Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
-fallen-one-
Ewok
Posts: 32
Joined: 08 Jul 2007, 11:49
Location: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by -fallen-one- »

trenutno na prvom dijelu Sin War triologije ... istina, već mjesecima, ali pročitat ću ja to ... a onda krečem natrag na Vorkosigan Sagu.
The Sin War is a novel series set in Blizzard Entertainment's Diablo universe, written by Richard A. Knaak. It tells the story of Uldyssian as he is drawn into the battle between the Temple of the Triune, run by the Primus under Mephisto and the Cathedral of Light run by the rebel angel Inarius. Uldyssian feels that both sides are corrupt and wants nothing to do with either of them. When he is accused of murdering one of their missionaries, he flees his home town of Seram as he begins to discover his own strange powers. He decides to teach others how to use it, and gathers many followers to him, but the Temple and the Cathedral want his powers for their own and will stop at nothing to get them.
inaće, prvi put čitam cijelu knjigu na engleskom, iako pročitah mali milijun fanficeva ovo je malo drugačije. :)
Image

"Hi, honey. Guess what I did at work today? I wore a bomb. A nuclear bomb in a field of flowers. I could get lucky. Tomorrow I could have a bigger bomb. I could kill... more people. Maybe innocent people. Children, maybe." - John Crihton
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Xaotix »

Saga o Milesu Vorkosiganu se razvila, pa je zaslužila svoj vlastiti thread:
Saga o milesu Vorkosiganu
Randomness is strong with this one!
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by writer16 »

-fallen-one- wrote:trenutno na prvom dijelu Sin War triologije ... istina, već mjesecima, ali pročitat ću ja to ... a onda krečem natrag na Vorkosigan Sagu.
The Sin War is a novel series set in Blizzard Entertainment's Diablo universe, written by Richard A. Knaak. It tells the story of Uldyssian as he is drawn into the battle between the Temple of the Triune, run by the Primus under Mephisto and the Cathedral of Light run by the rebel angel Inarius. Uldyssian feels that both sides are corrupt and wants nothing to do with either of them. When he is accused of murdering one of their missionaries, he flees his home town of Seram as he begins to discover his own strange powers. He decides to teach others how to use it, and gathers many followers to him, but the Temple and the Cathedral want his powers for their own and will stop at nothing to get them.
inaće, prvi put čitam cijelu knjigu na engleskom, iako pročitah mali milijun fanficeva ovo je malo drugačije. :)
joj ne diablo seriju..ne ne ne.kloni se toga rađe na Vorkosigan sagu od dva zla manje :angel:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
-fallen-one-
Ewok
Posts: 32
Joined: 08 Jul 2007, 11:49
Location: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by -fallen-one- »

hm, ove 4 diablo knjige su bile malo bolje (3 od knaaka), ali sin wars je malo ... hm, teži za čitat. al kad sam počela ne namjeravam prestat. huh, potrajat će ... :)
Image

"Hi, honey. Guess what I did at work today? I wore a bomb. A nuclear bomb in a field of flowers. I could get lucky. Tomorrow I could have a bigger bomb. I could kill... more people. Maybe innocent people. Children, maybe." - John Crihton
kasporovna
Ewok
Posts: 2
Joined: 13 Jan 2009, 13:36

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by kasporovna »

"milo za drago" woody allena

sitna knjižica podobna za poluposkrivećko kreveljenje u tramvaju
We're basically the thinking man's drinking band.
~ John Flansburgh, TMBG
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

kasporovna wrote:"milo za drago" woody allena

sitna knjižica podobna za poluposkrivećko kreveljenje u tramvaju
Pročitah to, tipični Allen, ali mislim da je prijevod malo "ublažio" stvar.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Ire »

writer16 wrote:joj ne diablo seriju..ne ne ne.kloni se toga rađe na Vorkosigan sagu od dva zla manje :angel:
sama činjenica da uspoređuješ diabla s vorkosiganima, dokazuje da nemaš pojma o čem pričaš :dum:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by writer16 »

Ire wrote:
writer16 wrote:joj ne diablo seriju..ne ne ne.kloni se toga rađe na Vorkosigan sagu od dva zla manje :angel:
sama činjenica da uspoređuješ diabla s vorkosiganima, dokazuje da nemaš pojma o čem pričaš :dum:
a nitko nije čuo za ironiju :( i kažem ne bi sudio o Vorkosiganu dok ga ne pročitam :P samo smatram da diablo serija ne spada u kategoriju književno djelo :zbunj:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Ire »

meni to nije zvučalo ironično
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
-fallen-one-
Ewok
Posts: 32
Joined: 08 Jul 2007, 11:49
Location: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by -fallen-one- »

writer16 wrote:a nitko nije čuo za ironiju :( i kažem ne bi sudio o Vorkosiganu dok ga ne pročitam :P samo smatram da diablo serija ne spada u kategoriju književno djelo :zbunj:
lol, nisam ni rekla da je diablo književno dijelo ... no nije bilo pitanje koje književno dijelo čituckate, jel? :)
no ni ne govorim da nisam neki čitatelj. ja to vrlo polako radim. tek sam nedavno otkrila "knjigu" :D dakle, bez zamjerke o mom čudnom ukusu? :)
Image

"Hi, honey. Guess what I did at work today? I wore a bomb. A nuclear bomb in a field of flowers. I could get lucky. Tomorrow I could have a bigger bomb. I could kill... more people. Maybe innocent people. Children, maybe." - John Crihton
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by writer16 »

-fallen-one- wrote:
writer16 wrote:a nitko nije čuo za ironiju :( i kažem ne bi sudio o Vorkosiganu dok ga ne pročitam :P samo smatram da diablo serija ne spada u kategoriju književno djelo :zbunj:
lol, nisam ni rekla da je diablo književno dijelo ... no nije bilo pitanje koje književno dijelo čituckate, jel? :)
no ni ne govorim da nisam neki čitatelj. ja to vrlo polako radim. tek sam nedavno otkrila "knjigu" :D dakle, bez zamjerke o mom čudnom ukusu? :)
ma tebe nitko i ne spominje na vlastitim greškama se i uči kaj ne? :D i kad pročitaš diablo onda će ti biti puno lakše prosuditi što je šrot a što nije od knjiga,tako da u krajnjem slučaju sebi činiš veliku uslugu čitajući tu knjigu :zubo: :zubo:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by writer16 »

Ire wrote:meni to nije zvučalo ironično
I što bi ja tu trebao učiniti?? :scratch: ako ti moj humor ne sjeda onda nemoj ni komentirati moje postove jer ćeš u većini slučajeva krivo interpretirati poantu posta.hvala :D
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Bahod »

Lois McMaster Bujold: Paladin of Souls

Kaže Robert Jordan na naslovnici: "Superb"
Je rajt - na 250-toj sam str. dosadno brate do bola, na žalost dislociran sam od "knjižnice" pa moram nastaviti dalje, ali toplo ne preporučam nikome.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by corwin »

Tad Williams-Sjenovita Medja

zadovoljavajuce ali nista bolje od tog :kava:
sorry zbog gramatike
Post Reply