Vampiri u Ogrizovicu

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Vampiri u Ogrizovicu

Unread post by davors »

Prenosim pozivnicu:

---
Kao i obično, nastavak sezone Zagrijavanja do 27 počinje spektakularno i s povodom:

nekoliko dana prije Halloweena, Zagrijavanje predstavlja dva projekta koja u petak, 27. listopada, u 19:30, u Knjižnicu i čitaonicu Bogdana Ogrizovića dovode jake i nastupa gladne književnovampirske snage:

časopis Libra Libera (# 18) s tematom VAMPIRIZAM U SEKSU, DRUŠTVU, MEDIJIMA, KOMUNIKACIJI I METAFIZICI

te VAMPIRSKE PRIčE, zbornik Festivala fantastične književnosti (2006).

Uz Katarinu Peović Vuković, urednicu Libre Libere i Davora Šišovića, urednika Vampirskih priča, boje Nadnaravnog brane:

Bojan Sudarević - rođen 1980. u Zagrebu. Od 1999. objavio desetak kratkih priča u Futuri, istrakonskim i sferakonskim zbirkama, Zarezu, te u raznim časopisima i zbirkama. Nagrađene su mu priče Na prodaju: Mona Lisa (prva nagrada na natječaju Istrakona 2004.) i Cyberfolk (prva nagrada na natječaju časopisa Zarez i nagrada Sfera u kategoriji kratke priče za 2004.).

Mihaela Pavlović - rođena 1976. u Zagrebu. Diplomirala politologiju, a mehanizme vlastitog preživljavanja razvija kao copywriter u marketinškoj agenciji. Piše oduvijek.

David Kelečić - živi u Jastrebarskom, a studira na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu. Najprije je pisao poeziju, ali je ubrzo otkrio da proza može biti puno zabavnija. Tek se odnedavno ozbiljnije bavi pisanjem, a prvu je priču objavio u sferakonskoj zbirci Zagrob. Obožava kada dobije gremlinsku ideju kako nešto ustaljeno izokrenuti naopačke, a to mu se, kaže, događa vrlo često. Ograničenje broja znakova u priči u književnim natječajima smatra najvećim zločinom protiv umjetničke slobode, jer drži da su neke ideje rođene samo zato da bi prešle na papir.

i

Dalibor Jurišić - rođen u Vukovaru 1977. Od 1991. zivi u Zagrebu. Predaje hrvatski jezik u srednjoj školi, lektorira što stigne i blogira o Vukovaru. Što se tiče književnih tekstova, devedesetih je objavio nekoliko priča u Plimi, a 2006. dramu "Kraljeva kći vještica" u Balkanskom knjizevnom glasniku Poluostrvo.

Voditelj i osoba koja vas svesrdno poziva na ovaj književnovampirski bal: Roman Simić Bodrožić
---

Vidimo se!
*Istria is a state of mind*
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

E Corwine, o tom sam ti prico :)
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

aha,zvući zabavno,se vidimo :uzdravlje:
sorry zbog gramatike
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ajd nek neko to pukne na naslovnicu, ja nemam vremena
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Samo da checkiram, ta knjiznica je negdje na cvjetnom trgu?
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Nazir wrote:Samo da checkiram, ta knjiznica je negdje na cvjetnom trgu?
Cvjetni trg, Preradovićeva 5 (check: http://www.knjizbo.hr/)

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

damn, a ja veceras u 18 putujem :sad1:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

ja morao na promociju (ne moju) :?
sorry zbog gramatike
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Nazir wrote:Samo da checkiram, ta knjiznica je negdje na cvjetnom trgu?
Bilo je lijepo, skupilo se preko pedeset ljudi, Simić je bio prilično nadahnut u vođenju, Bojan je pročitao CIJELU svoju priču, publika je popila svo vino tako da ništa nije ostalo za nas koji smo pričali; i domaćini kažu da će nas rado ugostiti još koji put.

Danas sam opet u Zg, bit ću u 18 sati na predstavljanju "Legendi o krvi" u knjižari Ljevak na Trgu, pa ako je nekome usput... a u 20:00 imam snimanje nove epizode "Na rubu znanosti" (ne, ovaj put nije o Julesu Verneu)...

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

davors wrote:
Nazir wrote:Samo da checkiram, ta knjiznica je negdje na cvjetnom trgu?
Bojan je pročitao CIJELU svoju priču,
e da mi je to bilo vidit! Kako si ga samo uspio nagovorit?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Nimrod wrote:
davors wrote:Bojan je pročitao CIJELU svoju priču,
e da mi je to bilo vidit! Kako si ga samo uspio nagovorit?
Nisam ja, Roman Simić ga je nagovorio, i Bojan je to odlično obavio (iako do polovice priče mikrofon nije radio kako treba); tako da znate za drugi put :-)

Davor
*Istria is a state of mind*
Post Reply