UBIQ na Beokonu

Književni časopis za znanstvenu fantastiku

Moderators: Tomislav Sakic, Aleksandar Ziljak

mica milovanovic
Puppeteer
Posts: 183
Joined: 31 Mar 2005, 21:05

UBIQ na Beokonu

Unread post by mica milovanovic »

Večeras je na Beokonu - Beogradskoj konvenciji Društva ljubitelja fantastike "Lazar Komarčić" predstavljen UBIQ.
Nažalost, zbog tehničkih razloga u Beogradu, nismo mogli da predstavljanje radimo putem live video-veze, već je predsednik Društva popodne snimio razgovor sa Žiljkom, pa smo ga večeras pustili u integralnom vidu - nekih 40-50 minuta razgovora.
U sali je bilo 15-20 ljudi koji su prilično pažljivo pratili prvo predstavljanje ovog časopisa srpskoj publici... Nažalost, kao
i kod naših "književnih" predavanja (na promociji Zbirke o Flašu Gordonu - u kojoj ima i jedna Žiljkova priča - takođe nije bilo više od 20-25 ljudi) interesovanje je znatno manje nego za filmske projekcije na kojima je (u večernjim terminima) bilo i preko 100 ljudi.
Takođe, nešto ranije istog dana, prikazana je selekcija filmova sa Varaždinskog Trash film festivala, koja je bila veoma zanimljiva. Njihov koncept je veoma dobar i pravo je osveženje videti mlade ljude koji imaju šta da kažu...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: UBIQ na Beokonu

Unread post by Ire »

15-20 ljudi na promociji sf časopisa, pa čak i na konvenciji, je za naše pojmove velika posjećenost ...
kod nas dobro da ih se skupi 10-tak - i to uglavnom nas koji dođemo po partijskoj dužnosti

tako da: bravo za beograd! :occasion9:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: UBIQ na Beokonu

Unread post by Izitpajn »

Ako je snimljeno, može li se to nekako dostaviti? Čisto da popljujemo čovjeka ako je nešto krivo rekao...

Recimo, upravo sam doznao za jedan zgodan servis:

http://www.megaupload.com/

omogucava anonimni upload do 1 Gb.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: UBIQ na Beokonu

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Izitpajn wrote:Ako je snimljeno, može li se to nekako dostaviti? Čisto da popljujemo čovjeka ako je nešto krivo rekao...

Recimo, upravo sam doznao za jedan zgodan servis:

http://www.megaupload.com/

omogucava anonimni upload do 1 Gb.
Molio sam da mi se dostavi disk, i već dogovorio s Tomislavom da to stavimo na UBIQ-ov sajt. Prema tome, samo je stvar pošte. A ako stigne i brže, utoliko bolje. :kava:

Ideja je bila da nam to bude eksperiment za moguće takve linkove na konvencijama, ali i u redovnom programu klubova. OK; stvar nije 100% uspjela, ali mislim da se može, sve u svemu, biti vrlo zadovoljan. :cheers: Ovako su izostala pitanja i sugestije, znači izravni razgovor s prisutnima, ali super je za prvi put. 15-20 ljudi na promociji je i više no solidan odziv, pogotovo u, zapravo, udarnom konvencijskom terminu.

Korištenje video-linkova za stvaranje programa na konvencijama i u klubovima, uz minimum izdatka, je tema za neku drugu dretvu, pa ako netko misli da treba, neka otvori pod "fandom".

