(OT) Da li tipkate sa 10 prstiju ili napikavate sa po dva?

Radionice pisanja, savjeti za pisce, priče, pjesme, galerije
Svi su forumaši dobrodošli kreativno se izraziti, samo se nemojte previše unerediti

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Chrisette
Puppeteer
Posts: 110
Joined: 07 Feb 2006, 16:47
Location: s prozora se vidi Cres (ripoff)
Contact:

Re: (OT) Da li tipkate sa 10 prstiju ili napikavate sa po dva?

Unread post by Chrisette »

Ima bezbroj programa koje možete instalirati i vježbati na kompu, ali iskreno sumnjam da je tako moguće naučiti. Čovjek odustane prije ili kasnije, nema tu onog forsiranja kao u školi "ne gledaj!" "ne tipkaj napamet riječi!" i sl.

Ugl, najvažnije kod učenja takvog tipkanja jest da se riječ ne tipka cijela nego znakovi sami za sebe, tako da se postigne tipkanje istom brzinom teksta na hrvatskom jeziku ili na nekom skroz nerazumljivom.

E i da, brzina nije bitna, bitna je točnost. Brzina dolazi praksom.
Image
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: (OT) Da li tipkate sa 10 prstiju ili napikavate sa po dva?

Unread post by writer16 »

ja imam cijelu malu pričicu kako sam naučio tipkati s 10 prstiju. iako sam išao prije par godina u gimnaziju (i to da ne bude gore u klasičnu :D ) izvukao sam iz podruma prastari pisaći stroj i sestrinu knjigu iz daktilografije i to još iz ex juge :D :D i tako sam ja pored kompa po toj srpskom udžbeniku iz daktilografije negdje pola godine udarao što sam jače mogao po toj mašini i susjedi su pizdili :P i isplatilo se višestruko samo mi je žao što još nisam pohvatao brojeve da upotpunim svoje slijepo tipkanje s 10 prstiju s čime se poprilično hvalim pošto sam bio samouk :zubo: . Iskreno da gledam u tipkovnicu i tipkam mislim da ne bi mogao napisati dvije rečenice u pola sata.heheheh. A s 2 prsta mi je čisti sf--- :lol: jedino još moram maličice točnost usavršiti i brojeve i to je to :zubo:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply