne mogu vjerovati da je ovaj forum opet alaaaaajv, puca me nostalgija momentalno. :razz:
Welkom bek brate po žanru!
SAMSUILUNOV OTAC wrote: 02 Jan 2024, 15:33 ali za sada imam pitanje: jel to Mirko ima svoju zbirku priča? Ako da, gdje se može nabaviti?
Ima, Ima :) Krv moje krvi - izdali ju u sklopu Refestikonskog natječaja. Ko što Zoran kaže, pingaj Mirka za primjerak. (a da si došao na Istrakon, imao bi ga! :lol: )
SAMSUILUNOV OTAC wrote: 02 Jan 2024, 15:33 A što se tiče čitanja, trenutno čitam Noćni cirkus by Erin Morgenstern i vrlo sam podvojenog mišljenja.
Imali smo je u SFeri u book clubu prošli mjesec i rastavili je na proste faktore :D .
Zaključak - jako lijepo napisana, ali ima dosta rupa. Po svemu što se zna, urednica je zvjerski prekrajala originalni tekst. Morgenstern je skoro odustala od pisanja nakon toga.
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Zoran wrote: 02 Jan 2024, 22:35 Pa de si sunce ti tvoje!!?? :-))) Ima Mirko zbirku, izašla u 9. mj. ako se ne varam. |D Najbolje da se ravno njemu javiš za primjerak, to svako kućanstvo koje drži do sebe mora imati na polici :-)))
Hej ti, poglavico Veliki Čovječe Velikih Spisateljskih Sposobnosti, sto godina se ne vidjesmo! :))) Nisam imao pojma da ovaj forum opet funkcionira dok nisam jednom slučajno sreo Izitpajna u svojim krajevima, pa mi rekao. Pa se pokušao prijavit, pa vidio da nemam pojma koji mi je login, pa tražio po kompu, pa zaboravio na to, pa pojeo ludih gljiva, pa se sjetio pitat da mi se dadne novi prođiriječ, i eto me. |D

Ima da nabavim Mirkovu knjigu i metnem je drito uz Bibliju i Veliki rječnik stranih riječi Bratoljuba Klajića. :D

Xaotix wrote: 03 Jan 2024, 01:06 Welkom bek brate po žanru!
Even better I found you! :cool:
SAMSUILUNOV OTAC wrote: 02 Jan 2024, 15:33 ali za sada imam pitanje: jel to Mirko ima svoju zbirku priča? Ako da, gdje se može nabaviti?
(a da si došao na Istrakon, imao bi ga! :lol: )

Kao i za uskrsnuće ovog foruma, i za Istrakon sam saznao tek nakon što je već prošlo. Ali, sad svečano obećavam da ću saznavat za nove stvari skoro u realnom vremenu.
SAMSUILUNOV OTAC wrote: 02 Jan 2024, 15:33 A što se tiče čitanja, trenutno čitam Noćni cirkus by Erin Morgenstern i vrlo sam podvojenog mišljenja.
Imali smo je u SFeri u book clubu prošli mjesec i rastavili je na proste faktore :D .
Zaključak - jako lijepo napisana, ali ima dosta rupa. Po svemu što se zna, urednica je zvjerski prekrajala originalni tekst. Morgenstern je skoro odustala od pisanja nakon toga.[/quote]

E pa tako nekako. Lijepo se to čita, al nikako brate da saznam glavnu premisu knjigu, odnosno, zašto to sve postoji. Al, ajde, imam još dvjestotinjak stranica do kraja, valjda će negdje i to biti spomenuto, ako ništa, barem u fusnoti.

Inače, podsjetio me Zoran i na druge medije, pa tako osim što čitam o cirkusu (e-knjigu) usput i slušam Majstora i Margaritu, jer, eto, volim đavle, a u fiziološkom obliku čitam Čorkovu Zemlju vukova i baš mu je dobra knjiga, moram reć.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

A jesam ga sad zbrljao s ovim kvotanjem, vidim. Nisu ti konpljutori za mene, nego štrik!
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: 03 Jan 2024, 02:33
Inače, podsjetio me Zoran i na druge medije, pa tako osim što čitam o cirkusu (e-knjigu) usput i slušam Majstora i Margaritu, jer, eto, volim đavle, a u fiziološkom obliku čitam Čorkovu Zemlju vukova i baš mu je dobra knjiga, moram reć.
E, donio sam novogodišnju 8K rezoluciju da se moram više kretati jer zdravlje, a i salo. Pa sam, logično, izvukao stari mp3 player i sad gledam staviti neke audio knjige na njega pa da malo šećem i slušam. Bulgakova sam nedavno reprizirao tako da to ne bih, ali ako imaš još tako nekih knjiga, javi. Ali privatno, da ne ukinu nosf zbog piratluka.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ma koji piratluk, ja to sve legalno kupujem na audioboo... na stranicama gdje se legalno kupuju audio knjige ilislušam knjige koje su u javnoj domeni. :cool:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by corwin »

@Samsunže pa pozdrav, ja mislio da te Veliki Anto Đapić napokon uhvatio, a kad ti ono živ :D
sorry zbog gramatike
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

corwin wrote: 03 Jan 2024, 14:26 @Samsunže pa pozdrav, ja mislio da te Veliki Anto Đapić napokon uhvatio, a kad ti ono živ :D
Ovo nisam ja, nego moja avet koja je ostala zarobljena na forumu i sada je opet probuđena iz dugogodišnjeg sna, pa će vas malo opsjedat. |D

I ne znam o kome govoriš, kakav Anto Đapić te spopao? Ja znam samo za Antu D. Japića :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Yappića?
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

Kako ne bih nikad dovršio niti jednu od ove tri koje čitam, danas sam poslušao audio verziju Martinovog "Ledenog zmaja". A ono... bolje je nego Tolkienov "Farmer Gil od Buta" ali je tu negdje u toj kategoriji.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by corwin »

Aha!!!!
Ipak se furaš na Martina :D
sorry zbog gramatike
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by corwin »

Šalu nastranu, meni je "Ledeni zmaj" bio ok, ali čitao sam i bolje od njega. Nekako mi je okruženje u kojem se događa priča prazno.
sorry zbog gramatike
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Zoran »

corwin wrote: 03 Jan 2024, 19:07 Aha!!!!
Ipak se furaš na Martina :D
Najradije bih se furao na njegov talent i bankovni račun. :razz:

Enivejz, slažem se što se tiče "Ledenog zmaja". Da sam ga ja napisao, bio bih jako zadovoljan. Ali budući da ga je napisao Martin, onda je 'nako, ok.
Post Reply