Još jednom hvala na pozivu! :cheers:
A. Ziljak
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: UBIQ na Beokonu

Unread post by Izitpajn »

Aleksandar Ziljak wrote:Ideja je bila da nam to bude eksperiment za moguće takve linkove na konvencijama, ali i u redovnom programu klubova.
Xe, xe, kojim ono danom Komarčići imaju sastanke? Srijedom? I kako da se uštimamo? :lol:

Ispada da "Život samo utorkom" nije samo dobar naslov, nego i proročanska priča :D
mica milovanovic
Puppeteer
Posts: 183
Joined: 31 Mar 2005, 21:05

Re: UBIQ na Beokonu

Unread post by mica milovanovic »

Pa, ja mislim da je bio dobar razgovor, prilično zanimljiv (pogotovu što ste me stalno pominjali) i veoma informativan.
Naravno da je sve snimljeno, jer smo ga sa diska puštali. Javite se Žarku prekosutra da vam to nekako pošalje - bojim se da će sutra biti polumrtav...
Danas je bilo bolje što se tiče posete i na "književnim" stvarima - na promociji novih ostvarenja - neka vrsta skena najnovije produkcije, bilo je i 30-40 ljudi. Predstavljene su dve nove zbirke domaćeg fantastičnog stvaralaštva - jedna je "Beli šum" koju je priredio Goran Skrobonja i predstavlja tematsku zbirku o televiziji, a druga je već pominjana zbirka sa radovima o Flašu Gordonu... Predstavljena je, takođe, prva zbirka priča mladog pisca Marka Piševa "Fotofobija", a za par dana trebalo bi da se pojavi i nekoliko domaćih romana (što novih, što reprinta) u izdanju Bobanove izdavačke kuće Everest media. Bilo je i predstavljanja drugih udruženja iz Srbije i njihovih fanzina...
Mada malo samokritike nije na odmet - neposredno pre ovog bloka je išla tribina o savremenom srpskom žanrovskom filmu na kojoj je bilo preko 60-70 ljudi, ali koja je bila znatno bolje organizovana, a i filmski ljudi su bili mnogo zanimljiviji od ljudi koji su predstavljali svoja izdanja...
Inače, kad smo već kod filma, u ovoj godini biće u repertoar pušteno nekoliko čisto žanrovski filmova srpskih autora, većina njih sa fantastičnim ili SF elementima:
1) Alexa Gajić je predstavio dugometražni animirani film "Edit i ja" rađen po njegovom poznatom stripu Technotise. Premijera filma bi trebalo da bude u aprilu.
http://www.youtube.com/watch?v=q_okOW-B ... re=related
2) Milan Konjević je pričao o Zoni mrtvih - prvom srpskom filmu o zombijima. Zanimljivost filma je da glavnu ulogu igra Ken Foree. Trejlera još nema na netu (nama su pustili radnu verziju), ali detalja ima... Deluje zanimljivo...
http://www.filmoskop.com/movies/view/255-zona-mrtvih
3) Aleksandar Radivijević je predstavio promo reel za Srpski film - i to deluje vrlo ekstremno... trejler može da se skine sa neta (ne sa youtube-a), ali nije baš da ga deca gledaju, pa link ne bih stavljao...
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: UBIQ na Beokonu

Unread post by Tomislav Sakic »

Mica, vec se dugo pitam, kakve veze imaju price o TV-u sa SF-om? Duboko vjerujem da je SF u Srbiji odavna svakodnevica, a ne science ficiton :D


Usput, nova domaća biblioteka srpskog SF-a zvuci lijepo, sto reprinti/kolekcije sto noviteti...
mica milovanovic
Puppeteer
Posts: 183
Joined: 31 Mar 2005, 21:05

Re: UBIQ na Beokonu

Unread post by mica milovanovic »

Evo i spiska knjiga koje bi uskoro trebalo da se pojave:

1. Zlatna knjiga – Dragan Filipović
2. Bagra diše – Ilija Bakić
3. Strah i njegov sluga – Mirjana Novaković
4. Severnjak : knjiga umetnosti – Zoran Jakšić
5. Crni cvet – Boban Knežević
6. Rašani – Radmilo Anđelković
7. Biblioteka – Zoran Živković
8. Jedan na jedan – Ivan Nešić

Neke od ovih knjiga su nove, a neke je praktično više nemoguće naći. Neke su štampane u 70 primeraka u vreme krize.
Ideja je da se ljudima ponudi ono najbolje što srpska žanrovska fantastična književnost može da ponudi.
Videćemo kako će sve to proći.
Post Reply