Anketa, proslijeđujem od frenda

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Anketa, proslijeđujem od frenda

Unread post by Sandman »

Pozdrav,
znam da će vam sljedeća molba biti malo čudna pa zato prije šaljem ukratko zbog čega mi te informacije trebaju.
Sljedeći četvrtak, 18. XII. u 19 h će u antikvarijatu Jesenski i Turk (SUPERANTIKVARIJAT), u Vukotinovićevoj 4 (zgrada Novinarskog doma) biti održana tribina o nedavno objavljenoj knjizi Stephena Webba "Gdje su vanzemaljci?". Jedan od govornika sam i ja pa želim vidjeti kakvo je vaše mišljenje o vanzemaljcima, a rezultate bi iskoristio na tribini. U svakom slučaju, pozivam vas na tu tribinu, mislim da bi moglo biti dosta zanimljivo - ova tema je oduvijek provokativna, a i dalje se nalazi u domeni špekulacija, dakle argument "nisam baš kompetentan" u ovom slučaju ne vrijedi. Link na facebook najavu pošaljite svima koje bi to moglo zanimati.


Evo pitanja (ne tražim 'konačne odgovore', nego vaše mišljenje):
1. Postoji li izvanzemaljski život? Zašto to mislite?
2. Što je život? Inteligentan životni oblik? Civilizacija?
3. Je li život kojeg pozajemo nastao na Zemlji ili je vanzemaljskog porijekla?

Ako po vašem mišljenju izvanzemaljski život postoji, odgovorite na sljedeća pitanja:
4. Je li život u svemiru rijetkost ili je to raširena pojava?
5. Kako zamišljate vanzemaljce?
6. Kako zamišljate prvi kontakt s vanzemaljskom civilizacijom?
7. Zašto još nismo primijetili postojanje vanzemaljaca?

Eto, zahvaljujem vam svima na odgovorima!
Nikola
Ako vam se da pisati odgovore pošaljite na Nikola Biliškov nbilis(at)irb.hr. Naravno zamijeniti (at) sa @
A ako vas zanima možete se i pojaviti tamo. Ja nemam pojma da li ću biti tamo jer jedan drugi frend u 20h na drugoj lokaciji predstavlja zbirku priča. Nije sf.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply