Život poslije smrti?

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

corwin
Ancient
Posts: 705
Joined: 18 May 2005, 22:24

Život poslije smrti?

Unread post by corwin »

Odnosno, dali je moguća revitalizacija foruma kao platforme za komunikaciju?
Društvene mreže su ok ali količina besmislenog sadržaja koja dolazi sa upotrebom neke mreže postaje odbojna.
S druge strane, forumi su mjesta okupljanja "interesnih skupina" i kao takvi pružaju veću koncentraciju sadržaja koji mene/njega/bilo koga zanima.
E sad, razlog zašto sam prestao posjećivati forume je bio ne preglednost preko mobitela. I gle čuda, taj dio više ne postoji, odnosno sad su forumi prilagođeni uređaju s kojeg im pristupa.
Meni je to novost, možda vama nije ali meni je.
S tim u vidu, mislite li da postoji život poslije smrti?
sorry zbog gramatike
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Život poslije smrti?

Unread post by Izitpajn »

Ja bih volio da postoji, ali postoji određen broj osoba koje se iracionalno odbijaju pojavljivati ovdje jer "to više nije in". Ali meni je ovaj način komunikacije potpuno superioran većini drugih na internetu.
corwin
Ancient
Posts: 705
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Život poslije smrti?

Unread post by corwin »

Iracionalan je dobar izraz u ovom slučaju. Ja sam si napravio shortcut na početnom zaslonu mobitela i forum mi je dostupan jednako kao i fejzbuk.
sorry zbog gramatike
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Život poslije smrti?

Unread post by Xaotix »

Vjerojatno ću sad i ja počet ćešće dolaziti kad nas ima više od trojice koji se i inače vidimo utorkom. Velkom to afterlajf! :D
Sad mi fali onaj cheerleader-smajlić i popmonima ...

ubacit ćemo

PS
Forumi nisu mrtvi. Samo se sada to zove Reddit.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Život poslije smrti?

Unread post by Izitpajn »

Mda, forumi su mrtvi osim jednog velikog koji objedinjava sve živo. To mu dođe nešto kao overgrown forum.hr?

Did anyone say "Usenet"?
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: Život poslije smrti?

Unread post by suaco »

Xaotix wrote: 20 Feb 2021, 03:09 Forumi nisu mrtvi. Samo se sada to zove Reddit.
evo dok gledam kako reddit umire (jučer sam čitala članak na Ars i prateće komentare), mene je to podsjetilo na vremena kad su forumi bili življi, i baš se nadam da će zaživjeti opet. količina buke/reklama/glupog sadržaja na društvenim mrežama me umorilo, ali skroz.

nadam se da nisam jedina. :D
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Život poslije smrti?

Unread post by Izitpajn »

Ja iskreno želim da društvene mreže umru bolnom smrću i da se ljudi vrate ovamo jer otkako je ovo umrlo, počelo je umirati i sve ostalo. Bez zajebancije. Ali eto, ljudi mi se smiju, kao, mastodont, boli ih glava, "samo nemoj na forum". A šta da im radim. U Hrvatskoj ljudi glasaju za HDZ. Kraj toga, glupo mi je prigovarati što neki imaju iracionalnu averziju prema ovome.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Život poslije smrti?

Unread post by Izitpajn »

corwin wrote: 13 Feb 2021, 12:48 Iracionalan je dobar izraz u ovom slučaju. Ja sam si napravio shortcut na početnom zaslonu mobitela i forum mi je dostupan jednako kao i fejzbuk.
E, da, sad sam tek skontao ovo... Dakle, ono što meni nije jasno je zašto se ljudi uopće žele dopisivati preko mobitela. Kratke poruke da. Ali ja i Whatsapp imam na kompu preko weba i za išta kompleksnije čekam da dođem doma da odgovorim.

Ne znam, logični zaključak ovoga je da su svi koji su otišli s kompa na mobitel jednostavno poglupili jer im se ne da tipkati duge rečenice, a za kratke je mobitel bolji. Ako ima neki drugi zaključak, molim da me se obavijesti.
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: Život poslije smrti?

Unread post by suaco »

Izitpajn wrote: 07 Jul 2023, 13:49 Ali eto, ljudi mi se smiju, kao, mastodont, boli ih glava, "samo nemoj na forum".
Je to doslovna reakcija? :shock: Ne znam, meni zvuči prilično privlačno da imamo mjesto za komunikaciju koje nije u vlasništvu neke korporacije (okej, Mastodon, kaže internet, je u vlasništvu nonprofita, ali svejedno, nj.)
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
corwin
Ancient
Posts: 705
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Život poslije smrti?

Unread post by corwin »

Izitpajn wrote: 07 Jul 2023, 13:54
corwin wrote: 13 Feb 2021, 12:48 Iracionalan je dobar izraz u ovom slučaju. Ja sam si napravio shortcut na početnom zaslonu mobitela i forum mi je dostupan jednako kao i fejzbuk.
E, da, sad sam tek skontao ovo... Dakle, ono što meni nije jasno je zašto se ljudi uopće žele dopisivati preko mobitela. Kratke poruke da. Ali ja i Whatsapp imam na kompu preko weba i za išta kompleksnije čekam da dođem doma da odgovorim.

