videotetka

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
User avatar
CDJay
Ewok
Posts: 31
Joined: 20 Aug 2003, 15:04
Location: Nexeburgh-Nasice
Contact:

Unread post by CDJay »

ban wrote:Ire, evo jos jenega za tebe. <a href='http://us.imdb.com/Title?0265459' target='_blank'>One Our Photo</a> sa Robinom Williamsom.  Dosta vec vidjenih triler stvari, cak ga ni Williams ne moze u tom pogledu spasiti, no uspijeva kao film nametnuti tu 'vec vidjenu' masku holivudskog trilera da bi na kraju ponudio prilicno originalna, jasna i nepretenciozna rjesenja (za razliku od mase novih slicnih filmova gdje redatelji valjda uzivaju vuci gletatelja za nos kako su uspjeli zamuljati sve da se vise ne zna tko koga).
robin williams? poznavaju?i neke njegove filmove, on je ili za komedije, ili za kvalitetne drame... ali za trilere, hm ne znam. imam par stand-up-comedy ske?eva na kompu s njim.. tip je stvarno talentiran, nema šta! mislim filmovi poput društva mrtvih pjesnika i dobro jutro, vijetnam, su filmovi zbog kojih se to stvarno i može nazvati "sedma umjetnost". ina?e baš ?itam od b. d. benedicta - trgovci dušama, pa pi?o korupciji u filmu, kakoje film izgubio svoju prvotnu umjetni?ku namjenu, i postao vre?a puna seksa, nasilja, loših moralnih poruka, dalje da ne nabrajam. ?ak se spominje prodavanje duše vragu... hm, interesantna perspektiva!
...
So I filled what was empty and I pulled up a stool
But he stood in the corner, the old devil wouldn't move
He said, "You drink when you're lonely." No I drink when I want!
He said, "You'll never be sober." Sure. Why would I want that?
I only drink to be merry but unfortunately
I'm in the wrong prison cell and the wrong company
User avatar
Anuviel
Ewok
Posts: 16
Joined: 18 Aug 2003, 09:27

Unread post by Anuviel »

kak vam se svidja film "Mojih 200 godina" s Wiliamsom, mislim da se film tak zove...R.Wiliams glumi robota...kad sam ga posudila mislila sam da ce mi bit bez veze, ali na kraju sam ostala ugodno iznenadjena :) :)
PALPATINE
...The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural.
ANAKIN
Is this possible to learn those powers?"
PALPATINE
Not from a Jedi.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ja ga iz principa nisam ni poku[?]ao gledati
asimovljeva pri?a je odli?na a kako se u 99,999 % slu?ajeva kad gledam
film po ne?emu [?]to sam ranije pro?itao debelo razo?aram a ?esto i iznerviram
ovaj put sam se uspio po[?]tedjeti tog iskustva :nono:

mrzim kad uzmu neki poznati naslov s ciljem da im to osigura publiku a potom krenu mjenjati i izmi[?]ljati te ubacivati svoje vi?enje i sl. gluposti.

[?]to ne krenu od po?etka s ne?im svojim pa da vidimo koliko su dobri

primjera ima mnogo - Po[?]tar , LOTR , Kontakt , ...
pro[?]le godine sam dobio nekoliko epizoda SF serije ra?ene po stripu Jeremaja -
to kad sam vidio ispao sam iz stolice (kurdi postao crnac i to nekakva [?]eprtlja a Jeremaja
dobio osobine koje je kurdi imao u stripu ) ina?e da nisu uzeli ime stripa i po?eli se hvaliti da je to toboĹže po stripu serija bi mi bila odli?na
ban

Unread post by ban »

CDJay wrote: robin williams? poznavaju?i neke njegove filmove, on je ili za komedije, ili za kvalitetne drame... ali za trilere, hm ne znam. imam par stand-up-comedy ske?eva na kompu s njim.. tip je stvarno talentiran, nema [?]ta!
Je. I upravo njegov talenat spasava taj film, tj. one ideje koje je imao redatelj nisu korumpirane njegovom glumom.
User avatar
CDJay
Ewok
Posts: 31
Joined: 20 Aug 2003, 15:04
Location: Nexeburgh-Nasice
Contact:

Unread post by CDJay »

Guest wrote: Ima Williams velikog potencijala. Osim toga ?itao sam neke intervjue s njim. Nakon "Insomnie", shvatio je da mu dobro stoje ozbiljne uloge. Kako sam kaže u sljede?e dvije godine ne namjerava snimiti ni jednu komediju, ve? se daje u ozbiljni žanr.

Mislav.
šteta takvog komi?ara... isto ko i jim carey... napravio je budalu par puta od sebe u par filmova, mal se prosro u nekim dramama,i to je to! mislim ajd sad!
...
So I filled what was empty and I pulled up a stool
But he stood in the corner, the old devil wouldn't move
He said, "You drink when you're lonely." No I drink when I want!
He said, "You'll never be sober." Sure. Why would I want that?
I only drink to be merry but unfortunately
I'm in the wrong prison cell and the wrong company
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

nemam neko mišljenje o robinu williamsu, al je dobar komi?ar, što jes jes!

ina?e hvala svima na filmskim preporukama, ali baš kad sam pomislila, vidi ti sve ove filmove, a što ?u ih gledat, ono mi se pokvario video :grr1: sad se moram bacit u trošak :grr3:

nego, film s kojim sam zapo?ela topik, 'enemy of the earth' igrat ?e jedan dan (mislim da je u ovu subotu, ako se varam - packa) u 22:10. u hrv prijevodu je 'uljez' ( :jojjoj: ). mislim, dobar je filmi?, onako za razbibrigu, te je, kao što rekoh, dikovski. :lolek: puno tr?anja.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ire wrote: nego, film s kojim sam zapo?ela topik, 'enemy of the earth' igrat ?e jedan dan (mislim da je u ovu subotu, ako se varam - packa) u 22:10.
na novoj naime :anonimac:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply