Pazi ovo!

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Bojan wrote:Ne Ĺželim [?]iriti temu, ali... Evo mog komentara SFeraKona 2000 s gledi[?]ta obi?nog posjetitelja koji nije znao [?]to se de[?]avalo "iza pozornice".
Okej, ne vidim [?]irenja. Ali nisam admin...
Bojan wrote:SFeraKon 2000. je moj prvi SFeraKon. Ne znam po kojoj je definiciji tamo izgledalo Ĺživo, jer ja sam nekoliko puta umro od dosade. Na kraju sam sjeo u neki kut i ?itao 2000 [?]arenih aliena.
Sferakon se, kao i svaka SF konvencija, kao u ostalom svako doga?anje, radi o ljudima i za ljude. Do?e li ?ovjek sam, bez plana i bez predodĹžbe, moĹže mu se uistinu dogoditi da zavr[?]i ?itaju?i u kutu.
Bojan wrote:Dakle, re?i bilo [?]to dobro o 2000. je isto kao i re?i ne[?]to dobro o Tre?em Reichu.
Eh, sad si ga pretjerao!
Bojan wrote:Dodu[?]e, Tre?i Reich je barem bio dobro organiziran...
Mhmm... Dalo bi se i o tome diskutirati.

Hajdemo ispri?ati storiju o Sferakonu 2000. jednom zauvijek. Tko ho?e, neka me dopuni - svi su pozvani.

Sferakon 2000. godine je notoran po raspadu organizacije koja je bila u rukama dvoje ne-ba[?]-ozbiljnih osoba. Kako se dogodilo da im organizacija uop?e bude povjerena? Koliko se sje?am, radilo se o zamoru ljudi koji su do tada vodili Sferakon, skop?ano s dotada[?]njom tradicijom da se ?elna osoba rotira svake godine. Ujedno se [?]ef sferakonske parade duplirao s predsjednikom Sfere, a mu[?]ki dio organizatorskog dvojca je bio na toj funkciji (opet posljedica zamora dotada[?]nje ekipe).

Ukratko, organizacija se raspala na na?in da su ljudi iz organizacije po?eli pristizati na FER u petak oko 14:00 h, gdje im je domar objasnio kako je to ba[?] ?udno [?]to ove godine nema Sferakona, jer njemu - niti FER-u - nitko nije javio ni[?]ta. Tada su ljudi na licu mjesta dogovorili i skrpali [?]to se skrpati dalo, pa je Sferakon nekako pro[?]epesao.

Ve? isti dan odrŞana su dva predavanja (koliko me informirao Žiljak, jerbo se tog detalja ne sje?am), proradio je desk, [?]ank i druge minimalne funkcije konvencije. U subotu je funkcionirao program filmova i ostalo. Istina, sve je bilo nabijeno u razmjerno mali prostor - nije se vi[?]e moglo dogovoriti ni katove, ni podrum... Tko je mogao, usko?io je pomo?i organizaciji, makar nosanjem namje[?]taja.

Nakon Sferakona odrĹžana je propisna inkvizicija. Glave su se kotrljale.

Sljede?i Sferakon krenuo je s organizacijom ve? u rujnu te iste 2000. godine. To se nije ticalo samo dobavljanja GoH-a ([?]to se mora napraviti u to doba, jerbo imalo vi?eniji ljudi imaju rasporeds popunjen najmanje [?]est mjeseci unaprijed), ve? i svih potankih aspekata organizacije. Posljedi?no, 2001. je bio vjerojatno najbolji Sferakon ikada odrĹžan na FER-u (Ĺžao mi je, Berislave i kompanijo!).

Taj Sferakon prije ?etiri godine postavio je obrazac ostalih koji su odrĹžani u ovom stolje?u. Eh sad, ako je netko pogo?en postoje?om matricom, ili pak drĹži kako je to sve bilo bolje u Ivani?gradskoj (kad je diskutant imao petnaestak godina manje), ili kako Sferakon tone iz godine u godinu... Ne mogu mu pomo?i.