Ne znam, logični zaključak ovoga je da su svi koji su otišli s kompa na mobitel jednostavno poglupili jer im se ne da tipkati duge rečenice, a za kratke je mobitel bolji. Ako ima neki drugi zaključak, molim da me se obavijesti.
U mom slučaju je to nužno zlo. Doma jednostavno nemam vremena sjesti za komp i natipkati ono što želim reći. S druge strane mob mi je pri ruci, a postoji nešto što se zove pauza za gablec. Onda imam vremena i mira, kojeg nemam doma.
Uzmi u obzir i da ja nikada nisam ni pisao nešto duže tekstove, ali to ima više veze sa mojom disleksijom.
sorry zbog gramatike
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Život poslije smrti?

Unread post by Izitpajn »

suaco wrote: 07 Jul 2023, 14:28
Izitpajn wrote: 07 Jul 2023, 13:49 Ali eto, ljudi mi se smiju, kao, mastodont, boli ih glava, "samo nemoj na forum".
Je to doslovna reakcija? :shock: Ne znam, meni zvuči prilično privlačno da imamo mjesto za komunikaciju koje nije u vlasništvu neke korporacije (okej, Mastodon, kaže internet, je u vlasništvu nonprofita, ali svejedno, nj.)
Malo karikiram, ali ne previše.

A pod mastodonta nisam mislio na mrežu, nego na životinju koja je, jelte, izumrla :D
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: Život poslije smrti?

Unread post by suaco »

Izitpajn wrote: 07 Jul 2023, 20:42 A pod mastodonta nisam mislio na mrežu, nego na životinju koja je, jelte, izumrla :D
Ah ok :D

U medjuvremenu sam napravila vrlo Znanstveno(tm) istrazivanje na grupi od cak dvije osobe, gdje je jedna izrazila zelju da se forumi populariziraju, a druga pak tvrdi da su ta vremena prosla. Sto me ponukalo na razmisljanje - sto bi se moralo dogoditi da se forumi probude?

Da mi kazes da postoji neki skriveni discord gdje balkanski geekovi imaju centralno mjesto za rasprave i dijeljenje informacija, ne bi mi toliko tesko pao nedostatak interakcije ovdje. Spominjem discord konkretno jer sam bila ugodno iznenadjena prosle godine sa organizacijom TESC larpa, gdje je jedan centralni server imao 70-80 (odokativno) ljudi, sa vrlo citljivim raspravama i smislenim dretvama - poprilicno zaslugom samih organizatora koji su cijelu strukturu napravili unaprijed, i fino su usmjerili teme razgovora.
Neusporedivo bolje iskustvo od fejsbuk grupa, gdje vidim komentar i pola sata kasnije ga ne mogu naci.

(Usput, na mobitelu tipkati jest dugo, ali sucelje nije tako strasno. Samo mi fale dijakriticki znakovi na mobilnoj tipkovnici. :D )
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Život poslije smrti?

Unread post by Izitpajn »

A ono... Konvencije su se događale po Discordu, SFera ima svoj Discord (javan je, ovdje ako te zanima: https://discord.gg/gzNjY9my6j ), ali nije nešto jako aktivan. To je to kad su se svi razbacali po fejzbucima, instagramima, tviterima, vacapovima... Ali Discord mi je samo jadna zamjena. Ovo ovdje je preglednije.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Život poslije smrti?

Unread post by Zoran »

suaco wrote: 07 Jul 2023, 22:01
Da mi kazes da postoji neki skriveni discord gdje balkanski geekovi imaju centralno mjesto za rasprave i dijeljenje informacija, ne bi mi toliko tesko pao nedostatak interakcije ovdje. Spominjem discord konkretno jer sam bila ugodno iznenadjena prosle godine sa organizacijom TESC larpa, gdje je jedan centralni server imao 70-80 (odokativno) ljudi, sa vrlo citljivim raspravama i smislenim dretvama - poprilicno zaslugom samih organizatora koji su cijelu strukturu napravili unaprijed, i fino su usmjerili teme razgovora.
Neusporedivo bolje iskustvo od fejsbuk grupa, gdje vidim komentar i pola sata kasnije ga ne mogu naci.

(Usput, na mobitelu tipkati jest dugo, ali sucelje nije tako strasno. Samo mi fale dijakriticki znakovi na mobilnoj tipkovnici. :D )
Joj, ne znam. Ja imam discord i jesam na dva-tri kanala, ali mi to nikako ne leži i zapravo ne idem tamo. Skroz mi je nepregledno, nije mi lijepo, uredno tematski organizirano kao forum gdje znam gdje je što i lako se snađem.
Post Reply