[promocija i predavanje] Pervertitov vodič kroz film (22.5.)

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

[promocija i predavanje] Pervertitov vodič kroz film (22.5.)

Unread post by Ire »

U kinu Europa 22. svibnja u 12 sati održat će se promocija knjige Pervertitov vodič kroz film Slavoja Žižeka. Nakon promocije Žižek će potpisivati knjige, a u 18 sati održat će predavanje.

U 18 sati u kinu Europa Žižek će održati predavanje pod nazivom Boj se bližnjega svog kao samoga sebe. Oni koji su prošle godine imali, kao i oni koji nisu imali priliku slušati "diva iz Slovenije" u prepunom KIC-u, sigurno neće propustiti i ovaj jedinstveni događaj i perfomans najpoznatijeg suvremenog teoretičara psihoanalize i filozofa koji i dalje kontinuirano proizvodi provokativne i intrigantne teze.

Jedna od takvih je i Žižekova teza da svoje bližnje možemo podnijeti jedino i tek onda kad su nam na određenoj distanci, čime se Žižek direktno suprotstavlja današnjoj ideologiji političke korektnosti i multikulturalizma.

Poslije predavanja biti će prikazan film Johna Carpentera They Live! uz uvod Slavoja Žižeka.

na prošlogodišnjem sam Motovunu imala prilike pogledati Žižekov dokumentarac The Pervert's Guide to Cinema koji je bio odličan!
Instant Geek. Just Add Coffee.
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: [promocija i predavanje] Pervertitov vodič kroz film (22.5.)

Unread post by Nebelwerfer »

Ire wrote:na prošlogodišnjem sam Motovunu imala prilike pogledati Žižekov dokumentarac The Pervert's Guide to Cinema koji je bio odličan!
meni je žižek šef :glasses2: učimo ga na na faxu, gledali smo TPGtC pod obavezno i fora je. ali brate, šta ga frflja na osrednjem engleskom :lol:
definitivno highlight je "i want a pfrd pill" kad priča o matrixu :lol:
ugl, dosta oftopika :cheers:
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: [promocija i predavanje] Pervertitov vodič kroz film (22.5.)

Unread post by Ire »

ma nije oftopik :zubo:

sjećam se da dokumentarac traje ful dugo, bilo je ful vruće u motovunu, neka mala sala sa sto ljudi koji sjede i po podovima, nije se dalo disati, meni naotekle noge od pentranja i spuštanja po brdu u japankama (ako ikad ponovo završim u motovunu, idem bosa ili u poštenim cipelama, jedno 200 puta sam skoro iskrenula gležnjeve na skliskom kamenju u japankama) - ali odgledano u jednom dahu. odličan dokumentarac, di se to da nabavit? :cheers:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: [promocija i predavanje] Pervertitov vodič kroz film (22.5.)

Unread post by Nebelwerfer »

osim nelegalnim putem, ne pada mi ništa drugo na pamet. ako hoćeš, možemo se dogovorit... pm ili skype
Image
Post Reply