SFera - podruznica varazdin

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Eh, super! :uzdravlje:

Još ostaje vidjeti što je s belanovcima?
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Dagi wrote:Eh, super! :uzdravlje:

Još ostaje vidjeti što je s belanovcima?
Nemam pojma, oni su se kao nešto nedavno aktivirali, ali od kad ih nema na forumu, nisam nita čula...

S druge strane, osim vođičine sestre u Splitu živi i Nikolina (the cameraman() djevojka koja je luda za SF-om... Ne znam hoće li se seliti u Zagreb ili ne, ali ako se ne preseli, ja sam da spojimo njih dvije i eto ti podružnice :)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Yup!

Citiram Zakon o udrugama ("Narodne novine" br. 88/01, 11/02), čl.7., st.3.:
Udruga može imati svoje ustrojstvene oblike (podružnice, ogranci, klubovi i slično), u skladu sa statutom. Ustrojstveni oblici mogu imati svojstvo pravne osobe ako je to određeno statu­tom udruge i na ­njih se na odgovarajući način primje­njuju odred­be ovoga Zakona.
Statut SFere, čl. 12.:
Radi planskog i organiziranog ostvarivanja ciljeva utvrđenih ovim statutom, a posebno radi obavljanja obrazovne i drugih djelatnosti tehničke kulture kojima se osiguravaju osnovni standardi tehničke kulture, razvijaju i unaprijeđuju stvaralačke sposobnosti mladeži i potpunije zadovoljavaju osobni interesi građana i javne potrebe u tom području, Društvo može osnovati i organizirati centar tehničke kulture i druge organizacijske oblike djelovanja, pod uvjetima utvrđenim zakonom.

Organizacijske oblike djelovanja predlaže predsjednik Društva, a osniva Izvršni odbor.

Ciljevi i zadaće, djelokrug rada, organizacija, sredstva i druga pitanja od značaja za rad organizacijskih jedinica iz stavka 1 utvrđuju se aktom o njihovom osnivanju.
(istaknuo Dagi)

Dakle, ni pol problema. Okej, nije predviđeno da "drugi organizacijski oblici djelovanja" imaju svojstvo pravne osobe, čime si skraćujemo gnjavažu s upisom u Registar udruga, ali svejedno treba provjeriti još jednom. Naime, u Registru udruga upisano je dosta podružnica, a još više ogranaka - doduše, u potonjem slučaju, to su velikom većinom ogranci Matice hrvatske, u skladu s njezinim Pravilima, v. čl. 32. do 35. U svakom slučaju, potreban je interni akt SFere o osnivanju podružnice.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Dagi wrote:U svakom slučaju, potreban je interni akt SFere o osnivanju podružnice.
Ionako moramo srediti satut. I updateti SFerin pravinik o nagradi.
Ire i ja smo mislile da napravimo jedan vikend sferaški roštilj na Bundeku, pa da to tamo odradimo, odnosno da zaskjčimo članstvo dok cuga i ždere. :) Žare nam je bi glavni roštiljaš, pa smo doživjeli mali setback jerbo se on seli u nedjelju.

Mislim da bismo trebali pokrenuti ispitivanje mnijenja SFere kroz sferakonsku grupu.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Nimrod wrote:
Dagi wrote:U svakom slučaju, potreban je interni akt SFere o osnivanju podružnice.
Ionako moramo srediti statut. (...)
Mišljenja sam kako SFerin Statut daje dostatni okvir za osnivanje podružnice i kako ga ne treba mijenjati radi osnivanja podružnica, ogranaka itd. (nadalje: organizacijska jedinica). Statut treba srediti, ali zbog drugih razloga. Druga je stvar sastavljanje akta o osnivanju organizacijske jedinice .

Kratak hodogram:
1. Predsjednica formalno predloži osnivanje organizacijske jedinice (jedan list papira sa zaglavljem, dva reda teksta, potpisom i pečatom);
2. Izvršni odbor donese odluku o osnivanju organizacijske jedinice, koja sadrži osnivački akt koji je sastavnim dijelom odluke.

Jasno, između točke 1. i 2. treba napisati osnivački akt, po mogućnosti što kraći, tj. koji sadrži samo minimum odredbi propisan Statutom.

NAPOMENA: posebni bonus je u tome što za osnivanje organizacijske jedinice ne treba Skupština.

Eh sad, ako je sve postalo možda i prejavno, nastavimo na sferakonskoj news grupi.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Dagi wrote:
Nimrod wrote:
Dagi wrote:U svakom slučaju, potreban je interni akt SFere o osnivanju podružnice.
Ionako moramo srediti statut. (...)
Mišljenja sam kako SFerin Statut daje dostatni okvir za osnivanje podružnice i kako ga ne treba mijenjati radi osnivanja podružnica, ogranaka itd.
ne treba, htjedoh sve promjene raditi uđuture jerbo nas inače svaki zarez košta 70 kn u biljezima ili tako nešto...
Dagi wrote: Eh sad, ako je sve postalo možda i prejavno, nastavimo na sferakonskoj news grupi.
Nije stvar javnosti, već dostupnosti članova na forumu. Tu smo ti, Ire, Izi Ham, Žiljak, Žare i ja. Pola Izvršnog odbora i 1/5 nadoznorg. A na grupi si svi. :vrag:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Nimrod wrote: Nije stvar javnosti, već dostupnosti članova na forumu. Tu smo ti, Ire, Izi Ham, Žiljak, Žare i ja. Pola Izvršnog odbora i 1/5 nadoznorg. A na grupi si svi. :vrag:
Å to se mene tiče, ionako ne čini razliku.
Nimrod wrote: ne treba, htjedoh sve promjene raditi uđuture jerbo nas inače svaki zarez košta 70 kn u biljezima ili tako nešto...
Yea! A SFera se ionako maknula od "obrazovne i drugih djelatnosti tehničke kulture kojima se osiguravaju osnovni standardi tehničke kulture" prema fantasyju i horroru, pa bi smislene izmjene u tom smislu imale smisla. :vrag:
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

varazdin sux. nemaju ni internet kafe. sjedim u knjiznici i placam za privilegiju koristenja interneta 10kn/sat, a treba mi brat bratu 2. saudijska arabija ima manje nacisticki slozen komp od ovog.

a vz je inace bohohohoring. ak nemas net(neam) ili fon(neam) ili komp(neam) ili telku(neam) krepavas(yup, that's me). imam nesto neprocitanog sf-a, al i to ce otici.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Razlog više da što prije prioneš osnivanju podružnice ;) Možeš odmah isprintati oglas "inicijalni sastanak, osnivanje SF kluba" ili nešto slično, i pitati tete u knjižnici jel ga možeš staviti.

Hm, a pošto vjerojatno to kao takvo ne bi išlo, sad mi je još nešto palo na pamet: da dva-tri sferaša dođu tamo održati predavanje ili, hej, zašto ne, "Okrugli stol o stanju hrvatske znanstvene fantastike", koji bi se održao u knjižnici i bio službeno oglašen :lol: Uglavnom, izvući neki izgovor da se stavi oglas na koji će se dolje sitnim (ne presitnim) slovima staviti "Nakon programa inicijalni sastanak glede osnivanja SF kluba"... I, naravno, gosti iz SFere, Zagreb :lol2:

I znam najmanje jednog čovjeka iz Varaždina koji bi vrlo rado prisustvovao. Na žalost, ne čusmo se odavno te izgubih kontakt.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

A bogami ni SFerna arhiva posjetitelja Sferakona - izvući Varaždince - ne bi bila naodmet :glasses2:
Post Reply