Terminator 4

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Terminator 4

Unread post by Sandman »

AJME MENI, AJME MENI, AJME MENI, AJME MENI ...

Dobro jel moguće snimit film koji ima barem malo logičnoti u sebi? :x

Jesam slučajno rekao AJME MENI?
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Terminator 4

Unread post by TB »

Upravo sam se vratio iz kina. S obzirom na povijest ove franšize, s obzirom na budžet ovog filma te kreativni angažman tehničkog osoblja koje je radilo na "Terminatoru 4" - (Maketarima, pirotehničarima, maskerima i CGI umjetnicima svaka čast...), ovo je najgori skupi sf film koje sam ikada gledao.

Mogao bih sad pisati cijeli ekran teksta koliko je ovo loše, ali ne da mi se prisječati se izgubljenog vremena ... Vjerujte, VRLO JE LOŠE. I to ne na onaj način "toliko loše da je u stvari zabavno". Ne nego pacerski nekompetentno amaterski loše i usto dosadno . Ne preporučujem gubljenje vremena i novaca.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Terminator 4

Unread post by Zeljko »

ja cu gledati... mislim da sam ove godine samo 1 bio u kinu :zubo: :zubo: :zubo: bolje na terminatora kakav god bio nego na anđele i demone :lol:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Terminator 4

Unread post by TB »

Ufff... Nakon što sam prespavao... jučerašnje mučno iskustvo je jednako mučno.

Nekada davno filmaši su znali sa kikiriki budžetom snimiti film koji je šugav sa efektima ali drži vodu na najbitnijim nivoima- konstrukcija priče je imala glavu i rep, likovi su bili pamtljivi, film je davao porciju uzbuđenja. To su osnove koje film tog žanra treba isporučiti. Uostalom, prvi Terminator je bio baš takav B film. Ali, eto ovdje filma sa gigantskim budžetom i nevjerojatnim efektima koji pada na najosnovnijim stvarima- ne isporučuje PRIČU i LIKOVE koja angažiraju gledatelja i NIJE UZBUDLJIV. Ono što su U 80-ima režiseri štanceri B akcijskih filmova kompanije Cannon uredno isporučivali na mjesečnoj bazi danas je očito sve teže postizati najvećim filmskim studijima i projektima sa najvećim budžetima. Pojam "pouzdan američki režiser akcijskih filmova" čini se da izumire.

SPOILER
U filmu se pojavi austrijski bilder Roland Kickinger kojemu su nalijepili Arnoldovo CGI lice. Mada je stvar nešto naprednija nego u Beowulfu, sve izgleda jadno. Lik iz crtića u igranom filmu naprosto ne može predstavljati prijetnju. Hajde da je CGI lik nešto novo i neviđeno, ali mi znamo da pravi Terminator sada malo izboran ali ne manje opak sjedi u uredu u Sacramentu, a oni ovdje daju crtanu kopiju.
Tužno je to kako su loš film snimili.

"Anđeli i demoni" bi mogli biti bolji izbor za kino. :D
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Terminator 4

Unread post by Izitpajn »

Ne znam, meni se čini da je režija bila čist' okej, ali film ima toliko logičkih rupa da je to jadno.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Re: Terminator 4

Unread post by TB »

Izitpajn wrote:Ne znam, meni se čini da je režija bila čist' okej, ali film ima toliko logičkih rupa da je to jadno.


U prvoj polovici filma je režija ok. Početna akcija, i ona duga akcijska scena u prvoj polovici (sa velikim robotom, malim motorinima i letjelicama), su fantastične. Ostatak filma je ok režiran. Ali završnica u onoj bazi je režirana katastrofalno... :x

A logičkih rupa ima za nabrajanje koliko hoćeš...
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Terminator 4

Unread post by Zeljko »

zaboravljivo...

ko danas priča o T3

a T1 i T2 su svevremenski filmovi...
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Terminator 4

Unread post by writer16 »

smeće, ne gledati....
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Re: Terminator 4

Unread post by Hrvoje »

Zadnjih pola sata je ono šta pokvari cili dojam. A na samom kraju ona eksplozija čitavog kompleksa dok protagonisti bježe i uspiju pobić u zadnji tren. Mislin stvarno. Koliko je puta taj obrazac već viđen u akcijskim filmovima? Pa da nisu mogli smislit nešto malo originalnije.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Terminator 4

Unread post by jbt »

Prvo lose stvari:
  • Film je dosadan
  • Film je dosadan
  • Film je dosadan
  • Film je dosadan
  • Film je dosadan
  • Film je dosadan
  • Film je dosadan
Dobre stvari:
Blood for the Blood God!!

engi
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Terminator 4

Unread post by Tomislav Sakic »

Pogledao sam napokon i ovo. Super dizajnirano, izvanredni efekti, dinamično i napeto režirano, pogotovo početak, pa vožnje tim silnim cestama i akcijske scene (neki anonimac-režiser se potpisao inicijalom, nešto "McG":P?) Tako da vizualno funkcionira strašno dobro, kako visokobudžetni SF i treba. Glumačka podjela isto dobra.

JEDINO što me muči je odsutnost svake priče... :D A nema mi ni logike - cijeli film žele uništiti (u "konačnom" sukobu, kako to zovu obje strane) centralu Skyneta, i kad se to dogodi, prvo sam se par puta pitao "A gdje su vremenski strojevi i povratak u prošlost", da bih onda u završnoj off-naraciji saznao da se rat (tj. franšiza) nastavlja jer je uništena "tek jedna" centrala Skyneta (?!!). Baš svašta. Tih zadnjih pola sata sruši cijeli film, i režijski i scenaristički.

I muči me još jedna sitnica: naime uopće se ne mogu sjetiti Terminatora 3.:lol: Možda mi zato nije bilo jasno tko je lik kojeg glumi tip iz Avatara.
Post Reply