Saga o Milesu Vorkosiganu

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
-fallen-one-
Ewok
Posts: 32
Joined: 08 Jul 2007, 11:49
Location: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Contact:

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by -fallen-one- »

on je adrenalin junkie, pa je razumljivo.
Image

"Hi, honey. Guess what I did at work today? I wore a bomb. A nuclear bomb in a field of flowers. I could get lucky. Tomorrow I could have a bigger bomb. I could kill... more people. Maybe innocent people. Children, maybe." - John Crihton
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by Izitpajn »

Hm, meni "Krhotine časti" nisu bile ništa lošije od ostalih.

Ne znam, nakon prvih stranica gdje se pojavljuje Miles mi se u glavi pojavila slika:
1. autorica isfurava svoje komplekse: osoba s fizičkim nedostatkom koja sve nadmudri i iz cijelog kaosa izađe kao pobjednik
2. lik s kojim će se poistovjetiti svi geekovi svijeta,: osoba s fizičkim nedostatkom koja sve nadmudri i iz cijelog kaosa izađe kao pobejdnik, jako dobro za tržište

Nakon toga sam zaključio da od toga neću očekivati neku visoku književnost.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by MadDog »

Ja sam pobornik randomly čitanja.

Uzmeš Granice vječnosti, sa tri labavo povezane priče iz tri odvojena razdoblja Milesova života i nakon što završiš, ništa ti nije jasno, osim da hoćeš još.

Tek nakon pročitanih 7 knjiga neko ti pogleda u ono kaj čitaš i samo skomentira - Čuj, pa to je ljubić...

I ježi ga - sviđalo mi se do tog trenutka, sada mi se više ne sviđa.

Ostaje kao zahodska literatura...

Još su u Krhotinama neke stvari i dobre, koliko su prenategnute kasnije, pogotovo na svakom mjestu gdje Miles gura svoj nos...

... a gdje to ne radi ...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by uglib »

Ako je ljubić, onda bi se meni moglo dopasti :oops:, ali me malo plaši ovo u 7 nastavaka. :zubo:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by ratchet »

Ovo sa Granicama vječnosti je zapravo dobar savjet. I ja sam se tako navukao, ali čitajuči ih u Futuri. Kasnije ne možeš stat. Građanska dužnost vjerojatno i je ljubić, ali je i sasvim solidan krimić.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by Xaotix »

Dagi wrote:No, već i zdravi razum nalaže da se cappo di banda ne izlaže u prvom redu. No, kako rekoh...
To bi onda bilo vrlo kratko štivo, koje bi se svodilo na opise neuroza i pijuckanj kave u štabu :lol:
No, da je tip zdravorazumno razmišljao, ostao bi doma kao bogati nasljednik i iživljavao svoje komplekse na ostalom plemstvu i kurabama...
Randomness is strong with this one!
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by Dagi »

Xaotix wrote:
Dagi wrote:No, već i zdravi razum nalaže da se cappo di banda ne izlaže u prvom redu. No, kako rekoh...
To bi onda bilo vrlo kratko štivo, koje bi se svodilo na opise neuroza i pijuckanj kave u štabu :lol:
Pa, može i to... Ako je dobro napisano. :kava:
Xaotix wrote:No, da je tip zdravorazumno razmišljao, ostao bi doma kao bogati nasljednik i iživljavao svoje komplekse na ostalom plemstvu i kurabama...
Kao, to ne radi u par knjiga? :lol:
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Saga o Milesu Vorkosiganu

Unread post by Nog »

Novi nastavak izlazi sljedeće godine http://www.dendarii.com/new_book.html :occasion9: , nadajmo se da će se i Algoritam potrudit. :zbunj:
Navigare necesse est, vivere non est necesse
Post Reply