jesi li ovisnik o internetu?

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

jesi li ovisnik o internetu?

Unread post by Ire »

http://www.netaddiction.com/resources/i ... n_test.htm
You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage.
huh :scratch: stvarno sam mislila da ću ispasti okorjeli ovisnik kome nema spasa ..
ah well :occasion9:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: jesi li ovisnik o internetu?

Unread post by poison »

ditto.
iako, prije kojih 7-8 godina sam bila hard-core net-junkie. težinu ovisnosti ću predočiti ovako: kada sam bila prisiljena skinuti se cold turkey jer mi je kanta crkla, desetak dana sam u 7 navečer (počinje jeftina tarifa na dial-up vezi) imala prave apstinencijske krize, s trešenjem i sve. :D
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: jesi li ovisnik o internetu?

Unread post by niniane »

Your Score: 43
You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage.
Ovaj test mjeri samo tri razine korištenja interneta i glavni faktor je, čini mi se, negativni utjecaj interneta na život, u izravnom smislu. Dakle, mi neki koji se jedva "skidamo" s neta ne moramo zbog toga ispasti ovisni o internetu ako ne smatramo da nam socijalni i poslovni život pati zbog toga.
the IAT is a 20-item questionnaire that measures mild, moderate, and severe levels of Internet Addiction.
Ja sam definitivno ovisna o netu, ne u smislu apstinencijskih FIZIČKIH simptoma, ali ne mogu bez neta. Kad nam je jedan dan net riknuo, odmah smo... err... tražili drugo rješenje. Nije mogao proći ni taj jedan dan a da budemo bez neta.

Također mi se ne sviđa što se može označiti više od jednog odgovora u svakom pitanju jer su odgovori varijable učestalosti, pa nije ok ako za istu stvar istovremeno možeš reći da ti se događa "rijetko" i "stalno", onda ta pitanja i nemaju baš neku valjanost.
Nije im baš nešto test. :zbunj:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: jesi li ovisnik o internetu?

Unread post by Izitpajn »

55.

Neb čoek reko... :kava:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: jesi li ovisnik o internetu?

Unread post by Milena »

Your Score: 15
You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage.
Test mi je prilično bez veze. A kad već prigovaram: zašto nude odgovor "does not apply" i "rarely", a ne nude "never"? Neke stvari za mene i te kako apply (tj. mogućnost je apsolutno prisutna) ali svejedno mi se nikad ne dogode. Plus što imam dojam da je test namijenjen prvenstveno školskom uzrastu.

U svakom slučaju, znanstveno je dokazano da ovdje nitko nije ovisan o internetu! :cheers:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: jesi li ovisnik o internetu?

Unread post by Ire »

jutros mi nije internet htio raditi
imala sam krizu
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: jesi li ovisnik o internetu?

Unread post by jbt »

45.
prosjek?
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
talos1
Hani
Posts: 55
Joined: 22 Apr 2008, 16:15
Location: Križevci ˝hole˝
Contact:

Re: jesi li ovisnik o internetu?

Unread post by talos1 »

You are an average on-line user. You may surf the Web a bit too long at times, but you have control over your usage.


- nije loše :).....mislio sam da sam gori :occasion9:
Fortune Smiles Upon Your Effort.
Under my leadership you will be safe.
The voice of the people is the voice of God.
For the greater glory of God.
For Infinity
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: jesi li ovisnik o internetu?

Unread post by Xaotix »

Odlučio sam testirati svoju ovisnost empirijskom metodom. :kava:
Odspajam se slijedećih 10 dana, , pa ćemo vidjeti kako ću izgledat nakon toga. :lol:

Počevši od petka navečer....
Randomness is strong with this one!
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: jesi li ovisnik o internetu?

Unread post by uglib »

Čega nema bez toga se može. Kad sam na Susku, mogu bez Interneta, i to cijelo ljeto. Nemam nikakve krize. I mobitel mi je viška. Ionako je signal li-la pa je uglavnom ugašen. Isto je i s cigaretama, ako ponestane, a broda nema 5 dana, ne paničarim.

Poslije sve nadoknadim.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: jesi li ovisnik o internetu?

Unread post by writer16 »

hm iako bi trebao biti nisam..imam par stranica na bookmarcima koje svaki dan posjetim i to je to..nisam ovisan o surfanju ali o netu jesam itekako i to poradi faxa sve apsolutno mi je sve na netu od predavanja do domaćih zadaća na netu i kad mi krepa net na dan dva izgubim svaki dodir s realnošću i pretvorim se u golluma koji čeka da proradi net..glupi fax :x :x
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply