Priče o dinosaurima

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
stara vještica
Hani
Posts: 91
Joined: 15 May 2009, 20:38
Location: iron maiden

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by stara vještica »

uglib wrote:Danas smo si Vještica i ja malo pričale o pričama iz zbirke i došle do zaključka da je najnježniju i najdirljiviju priču; neki bi rekli ženskastu; a pritom i stvarno lijepu, stilski, sadržajno i kako god okreneš, napisao muškarac.
taj muškarac je samozatajni veliki Žiljak koji se, fala bogu, ne libi romantike i ne boji se patetike, pa je valjda zato i uspije uspješno izbjegnuti
zanimljivo mi je da mi je taj segment Žiljkovog stila nekak trajno s njim povezan, volila bih da se prihvati nekog fantasyja sa punokrvnom ljubavnom pričom

ja bih morala uzeti zbirku, pa je malo listati, da se prisjetim, nije do autora, nego do mene, stare vještice su i islužene vještice, sjećaju se samo stvari iz djetinjstva
u obranu recenzentice, a u vezi moje priče, moram reći da je istina ono s Pokemonima, uočeno je, namjera mi je uspjela, pa baš ako se to nekom i ne sviđa
istina je i da imam pun k. likova i nagruvan sadržaj, na deset kartica to je stvarno previše, ali to mi je boljka, rijetko pišem od lijenosti pa onda hoću sve utrpati u kratko štivo
bar nisam kratila priču, znam jednog ovdje koji je nemilosrdno izbacivao kartice u mraku brodske kabine, dok smo mi ostali pili pod zvijezdama

Milenina priča - ha, kad sam je čitala, valjda zbog pčelica i njihova plesa, stalno mi je bio na pameti zlatovez
ako je Žiljkova priča romantična, ova je baš ženstvena
i zahtjevna, pa ako treba, nek netko ne žali pročitati je radi toga dvaput

Zoranova (K.) stilski je fino zgusnuta, podsjetila me na Rollerballa, valjda radi vizualizacije trke i šore. Zoran je sve krvoločniji tj. sve slikovitiji, najradije bih da se sad vrati na Izvršitelje i da ih malo dotjera.

Švelova priča je pametna i duhovita. Kladim se da je npr. uživao gledajući "Prestige", a kladim se i da mu se sviđa "Zaljubljeni Shakespeare", a on će znati zašto ovo velim.

O ostalim pričama ću nekom drugom zgodom, nedjelja je navečer i u neurozi i blokadi sam radi sutrašnjeg radnog dana!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Izitpajn »

Hm, to znači da bih trebao i pročitati zbirku...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Izitpajn »

Ili ne? :lol:
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by uglib »

Izitpajn wrote:Hm, to znači da bih trebao i pročitati zbirku...
Samo ti čitaj, niš ti ne bu. :zubo:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Dagi »

Nebelwerfer wrote:a5, ne 4 :P high quality print pdf prilikom exportiranja
A onda ga fućkaj. "Eridan" osmica ima, dakle, duplo materijala koliko ima "Parsek" (40 stranica A5).
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Dagi »

stara vještica wrote:Švelova priča je pametna i duhovita. Kladim se da je npr. uživao gledajući "Prestige", a kladim se i da mu se sviđa "Zaljubljeni Shakespeare", a on će znati zašto ovo velim.
Hvala, hvala!. I zbilja jesam uživao u Prestigeu, ali Zaljubljenog Shakespearea, na žalost, nisam gledao.
User avatar
stara vještica
Hani
Posts: 91
Joined: 15 May 2009, 20:38
Location: iron maiden

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by stara vještica »

MORAŠ to gledati!!! Nije to samo za žemske, uostalom otkrij svoju žensku stranu i uživaj u njoj!
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Dagi »

stara vještica wrote:MORAŠ to gledati!!! Nije to samo za žemske, uostalom otkrij svoju žensku stranu i uživaj u njoj!
Hej, hej, nisam rekao da je to za žemske, niti da ne kanim gledati. Kad uhvatim priliku, pogledat ću.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by davors »

Hahahaha, pazite ovo:

Istarski dinosaur ugrizao Zagrepčanina

Djevojka Samanta željela me fotografirati kraj dinosaura. Naslonio sam se hrabro na njega i nasmijao. Odjednom je okrenuo ogromnu glavu, otvorio usta i ugrizao me oštrim zubima za lijevu ruku, rekao je informatičar Marko Vrgoč (29) iz Zagreba.

U ponedjeljak je bio u Dino-parku, izložbi "Dinosauri u prirodnoj veličini", na jezeru Jarun. Istarska je to atrakcija koja je u Zagrebu više od deset dana, a prapovijesne životinje okreću glavu, oči, rep i ispuštaju strašne zvukove. Ima ih 11, a pokreće ih kompjuter. Iako uz sve plastične dinosaure stoji natpis upozorenja da se ne smiju dirati, Marko Vrgoč je mislio da su bezopasni.

- Dinosaur koji me ugrizao bio je jedan od onih u koje djeca ubace pet kuna i zatim ga nekoliko minuta jašu. Nisam obratio pozornost i neko dijete je ubacilo novac. A onda sam se preplašio - nastavlja Vrgoč. Odmah je otišao liječniku jer je imao veću ogrebotinu koja je krvarila, a i rana ga je počela svrbjeti i peći. Liječnik mu je, kako Vrgoč tvrdi, dao cjepivo protiv tetanusa. Stavio mu je i zavoj koji nosi već dva dana. Jedan od tri vlasnika parka, Franko Silva, ispričao se posjetitelju, a zatim i našalio.

- Ma naši dinosauri jedu malu djecu - rekao je Silva. Naglasio je kako nikad prije nije bilo problema u parku, a Vrgoču je za pomirenje darovao veliki zub dinosaura.

- Nažalost, posjetitelja je okrznuo zub. Stalno ljudima naglašavamo da ne diraju dinosaure, ali ne mogu im odoljeti - rekla je njegova supruga Aleksandra. Dinosaure nabavljaju iz cijeloga svijeta, a najviše ih je kupio u Australiji. Dino-park će na Jarunu ostati sve do početka studenoga. (24sata.hr)


(izvor: http://www.barkun.hr/index.php/20091021 ... anina.html - ima i slika!)
*Istria is a state of mind*
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Tomislav Sakic »

Usput: knjige nema u prodaji u Zagrebu?
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by davors »

Tomislav Sakic wrote:Usput: knjige nema u prodaji u Zagrebu?
Trebalo bi biti na prodaju i istrakonskih i FFK zbirki na dva mjesta: u Profil Megastoreu i u Superknjižari
*Istria is a state of mind*
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Priče o dinosaurima

Unread post by Tomislav Sakic »

Profil ni vidio ni čuo; Superknjizara ima na sajtu za narudžbu, ali ne i u dućanu.
Post Reply