Sferakonski BILTEN '04

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
HAL9000
Ewok
Posts: 14
Joined: 27 Sep 2004, 21:32

Unread post by HAL9000 »

BerislavLopac wrote:
Izitpajn wrote:Prosla su vremena kad je webmaster bio jedna osoba, zapravo vjerujem da tih vremena nikad nije ni bilo. Za dobar Web nuzne su barem dvije osobe, a to je ona koja ce se brinuti o sadrzaju (tekstovi itd), te druga koja ce se brinuti o formi (HTML, PHP i sve sto vec tu ide).
3 osobe. treba jedna za dizajn
ban

Unread post by ban »

HAL9000 wrote:3 osobe. treba jedna za dizajn
Ta najvise zaradi.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

HAL9000 wrote:3 osobe. treba jedna za dizajn
Ne znam pratite li raspravu na tu temu na nekim hr.comp newsgrupama, ali evo poante:

Za izradu dinamickog Web sajta/aplikacije potrebne su sljedece funkcije, odnosno osobe:

1. Autor, koji ce pisati/sastavljati/uredjivati sadrzaj
2. Graficki dizajner, koji ce odrediti vizualni izgled
3. Programer, koji ce pripremiti aplikaciju iza cijele price
4. Web dizajner, koji se cesto referencira kao "HTML koder", koji priprema semanticku strukturu cijelog sajta.

Te cetiri funkcije su temelj svakog sajta, a najzanimljivije je da je moguce eliminirati svaku, osim zadnjeg. U praksi cesto jedna osoba obavlja vise razlicitih funkcionalnosti, a u rijetkim slucajevima jednu funkcionalnost obavlja vise osoba.

Dakle, da sumiram odgovor na tvoj post: za izradu sajta *dovoljna* je samo jedna osoba, koja obavlja sve, kao sto je sad slucaj sa SFerinim sajtom. U vecini slucajeva lakse je i bolje ako vise osoba podijeli posao, i to je ono sto ja predlazem.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Lopsica wrote:U vise navrata sam predlagao, a taj prijedlog i dalje stoji, da na sebe preuzmem ovaj drugi dio tako sto cu sloziti CMS, a da ti (ili bilo tko drugi) pripremis sadrzaj i ubacis ga u CMS. Nazalost, dosad nikako da se nadjemo na zelenoj grani (imam tu i ja putra na glavi, da me se krivo ne shvati), al' ja zivim u nadi da mozda ipak negde srescemo se jos...
?ekaj, jel se nismo ve? dogovorili da složiš ono što imaš na umu? Ja ve? mjesecima ?ekam da vidim što si napravio, a ti još ?ekaš u hodniku... Mislim, što se ti?e sadržaja, on je ve? gotov i spreman i željno o?ekuje novo ruho. Fakat izgleda da smo se negdje fulali.
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Izitpajn wrote:
Bojan wrote:U svakom slucaju, umjesto da samo kukam, sredit cu html BILTEN-a, pa ce svi biti sretni
E TO je ono [?]to volim ?uti :) Samo nemoj siebati pa da se s IE-om ne vidi kako treba...
Sredjeno. Vidi se skoro isto iz IE-a i Firefoxa. Nek' se korisnici ostalih browsera jave ako imaju problema s u?itavanjem. Dakle... BILTEN.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Bojan wrote:Sredjeno.
:notworthy:
Post Reply