Pročitala/o sam UBIQ 2 i mislim da je... ;)

Književni časopis za znanstvenu fantastiku

Moderators: Tomislav Sakic, Aleksandar Ziljak

Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Pročitala/o sam UBIQ 2 i mislim da je... ;)

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Evo, ovdje molim komentare. Anketu sam preskočio, jer je ionako malo ljudi odgovorilo na nju, pa mi baš i nema smisla. :scratch:
A. Ziljak
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by Ire »

nije komentar, samo vijest
http://booksa.hr/vijesti/ostalo/859
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by Klara »

Samo da javim da su moji primjerci upravo stigli poštom :cheers:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by Izitpajn »

Žiljak :wav: :wav:
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Okej, na stranu što me subjektivno oduševila tema, ali ono za što mislim da je najbolje u ovoj priči je to što na momente uopće nisam imao osjećaj da čitam Žiljaka! Ne, ne želim reći da je A-Ž dosad bio loš, samo su mi se njegove brije o cyberpunk-macho-bitches-koje-plivaju-kroz-tuđu-krv-i-spermu već lagano počele penjati na... čunak (i to što, naravno, nisu sve njegove priče bile cyberpunk-macho-bitches-koje-plivaju-kroz-tuđu-krv-i-spermu, a ja imam takvu percepciju, također govori ponešto). A unazad pet godina Žiljak piše samo takve stvari. I onda, kad dođe ovako nešto, normalno da se oduševim - nema više reciklaže, kvaziženskih Van Femme glavnih likova, nego su u igri normalni, ljudski ljudi u, khm, recimo, normalnim situacijama. Sve je razrađeno, realno, slojevito, povezano i logično, a ne pulpovski proizvoljno kao dosad.

Jedino što bi se moglo kritizirati je nedostatak neke konkretne fabule, jer "Dani orgona" su, po tome, starinska priča tipa daj-da-ti-opišem-kako-ovo-radi, ali, što mi reče Šakić za "Vertikalu", a ja se ne složih, no primijetih da ovdje to vrijedi, kad pročitate priču i odvrtite film, shvatite da se s likovima itekako svašta događalo.

Doduše, i ta događanja s likovima su se mogla malo više obraditi, umjesto da je većina prostora potrošena na povijest i tehnologiju, ali opet, dok sam čitao, uživao sam u napisanom... na nekoliko nivoa :lol:

Rezime: dosad najbolja priča koju sam pročitao u Ubiqu (još nisam pročitao ništa drugo u dvojci).

Dalje, potrošio sam pola sata na četiri strane Suvina, ali ne predajem se. Ima sadržaja, samo što se kroz formu treba probijati mačetom.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by Tomislav Sakic »

Izitpajn wrote:... i ta događanja s likovima su se mogla malo više obraditi ...
Znam te ptico... :vrag:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by Izitpajn »

Ako misliš ono što mislim da misliš, onda ti moram reći da krivo misliš :lol:
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Izitpajn wrote:Ako misliš ono što mislim da misliš, onda ti moram reći da krivo misliš :lol:
Da, da, samo se ti izvlači... :lol:

Inače, to je problem priča po propozicijama. Pisano za "Bludućnost", pa se moralo, je li, paziti na broj stranica. Što u mom slučaju znači prekoračenje 100+ %. :zubo:
A. Ziljak
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by Izitpajn »

Da, samo što ja tvoju priču nisam pročitao u "Bludućnosti", nego u Ubiqu.

Drugim riječima, bio si lijen preraditi je, kad si već dobio prostora, na onoliko prostora koliko stvar zaslužuje ( maknuti stvari koje su višak).

I, kao rezultat tvoje lijenosti i samodopadnosti, tvoja priča se sviđa meni, možda Dagiju, i vjerojatno nikome više. Jer, što više razmišljam o njoj, primjećujem sve više stvari koje bih stavio na spisak promjena da sam ti ja urednik :dum:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by niniane »

Ne mogu komentirati Žiljkovu jer je još nisam pročitala, ali sam pri kraju Daliborove koja mi se strašno sviđa :D :cheers:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by Izitpajn »

* activate wife stealth system *
:cmok:
* deactivate wife stealth system *
Khm... Hvala :angel:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by Ire »

Izitpajn wrote:Da, samo što ja tvoju priču nisam pročitao u "Bludućnosti", nego u Ubiqu.

Drugim riječima, bio si lijen preraditi je, kad si već dobio prostora, na onoliko prostora koliko stvar zaslužuje ( maknuti stvari koje su višak).

I, kao rezultat tvoje lijenosti i samodopadnosti, tvoja priča se sviđa meni, možda Dagiju, i vjerojatno nikome više. Jer, što više razmišljam o njoj, primjećujem sve više stvari koje bih stavio na spisak promjena da sam ti ja urednik :dum:
meni se ta priča jako svidjela, ali propozicije su propozicije.
ionako bi zauzela pola ako ne i više zbirke :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Izitpajn wrote:Da, samo što ja tvoju priču nisam pročitao u "Bludućnosti", nego u Ubiqu.

Drugim riječima, bio si lijen preraditi je, kad si već dobio prostora, na onoliko prostora koliko stvar zaslužuje ( maknuti stvari koje su višak).

I, kao rezultat tvoje lijenosti i samodopadnosti, tvoja priča se sviđa meni, možda Dagiju, i vjerojatno nikome više. Jer, što više razmišljam o njoj, primjećujem sve više stvari koje bih stavio na spisak promjena da sam ti ja urednik :dum:
Gle, ali nisi. :D A osim toga, nisam samo ja donosio odluku. :kava:
A. Ziljak
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Pored toga, do sada se priča - po onome što sam čuo - privatno dopala trima osobama, javno su je pohvalile sad već dvije, a pokudio nitko (ako izuzmemo tvoje izvlačenje). Prema tome, otkud ti gore izrečeni zaključak da se priča sviđa samo meni i Dagiju? :kava: Da, o priči se izjasnilo pet-šest ljudi. To je, uostalom, uglavnom i prosjek. :x
A. Ziljak
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Pročitao sam UBIQ 2 i mislim da je...

Unread post by Izitpajn »

Ma priča je okej, ali je mogla biti bolja da si se potrudio :poguzi:
Post Reply