Preminula Snježana Grković-Janović

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Preminula Snježana Grković-Janović

Unread post by proteus77 »

Tragajući za informacijom gdje se i po kojoj cijeni može kupiti već nagrađivani roman Ane Cerovac, Krsnik, (autoricu sam slučajno mislim 2018. il tako nešt upoznao na SFeraKonu di je bila na štandu Liburnicona!), naletio sam na informaciju da je 1. listopada u Splitu preminula Snježana Grković-Janović.

I opet mi je proradio kliker, ime mi je zazvonilo, i sjetio sam se da je 1997. objavila roman Striborovim stazama (iala Naklada Laus, Split; spominje se u Šišovićevoj bibliografiji, nabavio sam ga, ali ne i pročitao pred godinu-dvije). U lijepo napisanom nekrologu na Facebooku Naklade Bošković navodi se da je autorica (1933-2020) bila veliki poštovatelj IBM, da je taj njen prvijenac "tematski i stilski pravi nastavak Priča iz davnine Ivane Brlić-Mažuranić".

E sad, tu se spominju još neka njena djela koja su bajke (fantasy?), Ukradeno proljeće, Velebitske vilin-staze (oboje navodno iz 2002.) pa me zanima bi li to spadalo u SF (točnije F) bibliografiju domaću? Nastojat ću i ja doći do barem nekog od njenih romana/djela...

Počivala u miru.

P.S. Ako je netko čitao Striborovim stazama ili bilo što od nje, slobodno nek veli...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Preminula Snježana Grković-Janović

Unread post by Xaotix »

Našao sam je u katalogu Knjižnica grada Zagreba.

Koliko vidim iz te građe, ima samo par žanrovskih naslova za djecu i to s početka 2000-ih, više je pisala mainstream. To ukradeno proljeće za koje je dobila nagradu IBM po opisu definitivno ulzi u SF bibliografiju...
Randomness is strong with this one!
Post Reply