I jo[?]. Meni je pun kufer ljudi koji blazirano uzdi[?]u nad Sferakonom i okolo [?]ire kojekakve pri?e, bilo osobno "u povjerenju", bilo (naj?e[?]?e poluanonimno, odnodno anonimno) po raznim internetskim stranicama, odnodno forumima. To su naj?e[?]?e ili ljudi koji su se osobno popiczskarali s organizacijom, ili lijen?ine koje tjeraju trebalogiju, a samima ne pada na pamet ponuditi ni[?]ta osim briljantnih ideja. Prve jo[?] mogu razumijeti, za potonje nemam milosti: briljantih i "briljantnih" zamisli nikada nije u SFeri nedostajalo: manjkala je suvisla - ili uop?e ikakva! - provedba.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Bojan wrote:Dakle, re?i bilo što dobro o 2000. je isto kao i re?i nešto dobro o Tre?em Reichu. Doduše, Tre?i Reich je barem bio dobro organiziran...
:laughing2:
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Malo ispravaka i nadopuna...
Dagi wrote:Hajdemo ispri?ati storiju o Sferakonu 2000. jednom zauvijek. Tko ho?e, neka me dopuni - svi su pozvani.
Okidoki.
Dagi wrote:Sferakon 2000. godine je notoran po raspadu organizacije koja je bila u rukama dvoje ne-baš-ozbiljnih osoba. Kako se dogodilo da im organizacija uop?e bude povjerena? Koliko se sje?am, radilo se o zamoru ljudi koji su do tada vodili Sferakon, skop?ano s dotadašnjom tradicijom da se ?elna osoba rotira svake godine. Ujedno se šef sferakonske parade duplirao s predsjednikom Sfere, a muški dio organizatorskog dvojca je bio na toj funkciji (opet posljedica zamora dotadašnje ekipe).
Krivo. Tradicija rotacije celne osobe nije postojala, osim ako tradicijom ne nazivamo pojavu da su ljudi nakon jednog Sferakona shvatili kako omjer ulozenog truda i polucenog uspjeha bas i nije u njihovu korist. U principu je sve ove godine ekipa koja radi Sferakon jedna te ista, uz poneko novo lice vise ili manje, osim sto su se "celne" figure izmjenjivale. I "moj" Sferakon su najvise iznijeli ona ekipa iza pulta, cure na sanku i ostali entuzijasti.

Takodjer, dupliranje predsjednika SFere i voditelja Sferakona nije tocno. Koliko se sjecam (mozda sam u krivu) kad sam preuzeo vodjenje Sferakona 99 kandidirao sam se za podpredsjednika (predsjednik je bio Zoran Vlahovic) kako bih imao "tezinu" pri komunikaciji sa strukturama (jer sam organizaciju bazirao na tome, a ne na suradnji unutar ekipe, sto mi je bila najveca pogreska. Prije toga IIRC tog dupliranja nije bilo, a ne znam kako je bilo kasnije.

Sto se tice toga kako su Klaudije i Bojana dobili organizaciju, tu si djelomicno u pravu; nitko drugi nije imao dovoljno (barem prividnog) entuzijazma, pa su ljudi olako povjerovali njihovim najavama o GoH-ovima i slicno.
Dagi wrote:Nakon Sferakona održana je propisna inkvizicija. Glave su se kotrljale.
Nazalost, nije bas bilo tako. SFerasi su i ovdje pokazali uobicajenu inertnost, tako da je do inkvizicije doslo tek dosta nakon Sferakona, zapravo tek kad je Bojana dala povoda time da je bez znanja ikoga u vise navrata spavala u prostorijama u Mesnickoj i navukla probleme sa susjedima. Tek tad je izgubila kljuc, dobila izgon itd, a ne nakon (ni zbog, bar ne izravno) Sferakona.
Dagi wrote:Sljede?i Sferakon krenuo je s organizacijom ve? u rujnu te iste 2000. godine. To se nije ticalo samo dobavljanja GoH-a (što se mora napraviti u to doba, jerbo imalo vi?eniji ljudi imaju rasporeds popunjen najmanje šest mjeseci unaprijed), ve? i svih potankih aspekata organizacije. Posljedi?no, 2001. je bio vjerojatno najbolji Sferakon ikada održan na FER-u (žao mi je, Berislave i kompanijo!).
Ako se o kvaliteti Sferakona sudi po tome kad je pocela organizacija, samo cu spomenuti da sam ja s organizacijom poceo jos u proljece 98. Ali to ipak nije jedini pokazatelj, pa necu ulaziti u raspravu o kvaliteti; to je ionako subjektivna kategorija.

Mozda problem i jest sto nemamo objektivnih pokazatelja sto bi cinilo kvalitetu Sferakona: broj posjetitelja, zaradjene pare, kolicina programa, dobar provod...
Dagi wrote:Taj Sferakon prije ?etiri godine postavio je obrazac ostalih koji su održani u ovom stolje?u. Eh sad, ako je netko pogo?en postoje?om matricom, ili pak drži kako je to sve bilo bolje u Ivani?gradskoj (kad je diskutant imao petnaestak godina manje), ili kako Sferakon tone iz godine u godinu... Ne mogu mu pomo?i.
I ne trebas. Ali ako netko zeli sudjelovati u organizaciji, onda mozes i trebas. I ti, a prije svega oni koji se vode kao nominalni organizatori.

Dagi wrote:I još. Meni je pun kufer ljudi koji blazirano uzdišu nad Sferakonom i okolo šire kojekakve pri?e, bilo osobno "u povjerenju", bilo (naj?eš?e poluanonimno, odnodno anonimno) po raznim internetskim stranicama, odnodno forumima. To su naj?eš?e ili ljudi koji su se osobno popiczskarali s organizacijom, ili lijen?ine koje tjeraju trebalogiju, a samima ne pada na pamet ponuditi ništa osim briljantnih ideja.
Iskreno, volio bih cuti konkretna imena. Ili barem nickove.
Dagi wrote:Prve još mogu razumijeti, za potonje nemam milosti: briljantih i "briljantnih" zamisli nikada nije u SFeri nedostajalo: manjkala je suvisla - ili uop?e ikakva! - provedba.
Ovo apsolutno stoji. Stajalo je i 99, posebno 2000, a stoji i danas.

Nedavno sam cuo kako je doslo do sukoba izmedju organizatora Sferakona i Nevena Anticevica, koji je ugovorio nekog pisca da sodje u Zagreb i reklamira ga kao GoHa Sferakona, a sve bez dogovora s organizatorima. Nimalo ne opravdavam Nevenov postupak, dapace, ali niti onaj organizatora koji se bas ne trgaju izgladiti i ispraviti stvar dok je jos svjeza "jer se to njima ne da", i jer neki "ne mogu smisliti Nevena". Ja mozda najbolje znam koliko on moze biti problematican kad radi stvari na svoju ruku, ali Sferakonu je u interesu imati koliko-toliko kvalitetne goste za male ili nikakve novce, i po mom misljenju je to vaznije od necijeg ega.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

BerislavLopac wrote:Malo ispravaka i nadopuna...
Dagi wrote:Hajdemo ispri?ati storiju o Sferakonu 2000. jednom zauvijek. Tko ho?e, neka me dopuni - svi su pozvani.
Okidoki.
'Ajde, da se jednom ispripovjeda ta pri?a. Hvala! I to bez ironije.
BerislavLopac wrote:Krivo. Tradicija rotacije celne osobe nije postojala, osim ako tradicijom ne nazivamo pojavu da su ljudi nakon jednog Sferakona shvatili kako omjer ulozenog truda i polucenog uspjeha bas i nije u njihovu korist. U principu je sve ove godine ekipa koja radi Sferakon jedna te ista, uz poneko novo lice vise ili manje, osim sto su se "celne" figure izmjenjivale. I "moj" Sferakon su najvise iznijeli ona ekipa iza pulta, cure na sanku i ostali entuzijasti.
Ĺ to se ti?e "ekipe iza pulta (...)", stoji u cijelosti - za Sferakone devedesetih (koliko mogu tvrditi), i za one nakon 2000. No, koliko shva?am funkcije predsjednika i glavnog organizatora su se na?elno duplirala. No, istina je i to da u to doba nisam bio ?lanom, pa je mogu?e da sam u krivu. A to da bi ljudi izgorjeli nakon jednog Sferakona, nije nerazumljivo (v. dalje).
Berislav Lopac wrote:Takodjer, dupliranje predsjednika SFere i voditelja Sferakona nije tocno. Koliko se sjecam (mozda sam u krivu) kad sam preuzeo vodjenje Sferakona 99 kandidirao sam se za podpredsjednika (predsjednik je bio Zoran Vlahovic) kako bih imao "tezinu" pri komunikaciji sa strukturama (jer sam organizaciju bazirao na tome, a ne na suradnji unutar ekipe, sto mi je bila najveca pogreska. Prije toga IIRC tog dupliranja nije bilo, a ne znam kako je bilo kasnije.
Jo[?] o dupliranju funkcija. Organizator je u trenutku kad se primio organizacije Sferakona 2000. bio predsjednikom Sfere, tijekom cca. [?]est mjeseci. Funkcija se nakon 2000. za sigurno duplira u Vlatkovom liku. To je barem op?epoznato.
Berislav Lopac wrote:Sto se tice toga kako su Klaudije i Bojana dobili organizaciju, tu si djelomicno u pravu; nitko drugi nije imao dovoljno (barem prividnog) entuzijazma, pa su ljudi olako povjerovali njihovim najavama o GoH-ovima i slicno.
Djelomi?no? Da, priznajem, DJELOMI?NO - ni danas mi nije jasno kako su prodali svoje bajke!
Berislav Lopac wrote:
Dagi wrote:Nakon Sferakona odrĹžana je propisna inkvizicija. Glave su se kotrljale.
Nazalost, nije bas bilo tako. SFerasi su i ovdje pokazali uobicajenu inertnost, tako da je do inkvizicije doslo tek dosta nakon Sferakona, zapravo tek kad je Bojana dala povoda time da je bez znanja ikoga u vise navrata spavala u prostorijama u Mesnickoj i navukla probleme sa susjedima. Tek tad je izgubila kljuc, dobila izgon itd, a ne nakon (ni zbog, bar ne izravno) Sferakona.
Koliko se sje?am inkvizitorne skup[?]tine, ona je odrĹžana rano ljeto 2000. godine, koji mjesec gore-dolje. Malo ?a?kanja bi za sigurno dalo to?an datum. Na toj skup[?]tini nabrajali su se svi grijesi oboje organizatora, a vremenski su oni padali u isto razdoblje, tj. u par mjeseci prije i poslije inkriminiranog Sferakona. Kad se ve? vra?amo na progon vje[?]tica od prije pet godina, popis grijeha bio je jo[?] dulji.

