Glazba i pisanje

Sve što se tiče NOSF portala i NOSF magazina
Obavijesti o sajtu, novim brojevima NOSF magazina, događanjima na NOSF-u itd.

Moderator: Ire

User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Da se nadovezem, trenutno slusam massima i primjecujem da se i on fura na LOTR.
Isti golum :shock:
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

:) :) :) :iconbiggrin:
sorry zbog gramatike
User avatar
TheFlyOnTheWall
Hani
Posts: 52
Joined: 14 Mar 2005, 17:42
Location: Geminianum
Contact:

Unread post by TheFlyOnTheWall »

Evo, nedavno otkrih kako je pjesma "Paranoid Android" Radioheadovog "OK Computer" albuma napisana/inspirirana robotom Marvinom iz Vodica (bas sam je ponovno isao citati :dontknow: ) :;
Inace, cini mi se kako i sam naslov albuma ima veze s knjigom (u knjizi se vise puta spominje "OK, kompjutoru" i sl...)
"Volim oblake... oblake, [?]to prolaze... ondje... divne oblake!"
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Predzadnji album Iron Maidena se zove Brave new World sa istoimenom pjesmom u njemu
taps128
Ewok
Posts: 3
Joined: 08 Sep 2005, 12:53

Unread post by taps128 »

Meni je glazba odlcna za odrzaviti kontinuitet u stilu pisanja duzih prica ( vise od 2000 rijeci)
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

sastavio sam si kompilaciju filmske glazbe

instrumentali Indiana Jones; Superman; Star Track; Star Wars (naslovnicu i imperial march); Odiseju 2001; Pink Panther (jebeno sexi); Batman; James Bond...
Onda malo klasike: staying alive; rain drops are falling on my head; over the rainbow

I domace poslastice: Sivi dom; Ko to tamo peva; Davitelj protiv davitelja; Neretva; Malo misto; Vlak u snjegu; Valter; Kako je propao r¨n¸r i naravno Otpisani
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Nekoliko dodataka za tvoju kompilaciju: instrumentali iz Conana, the Rock, Starship troopers, Blade runner, exorcist naravno i Kull the Conqueror
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Znate što meni paše dok pišem? Gothi?ki metal. Ali isklju?ivo u formi gdje je glavni vokal pjeva?ica, nikako ne pjeva?. Dakle, grupe poput Nightwisha i Within Temptationa.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja ba[?] ne prakticiram pisanje uz glazbu jer se onda te[?]ko koncentriram, ali postoji jedan album uz kojega sam shvatio da mogu izvrsno pisati. Soundtrack iz Twin Peaksa. Odli?na meditativna glazba. Ma[?]ta mi podivlja. Uz taj album sam napisao jednu horor pri?u za koju se nadam da ?e jednog dana ugledati svjetlo javnosti. Toliko o samoreklamiranju. :ocasion:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
rOs
Ewok
Posts: 25
Joined: 27 Mar 2006, 16:14
Location: vinkuran-histria terra magica

Unread post by rOs »

muzika i film, knjiga i film, slikarstvo i muzika, muzika i knjiga... ma ima tih kreativnih ispreplitanja koliko voli[?]. i to je OK! ponekad mi se ?ini da su ti svjetovi zapravo - nerazdvojivi u pogledu inspiracije, ideje, atmosfere... jedino [?]to u tehni?kom smislu druga?ije zvu?e, izgledaju ili se ?itaju. no da ne odfilozofiram sveudilj eto konkretno na moj skroman likovni ali u zadnje vrijeme i literarni rad moja jedina i isklju?iva "muza" jest: Jean-Michel Jarre.

a [?]to se ti?e najboljeg, po mom mi[?]ljenju i ukusu, spoja muzike i ostale umjetnosti spomenuo bih Vangelisov "Blade Runner" soundtrack bez kojeg bi film bio full prazniji te Mike Oldfilda koji je napravio soundtrack za Clarkov roman "Pjesme udaljene Zemlje" na albumu koji se zove isto kao navedeni roman, ali na engleskom :;

btw, i ovaj moj kratki potpis dolje je primjer spoja poezije i muzike. naime, rije?i su od J.M. Jarrea a on sam ih i efektno esefisti?ki kroz vocoder recitira na albumu "Odyssey through O2"

ina?e, vrlo zanimljiva ov tema: muzika und ostatak umjetnosti, tj. inspiracije...
Walking upside-down in the sky
Between the satellites passing-by
I'm looking for my dreams
Smoking some golden beams
Gliding along a black rainbow
I fly away with my shadow while,
Scratching the moon like a DJ
The night follows its Odyssey...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

rOs wrote:moj skroman likovni ali u zadnje vrijeme i literarni rad ...
bez laĹžne skromnosti, molim... (kasno palim, ali tek sad sam skuĹžila tko si)

Ja si moram sprĹžiti novi CD od LIVE, dobio mi rupe od stalnog slu[?]anja...

You don't need no friends
get back your faith again
you have the power to believe
another dissident
take back your evidence
it has no power to deceive

I'll believe it when I see it, for myself...
At last, the stars are finally right...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Wheee, imam najnoviji CD od Live, songs from Black Mountain, ba[?] mi prija!
At last, the stars are finally right...
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

eksperimentiram , ella, billy i amy winehouse su mi sad najčešće u winampu opuštaju me, kako mi je sad kraj škole toliko gutam stres da ću se zadnji dan izrigat (ne od alkohola ) nego od sreće što je sve to završilo a kad to završi bloc party i white stripes izlazi im u 7.mjesecu novi album jedva čekam samo da se pohvalim
ima tko preporuku išta dobro od jazza? ženski vokal?
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply