Nosf 21

Komentirajte pojedine brojeve NOSF magazina

Moderator: Ire

User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Zoran Kru[?]var wrote:sam kao gubava kurva na samrtnoj postelji
:mrgreen:
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Ja imam jedno pitanje koje me kopka od kad sam procitao Kru[?]vare Heroje.
Kako je zamisljeno da ta prica funkcionira, kao herojski fantasy ili kao parodija zanra (funny)?
Pitam to, ne zato sto mi je nuzno ukalupiti pricu u okvir jednog ili drugog, nego zato sto sam citajucio je, stekao dojam da ni sam autor nije bio nacisto na koju ce stranu krenuti.
Tako da nam je ostavio slabasan dojam jednog i drugog, cijelo vrijeme sam cekao da se prica "rasplamsa" a na kraju corak.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

:iconbiggrin: :iconbiggrin: :iconbiggrin:

Pri?a je pisana po odigranom D&D sessionu. S tim humorom je stvar takva da smo se mi prakti?ki valjali po podu od smijeha dok se to dešavalo, a kad sam tu istu radnju stavljao na papir shvatio sam da uop?e nije smiješna (nego tragi?na) i da smo mi zacijelo vrlo bolesne osobe kad smo se tome mogli toliko smijati... :flower:
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

kad smo ve? kod tvojih pri?a, kako si došao na ideju da napišeš "tko s vragom tikve sadi"?
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Zoran wrote:i da smo mi zacijelo vrlo bolesne osobe kad smo se tome mogli toliko smijati... :flower:
Ne, to je jedna od onih situacija kad si "morao biti tamo".
I ja sam pokusao prepricati nekoliko takvih dogodovstina, medutim uvijek su zavrsavale sa "Uglavnom, jucer JE bilo smijesno."
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

L.Z. wrote:kad smo ve? kod tvojih pri?a, kako si došao na ideju da napišeš "tko s vragom tikve sadi"?
posljedica životnog iskustva....
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

najsmiješnija pri?a koju sam pro?itao
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
BlockflĂśte
Hani
Posts: 96
Joined: 05 May 2004, 02:34

Unread post by BlockflĂśte »

Ja ?itam ba[?] (negdje sam pri kraju) zbirku "Najbolji na svijetu", tako?er pohvale za Tko s ?avolom tikve sadi...Svi?a mi se "Demoni", skroz op?esatiri?na easy koncepcija, o nesposobnim orcima koji prizivaju to [?]to prizovu kroz prekodimenzijski prolaz. I, Pripovijetka :) Mislim da svatko tko je poku[?]avao napisati ne[?]to tipa za Istrakon ima svoju varijaciju te pri?e pripremljenu u [?]izofrenim zakucima podsvijesti. Totalno mi je jasno:).
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

:ocasion: "Heroji" osvojili drugu nagradu na MMS literarnom natje?aju!

?estitke Jadranki Bukovici na prvoj nagradi!
Post Reply