BESPUĆA: rasprava (Zajednički svijet *klap* treći put)

Literarna radionica / RPG / neuspjeli pokušaj / joint effort /štogod. Ako naletite na ovo, malo pogledajte. Ako vam ništa nije jasno, pitajte.

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

Izitpajn wrote:Hej, pa cijela poanta ovoga jest da bude interakcije, mislio sam da je to bilo jasno od samog početka.
Super, let's do that.
BilI su neki prijedlozi o odvajanju pa nisam bio siguran je li, ili nije li - to usvojeno.

Dakle, ja sam za (interakciju!), a vi se izjasnite kako i kada... i tako to.
Sta je Superfly?
This dude is bad, and he ain't just fly - he's SUPERFLY!


Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Belzebubbles wrote:Dakle, ja sam za (interakciju!), a vi se izjasnite kako i kada... i tako to.
Što se imamo izjasniti? Netko ionako mora biti prvi, a ti slobodno piči.

Dakle, dajem ti odobrenje da se sretneš s mojim likom i kažeš mu što god želiš :P

To jest, da tvoj lik sretne mog itd itd.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

Izitpajn wrote:Dakle, dajem ti odobrenje da se sretneš s mojim likom i kažeš mu što god želiš :P

To jest, da tvoj lik sretne mog itd itd.
Glede vlasititih mi likova, malo ću proširiti Izitpajnovo dopuštenje... Sa mojima možete raditi što god želite (čak ih i nadasve brutalno silovati), ali ih nemojte priklati. Ako treba daljnje usuglašavanje, jav'te se.

To je to, odoh učiti, učiti, i samo učiti!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by niniane »

Belzebubbles wrote:(čak ih i nadasve brutalno silovati)
Kako si brutalno okrutan... :kava: :zbunj:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Otkud znaš u čemu njegovi likovi uživaju?
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by niniane »

Što je, ljudi, zapelo? :D
Potrošili ste se u onom prvom naletu?.. :D :D

Sanjala sam noćas da sam otvorila forum i da je topic s pričom imao naslov i to neki hebeno dobar naslov. Too bad što ga nisam zapamtila. :scratch:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

The Adventures of Dirk Diggler and Chubby Chunk? :lol:

Da, okej, priznajem svoj grijeh, ali kad su svi odletjeli tako visoko s literarnošću, a ja sam zbilja htio samo nešto za ispucavanje trentnih ideja i role playing pa mi sad treba malo više razmišljanja i koncentracije za napisati nešto, a vremena nema pa nema, radim najn tu fajv i tako to. Doduše, završio je Animafest koji me je prošli tjedan jebao u zdrav mozak i sad možda i iscijedim nešto, ali ništa ne garantiram.

U svakom slučaju, ne odustajem, pa makar svaka dva mjeseca nešto stavio, bit će toga. Ovakve stvari mogu privremeno zamrijeti, ali dovoljno je da netko malo začarka i već će se stvar razgorjeti :cheers:

Valjda :zbunj:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by niniane »

Izitpajn wrote:ali kad su svi odletjeli tako visoko s literarnošću, a ja sam zbilja htio samo nešto za ispucavanje trentnih ideja i role playing
:scratch: A od kad je tebi to problem?... :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Otkad sam prestao biti visoko literaran :zubo:
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

A ti budi nisko literaran i problem riješen... :dontknow:

Samo ležerno (i superfly). :wave:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: BESPUĆA: rasprava (Zajednički svijet *klap* treći put)

Unread post by Izitpajn »

U trenucima dvokolice sam nešto čakao po kompu i otkrio neke stare tekstove, pa počeo čitati... kad ono, neke dobre ideje koje su se s vremenom ugasile, a bilo bi šteta da se ugase. Dakle, sada želim reći dvije stvari:

1. napravio sam posebni pod-podforum u nadi da će se netko od novih, surfajući uokolo, zakačiti za ponešto od ovoga i, ako ništa drugo, početi diskutirati što će onda nekom starom rasplamsati staru vatru. A možda nekoga i samoinicijativno zasvrbe prsti.

2. ako od ovoga kroz dulje vrijeme ništa ne bude, službeno najavljujem da ću od drugih početi krasti ideje iz ovog zajedničkog svijeta. Znate ono, kad pročitate nešto nedovršeno i zaista vas zainteresira što je bilo dalje, a znate da nema dalje. Pa je onda jedini način da doznatie da to sami napišete. Problem je što, ako to sami napišete, to možda neće biti to. Ali bolje i trćerazredni nego nikakav. Tko je shvatio što sam htio reći, neka digne pola prsta.

Toliko od mene za sada. Ako bi netko htio verbalno općiti, neka se javi.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: BESPUĆA: rasprava (Zajednički svijet *klap* treći put)

Unread post by Brumiko »

Izitpajn wrote:Toliko od mene za sada. Ako bi netko htio verbalno općiti, neka se javi.
Pročitah cijelu dretvu i nikako mi nije jasno jedno - kakva ste pravila postavili za univerzum gdje se priča odigrava i, ako jeste, gdje pišu?
Inače, što sprečava Izitpandalfa da baci Utvarin krik na tenkovsku brigadu Istočne koalicije? Ili da Gospodin Ao Duhom Svetim oplodi metamorfa? Ili da se u dogfightu nađu mordorski spelljammerski brod kontra udruženih HRZ-ovih MiG-21 i X-Winga?
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: BESPUĆA: rasprava (Zajednički svijet *klap* treći put)

Unread post by LordShaper »

Mislim da smo negdje na početku dogovorili da NE pišemo fanfic, dakle niš od Spelljammera i slično :zubo:

a što se tiče pravila, ideja je bila da je svemir dovoljno velik da ima mjesta za sve - i za izitpajnov Elite-like pristup i za ninnianeinu priču s x-files vibrom, barem dvoje su military sf radili itd itd...in hindsight, što se kaže, možda smo trebali malo parametre odrediti :scratch:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: BESPUĆA: rasprava (Zajednički svijet *klap* treći put)

Unread post by Izitpajn »

Jedino pravilo je nekoliko puta ponovljeno: poštuj ono što je napisano prije tebe.

Ostalih pravila nema. Ono što možda na prvi poged nije jasno je što sve proizlazi iz tog pravila. Na primjer, ako je ono što je napisano prije tebe SF, znanstveno plauzibilno, onda je protiv pravila ubacivati magiju. A mislim da smo negdje stavili vrlo općenitu odrednicu da je riječ o galaksiji / dijelu galaksije koja je prije X (po meni 2-3) desetljeća opustošena ratom i likovi se sada batrgaju da prežive, što na nekom zagađenom planetu, što u skalameriji od broda koja samo što se ne raspadne.

I, da, bez franšiziranog ili nekog drugog fan-fictiona.

Caka u svemu ovome je da čak ni ovo jedno pravilo ne moraš poštivati, ali onda je vrlo vjerojatno da će te ostali autori ignorirati i da onda nećeš sudjelovati u zajedničkom svemiru, nego u svom osobnom projektu koji niti ne mora biti ovdje.
Post Reply