U ostalom, koja uobi?ajena inertnost?
BerislavLopac wrote:
Dagi wrote:Sljede?i Sferakon krenuo je s organizacijom ve? u rujnu te iste 2000. godine. To se nije ticalo samo dobavljanja GoH-a ([?]to se mora napraviti u to doba, jerbo imalo vi?eniji ljudi imaju rasporeds popunjen najmanje [?]est mjeseci unaprijed), ve? i svih potankih aspekata organizacije. Posljedi?no, 2001. je bio vjerojatno najbolji Sferakon ikada odrĹžan na FER-u (Ĺžao mi je, Berislave i kompanijo!).
Ako se o kvaliteti Sferakona sudi po tome kad je pocela organizacija, samo cu spomenuti da sam ja s organizacijom poceo jos u proljece 98. Ali to ipak nije jedini pokazatelj, pa necu ulaziti u raspravu o kvaliteti; to je ionako subjektivna kategorija.

Mozda problem i jest sto nemamo objektivnih pokazatelja sto bi cinilo kvalitetu Sferakona: broj posjetitelja, zaradjene pare, kolicina programa, dobar provod...
Za 2001. podatci su raspoloĹživi. Osim, naravno, "dobrog provoda", koji je subjektivna kategorija.
BerislavLopac wrote:
Dagi wrote:Taj Sferakon prije ?etiri godine postavio je obrazac ostalih koji su odrĹžani u ovom stolje?u. Eh sad, ako je netko pogo?en postoje?om matricom, ili pak drĹži kako je to sve bilo bolje u Ivani?gradskoj (kad je diskutant imao petnaestak godina manje), ili kako Sferakon tone iz godine u godinu... Ne mogu mu pomo?i.
I ne trebas. Ali ako netko zeli sudjelovati u organizaciji, onda mozes i trebas. I ti, a prije svega oni koji se vode kao nominalni organizatori.
Ve? godinama uplatim kotizaciju, odrĹžim to?ku programa, a ako je ba[?] nuĹžno usko?im tu i tamo. Istina, ve? dobre dvije (ili tri?) godine nisam nosio namje[?]taj...
Berislav Lopac wrote:
Dagi wrote:I jo[?]. Meni je pun kufer ljudi koji blazirano uzdi[?]u nad Sferakonom i okolo [?]ire kojekakve pri?e, bilo osobno "u povjerenju", bilo (naj?e[?]?e poluanonimno, odnodno anonimno) po raznim internetskim stranicama, odnodno forumima. To su naj?e[?]?e ili ljudi koji su se osobno popiczskarali s organizacijom, ili lijen?ine koje tjeraju trebalogiju, a samima ne pada na pamet ponuditi ni[?]ta osim briljantnih ideja.
Iskreno, volio bih cuti konkretna imena. Ili barem nickove.
Dagi wrote:Prve jo[?] mogu razumijeti, za potonje nemam milosti: briljantih i "briljantnih" zamisli nikada nije u SFeri nedostajalo: manjkala je suvisla - ili uop?e ikakva! - provedba.
Ovo apsolutno stoji. Stajalo je i 99, posebno 2000, a stoji i danas.

Nedavno sam cuo kako je doslo do sukoba izmedju organizatora Sferakona i Nevena Anticevica, koji je ugovorio nekog pisca da sodje u Zagreb i reklamira ga kao GoHa Sferakona, a sve bez dogovora s organizatorima. Nimalo ne opravdavam Nevenov postupak, dapace, ali niti onaj organizatora koji se bas ne trgaju izgladiti i ispraviti stvar dok je jos svjeza "jer se to njima ne da", i jer neki "ne mogu smisliti Nevena". Ja mozda najbolje znam koliko on moze biti problematican kad radi stvari na svoju ruku, ali Sferakonu je u interesu imati koliko-toliko kvalitetne goste za male ili nikakve novce, i po mom misljenju je to vaznije od necijeg ega.
Okej, drago mi je [?]to se barem djelomi?no slaĹžemo. U nastavku - o prozivanju.

U prethodnom postu nisam imao namjeru poimence prozivati nikoga, uklju?uju?i i organizaciju Sferakona 2000. godine. Ĺ to se ti?e sukoba s organizacijom Sferakona, one generalno idu u dvije kategorije.

1. Sukobi sponzora i organizacije. Tu je stvar jasna, i prili?no ?isto poslovna. Sponzor ima svoje uvjete, organizacija svoje. Razi?u se. Padnu te[?]ke rije?i. Jednom se dogodilo da je predstavnik osobito zamornog sponzora (koji je, ?ini se, precijenio svoju vaĹžnost) bio izba?en s konvencije. Publika je uglavnom odobrila izbacivanje.

2. Osobni sukobi s organizacijom. U tu kategoriju, o?ito, ide neki trol s pro[?]logodi[?]njeg istrakonskog foruma koji je konzistentno ostao anonimnim. Primjera ima jo[?], primjerice dosta kausti?an tekst na web stranici jedne udruge, a povodom Sferakona 2003. godine.

Postoji i tre?a kategorija, u koju spadaju neki ljudi koje osobno poznajem. To su osobe koje su se izrijekom razi[?]le s organizacijom Sferakona, no ne iznose to u javnost, ve? - naprotiv - uska?u svake godine iznova na skromne i nezahvalne duĹžnosti na samoj konvenciji. Ni njih ne Ĺželim imenovati. To su dobri duhovi Sferakona.

I jo[?]. Osobno nisam ?ovjekom koji bi neutemeljeno javno kritizirao ikoga. Cijelu pri?u o Sferakonu 2000. sam ispri?ao kako bi se jednom za uvijek razjasnila. Ne Ĺželim razapinjati ljude koji su za cijelo i sami proĹživjeli dosta neugodnosti (a objektivnih su imali!) prije pet godina. Sferakon ide dalje, ostaju?i stoĹžernom SF konvencijom u Hrvatskoj!
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Dagi wrote:Sferakon se, kao i svaka SF konvencija, kao u ostalom svako doga?anje, radi o ljudima i za ljude. Do?e li ?ovjek sam, bez plana i bez predodĹžbe, moĹže mu se uistinu dogoditi da zavr[?]i ?itaju?i u kutu.
O.K... u pravu si. Ja jesam bio sasvim nepripremljen. Mozda bi trebalo organizirati poseban program za "novake"? Nekakav oblik socijalizacije. Nesto kao "prvi dan u vrticu" :o
Dagi wrote:Posljedi?no, 2001. je bio vjerojatno najbolji Sferakon ikada odrĹžan na FER-u
Te godine, nazalost, poucen losim iskustvom iz 2000. nisam niti pomislio na SFeraKon. Ali, kao sto sam vec rekao, mislim da je prosle godine bilo sasvim zadovoljavajuce.
Normalno da ima prostora za poboljsanja (i sam razmisljam o nekim stvarima), ali moj ukupni dojam je pozitivan.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagi wrote:
BerislavLopac wrote:Mozda problem i jest sto nemamo objektivnih pokazatelja sto bi cinilo kvalitetu Sferakona: broj posjetitelja, zaradjene pare, kolicina programa, dobar provod...
Za 2001. podatci su raspoloživi. Osim, naravno, "dobrog provoda", koji je subjektivna kategorija.
Nismo se razumjeli. Vjerujem da su podaci raspolozivi -- pitanje je samo sto od svih tih podataka predstavlja objektivni pokazatelj, i u kojoj mjeri.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Bojan wrote: (...) Mozda bi trebalo organizirati poseban program za "novake"? Nekakav oblik socijalizacije. Nesto kao "prvi dan u vrticu" :o
Thx. No, idealna osoba za to bio je Krsto MaĹžurani?. Njemu je u me?uvremenu dojadilo. Ideja je jako dobra!
Dagi wrote:Posljedi?no, 2001. je bio vjerojatno najbolji Sferakon ikada (...)
Bojan wrote: Te godine, nazalost, poucen losim iskustvom iz 2000. nisam niti pomislio na SFeraKon. Ali, kao sto sam vec rekao, mislim da je prosle godine bilo sasvim zadovoljavajuce.
Da. To [?]to kaĹže[?] potvr?uje moju tvrdnju jednom od organizatora Sferakona 2001., a koja je glasila otprilike: "De?ki, nakon ovog debakla, uloĹžit ?ete natprosje?ni trud u natprosje?ni Sferakon, s prosje?nim rezultatima!" Ili tako nekako. U glavnom, bio sam jako pametan.
Bojan wrote: Normalno da ima prostora za poboljsanja (i sam razmisljam o nekim stvarima), ali moj ukupni dojam je pozitivan.
That's the [?]pirit!
Last edited by Dagi on 11 Feb 2005, 19:33, edited 1 time in total.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

BerislavLopac wrote:
Dagi wrote:
BerislavLopac wrote:Mozda problem i jest sto nemamo objektivnih pokazatelja sto bi cinilo kvalitetu Sferakona: broj posjetitelja, zaradjene pare, kolicina programa, dobar provod...
Za 2001. podatci su raspoloĹživi. Osim, naravno, "dobrog provoda", koji je subjektivna kategorija.
Nismo se razumjeli. Vjerujem da su podaci raspolozivi -- pitanje je samo sto od svih tih podataka predstavlja objektivni pokazatelj, i u kojoj mjeri.
Eh, iebiga.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Iskreno, Dagi, mislim da bi SFera trebala definirati nesto od toga kao objektivni pokazatelj, pa da onda i znamo koji su nam ciljevi.

[skeptic]Ali to bi zahtijevalo bolju organizaciju organizatora...[/skeptic]
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Dagi wrote: Hajdemo ispri?ati storiju o Sferakonu 2000. jednom zauvijek.
my italics
my comment: hopefully...
jerbo ja zvani?ni ?lan SFere nisam niti punih godinu dana, a dolazim na sastanke godinu i nešto sitno, a o SFerakonu 2000. sam ?ula toliko puta da se po?injem pitati da li je osim onog 2004. na kojem sam actually bila postojao još koji...
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

BerislavLopac wrote:Iskreno, Dagi, mislim da bi SFera trebala definirati nesto od toga kao objektivni pokazatelj, pa da onda i znamo koji su nam ciljevi.

(..) Ali to bi zahtijevalo bolju organizaciju organizatora... (...)
Mmmmda. No, ukoliko zna[?] podatke za svoj Sferakon, moĹže[?] ga usporediti s onim 2001. godine. Onaj iz 2000. pak moĹžemo procijeniti: prema najoptimisti?nijim procjenama, bilo je 300 ljudi plus daljnjih 100 mama, tata i ostalih koji su do[?]li po dje?je nagrade. Program se pak krpao u hodu. GoH-a ne bih komentirao... Prema tome, kakvi-takvi pokazatelji su tu.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Nimrod wrote:(...) o SFerakonu 2000. sam ?ula toliko puta da se po?injem pitati da li je osim onog 2004. na kojem sam actually bila postojao jo[?] koji...
?
Post Reply