mrak prividne stvarnosti

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
ban

Unread post by ban »

Jeste pro?itali vijest:

Tvrtka poznata po sigurnosnim certifikatima, <a href='http://www.verisign.com' target='_blank'>Verisign</a> u?inila je prije nekoliko dana te[?]ki atak na privatnost surfera diljem svijeta. Ako slu?ajno krivo otipkate naziv domene u .com ili .net podru?ju, umjesto poruke o gre[?]ki koju generira va[?] browser, sti?i ?ete na <a href='http://sitefinder.verisign.com' target='_blank'>sajt</a> ove tvrtke koja ?e vam "pomo?i" u traganju za pravom adresom. Pohlova Reklamokracija i Dickov Minority Report, u odnosu na ovaj potez, pri?e su za malu djecu. Poku[?]ajte kliknuti na<a href='http://www.spywarenijenistazanas.com' target='_blank'>www.spywarenijenistazanas.com</a> i vidjeti je li vas zaobi[?]la ova globalna katastrofa.

Ĺ to kaĹžete? Cyberlopovluk prve klase
:ph34r:
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ne[?]to sli?no sam primjetio no nisam obra?ao paĹžnju na koju stranicu me to?no baca jer me iznervira [?]to se svaki put ta stranica utrpa da bude home stranica pri narednom pokretanju IEa pa moram i?i mjenjati :grr3:
nekom bitrebalo glavu razbiti
isto kao i onom crvljiovom :grr4: zadnjih dana po[?]ast meilova
jo[?] ?u na kraju biti prisiljen mjenjati adresu [?]to ne volim jer
poslije uvjek ostane mogu?nost da nisam obavjestio sve koje sam trebao :angry:
ban

Unread post by ban »

Den wrote:ne[?]to sli?no sam primjetio no nisam obra?ao paĹžnju na koju stranicu me to?no baca jer me iznervira [?]to se svaki put ta stranica utrpa da bude home stranica pri narednom pokretanju IEa pa moram i?i mjenjati :grr3:
Samo sto se ovdje ne radi o nekom lokalnom spywareu ili tvikanju lokalnog 'hosts' fajla, nego je Verisign nekako cijelu globalnu DNS sluzbu pretvorio u svoju reklamu. Tj. kada korisnik pogresno otipka ime .com ili .net domene umjesto izvjestaja o gresci, DNS serveri (a ne lokalni maligni fajl ili registry unos) ga bace na verisigneov sajt. Verisign je naime kompanija koja je odgovorna za upravljanje svim .com i .net domenama.
Den wrote:nekom bitrebalo glavu razbiti
Nagadjam da ce se o ovome jos dosta pisati.

Den wrote:isto kao i onom crvljiovom :grr4:  zadnjih dana po[?]ast meilova
jo[?] ?u na kraju biti prisiljen mjenjati adresu [?]to ne volim jer
poslije uvjek ostane mogu?nost da nisam obavjestio sve koje sam trebao :angry:
Zato ti ja preporucam neki mail program koji nije OE. Npr. Foxmail, The Bat, Eudora, Pocomail...
Meni na ukrik adresu dolazi isto hrpa spama. Na nosf serveru imam odlican antispam alat, tako da mi sam server obiljezi potencijalni spam pa ga lakse s mail klijentom mogu prebaciti u trash :grr4:
User avatar
Valek
Ewok
Posts: 40
Joined: 05 Aug 2003, 01:12
Location: Nasice, Hrvatska
Contact:

Unread post by Valek »

ban wrote:Zato ti ja preporucam neki mail program koji nije OE. Npr. Foxmail, The Bat, Eudora, Pocomail...
U svakom slu?aju preporu?am korištenje Foxmaila... ja osobno ga koristim još od davne 1997., od verzije 1.2, a sada je prerastao u punokrvni e-mail klijent, dostojan protivnik Outlooku ili OE-u...
Nije da sad reklamiram, ali zadnja verzija (5.0 b1) ima integriran spam filter koji odli?no radi... a uz to može importirati postavke iz OE-a, spaja se na Hotmail, podržava više korisnika i accounta (zašti?enih šifrom), brz je, VIRUSI SE NE MOGU DALJE ŠIRITI, ... da ne nabrajam... jedan od programa koji mi se zbilja svi?a... OK, instalacija zadnje verzije je malo zbunjuju?a (na kineskom je), ali se to da riješiti nakon instalacije, brisanjem kineskih definicija kodne stranice... :lol:
A ako ima zainteresiranihza pomo?, bilo bi cool prevesti ga na hrvatski... mala ša?ica Francuza je to napravila za francuski jezik... (bane, any suggestions?) :xlol:
ban

Unread post by ban »

Valek wrote: mala [?]a?ica Francuza je to napravila za francuski jezik... (bane, any suggestions?) :xlol:
Pa, prevedi, slobodno ;)
User avatar
Valek
Ewok
Posts: 40
Joined: 05 Aug 2003, 01:12
Location: Nasice, Hrvatska
Contact:

Unread post by Valek »

ban wrote: Pa, prevedi, slobodno ;)
Ja sam se nadao nekoj stru?noj pomo?i... anyway, hvala... :hvala:)
ban

Unread post by ban »

Valek wrote: Ja sam se nadao nekoj stru?noj pomo?i... anyway, hvala...  :hvala:)
Pa, nisam do sad prevodio softver. Imao sam nekih ambicija uci u projekt prijevoda nekih open source stvari, ali sam odustao. Nekad me bude sram osobito ako se uzme u obzir koliko sam dobra dobio od open source zajednice.
Uglavnom, pratio sam malo po newsgrupama ekipu koja prevodi 40tude Dialog. Ima dosta problema s tim hrvatskim softverskim nazivljem.
Ali eto, kad prevedem ovaj forum do kraja, poslat cu ga deckima iz invisionpowera, kao sto sam poslo majstoru sto je napravio Chat.
Post Reply