kutak za politicka previranja i karipske revolucije

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

kutak za politicka previranja i karipske revolucije

Unread post by Ire »

kaj mislite kaj bu s Kubom kad Fidel pođe na vječna lovišta?
mislite da bu ga Raul naslijedio? znate li da je Raul oduvijek bio veći komunist od svog brata? a nije ni on više mlad ..

a kaj je s ovim venezuelancem Chavezom? malo se fura na Chea, ha? ili, sudeći po agrarnoj "reformi", više na Bolivara?
ne bu se Ameri tak lako riješili komija u svom susjedstvu ..

zanimljiva mi je ova Latinska Amerika, da ga *ebeš .. :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

hej, a zasto je to u klubu razvaljotka???

jel to nekakva diskriminaciju prema klubu srdasce (ciji sam slucajno ja "moderator")

:ocasion:
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa ne bum baš "politička previranja i revolucije" i priču o komunizmu u suvremenom svijetu metnula u podforum gdje vladaju lav and pis :D pa ti znaš kakav bi mogo pokolj nastati?? :burn baby:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

ali nije li ovo indirektno govorenje, kako je Fidel losa i zla osoba i kako ga treba mrziti...
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa nikad ne znaš ko se može javiti sa svojim mišeljenjem
Instant Geek. Just Add Coffee.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

na temu-ja o?ekujem jedan fini,klasi?ni gra?anski rat
imamo komuniste na vlasti i izgnane demokrate koje podrĹžava Busheva administracija
jupiiiiiii,vatromet,eksplozije i ekskluzivne snimke rastrganih tjela na CCN-u
sorry zbog gramatike
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Bojim se da bi lagano moglo bit :whax: :whdat:

Ina?e kod tih juĹžnoameri?kih komija mi se jedino svi?a [?]to lagano podjebavaju amere.
A [?]ta re?i za Fidela? Njegov reĹžim sigurno nije pravedan, niti se na Kubi Ĺživi dobro, ali ako se pogledaju Karibi ukupno, Kuba je jo[?] jedno od ljep[?]ih mjesta za svoj jadni Ĺživot proĹživjeti. :uzdravlje:
Dakle da remiziram :D , jedino [?]to je ajatola' Khomheikhni napravio dobro za Iran jest vritnjak amerima, a time i mogu?nost Irancima da sami raspolaĹžu svojim resursima (sad na [?]ta tro[?]e to je drugo pitanje).
Isto vrijedi i za Fidela, al preblizu je Kuba JUESEJU.

:!: :!:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Hm ja osobno mislim da ne?e do?i do nikakvog rata, bilo gra?anskog bilo nekakvog internacionalnog. Iako mislim da ?e Ameri poku[?]at pomo?i da se uvede "demokracija" mislim da ne?e do toga do?i
Jedan od vaĹžnijih razloga za to je da vi[?]e jednostavno ne postoji kriti?na masa ljudi koja se sje?a kako je "dobro" bilo prije revolucije, odnosno u vrijeme dok su isti ti Ameri Ĺžarili i palili Kubom.

Po meni izgledne su dvije situacije:

1. ostat ?e sve isto, a eventualni kontrarevolucionari bit ?e u ti[?]ini u[?]utkani i u[?]u[?]kani
2. stvorit ?e se dovoljna kriti?na masa za kontrarevoluciju, na [?]to ?e Raul i njegovi preuzet vodstvo iste uvest "demokraciju" kakva je bila u Hrvata po?etkom devedesetih

sve u svemu prosje?noj se Kubanki ( mmm Kubanke :drunken: ) Ĺživot ne?e previ[?]e promijenit u slijede?ih par desetlje?a
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Bahod wrote: ( mmm Kubanke :drunken: )
Jest,
puno su bolje od cigareta. :ocasion:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Bubba Zanetti wrote: Jest,
puno su bolje od cigareta. :ocasion:
to isto :lol:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

(nastavljam s brisanjem prašine s kostura u ormaru)

Just for the record, život na Kubi se poboljšao nakon revolucije. Ne želim re?i da se Fidel nešto jako zalagao za dobrobit svojih podanika, nego da je prije toga bilo još gore. Neke statistike (i to relativno nezavisne) kažu da je 60-ih broj smrti u novoro?en?adi na Kubi znatno opao, pa ?ak i ispod razine u SAD. (Doduše, mogu?e je da sam ovo pobrkao s Nikaragvom 80-ih, but you get the point)

I, nitko nije spomenuo tr?u mogu?nost, a to je da komunisti na Kubi mirno predaju vlast, poput onih u Nikaragvi. Doduše, u Nikaragvi nikad nisu tvrili da su komunisti, samo ih je petljanje Amera natjeralo u lijevi blok.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Nakon revolucije, situacija na Kubi je krenula nizbrdo tek nakon raspada SSSRa. Totad su ih Sovjeti obilno financirali i slali im pomo?, pogotovo u robi [?]iroke potro[?]nje i tehnologiji. Ajde.. jedno vrijeme i raketama, ali znamo kak je to zavrsilo :?
Eto, sve je lijepo kad si komunisti?ka drĹžava u susjedstvu kapitalisti?ko imeriujalisti?ke zvijeri (pod uvjetom da postoji SSSR). :)

Nakon raspada SSSRa i prelaska cijelog komunistickog bloka na kapitalizam, pomo? prestaje i tada na Kubi pocinju problemi sa nestasicama hrane i svea ostaloga.. dotad je njima bilo fino. Zato Ameri i nisu mogli maknuti Castra sve te godine.
Randomness is strong with this one!
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Nakon Fidela na Kubi ce Kubancima biti gore, mnogo gore- jer eto, nece vise biti komunisticke tiranije, ali ce iste sekunde kad Castro skikne, poceti druga vrsta tiranije-tiranije kapitala. Tako brzo da se ljudi nece ni stici prezaliti ljubljenog vodju. Kubanci ce preko noci postati roblje Amerike i raznih tvrtki, mafijasa, a i vlastite dijaspore iz USA... Nece im bit nista bolje, pritom ce ih uvjeravati da im je eto, dosla sloboda, kako to ne uvidjaju... Je li tako bilo i prije Castra? Sta ja znam... Mislim da je...
Zivi Castro im je u stvari neka vrsta brane pred morskim psima sto samo bruse zube...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Izitpajn wrote: I, nitko nije spomenuo tr?u mogu?nost, a to je da komunisti na Kubi mirno predaju vlast, poput onih u Nikaragvi. Dodu[?]e, u Nikaragvi nikad nisu tvrili da su komunisti, samo ih je petljanje Amera natjeralo u lijevi blok.
Naravno, zaboravio si ?etvrtu mogu?nost: komunisti?ku dinastiju. K'o u S. Koreji. Sad, valjda Raoul ima djece? Uzgred, tvrde da je Fidelu znatno bolje. Opet ga obi[?]'o Chavez. Fino se ispri?ali.
A. Ziljak
Post Reply