Interliber 2014.

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Interliber 2014.

Unread post by proteus77 »

Sajam (neki bi rekli i vašar...) knjiga, nezaobilazno mjesto za svakog knjigoiesefoljupca. Ove godine na Velesajmu 11-16. studenog (UTO-NED), ne znam od koliko, negdje pročitah da od ove godine od 10 (pa nek neko stavi, ako ne piše u linku) do 20 sat svaki dan (vikendom i duže, petak i subota do 21, pa nedjelja opet do 20 h).

Svi jamraju, pa opet svi dođu i nađu nešt za sebe, a oni koji ne- tuguju jer nisu čopili nešt što inače dođe 100 i nešt kuna za 10 kuna (primjerice Mcnova rasprodaja ili one SF knjige u izdanju Jutarnjeg prošle godine). Posebno su mi dobri oni koji dođu izdaleka, pljunu 150-200 kuna za busnu/vlačnu kartu il bengu/cestarinu pa kupe 2 knjige za 20 kuna. :scratch:

Moj budžet sve skupa je tradicionalnih 100 ojra (karta plus jelo/pilo, tak da 500-tinjak kuna ode na knjige, otprilike...).

Uzima se UBIQ (naravno), vjerojatno ću produžit i pretplatu na Sirius B, ganjat ću ove 3 knjige (F451, Gospodar muha i ona treća) koje je izdao neznamtko, još se nadam naći jeftino Pegazare i Cabron pa da mi autorice potpišu :P , i ne znam, volio bih opet nešt uzet na engleskom, Algoritam će valjda imat opet 20 posto popusta. Možda nekog Fitzgeralda il tako neka sabrana djela.

Imate vi neke želje, preporuke, najave, mislim da sam na SFerinoj (?) stranici pročitao najavu za neki posebni SF štand, e da, Žiljkove i Mileninu knjigu isto, upravo vidjeh i najavu za Macanovu novu zbirku. Htio bih nabavit i Adamsa, ali u cijelosti i na engleskom.

Šta još? Aha, malo lokalpatriotizma: Lutz-Sundać (SF-ovski Iljf i Petrov :) ) izdaju Drum. Navodno, da su vjernici, bili bi izopćeni iz svete matere crkve. Petak, 14.11. u 19 h je promocija tako da znate izbj, ovj, pojavit se na istoj. :lol:

Svima sretan ulov i da za što manje kuna dobiju što više jer zima dolazi pa se treba opskrbit knjigama za potp, ovaj, čitanje.

Vidimo se u ZG na ZV na IL. :)

Perdona me, linkovi:

http://www.zv.hr/default.aspx?id=506

https://www.facebook.com/sajaminterliber.zagreb
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Interliber 2014.

Unread post by Izitpajn »

Zapravo, da je za potpalu, možda bih ih i kupio više jer na policama više nemam mjesta. Ne znam kad sam zadnji put nešto kupio na Interliberu. Doduše, okej, vidim se svako malo s potrebnim ljudima pa kupim stvari iz ruke u ruku, ali ako nisi iz Zagreba, onda ima smisla.

Dakle, ti si tamo, pretpostavljam, u petak?
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Interliber 2014.

Unread post by proteus77 »

U petak sigurno, a vjerojatno i još neki dan (ili čak dva) prije. Možda svratim do velesajma i u utorak prije sastanka Sfere, ionako je to sve Novi Zagreb pa kad već idem tamo... Tako da vjerojatno sam na ZV-u od 18-19.30 u utorak pa četvrtak negdje u rano prijepodne i onda opet u petak od jedno pol 6, 6 do 9 navečer. U subotu bih trebao već bit doma. Al u petak navečer zbog Lutz-Sundaćeve promocije sam tamo (i naravno, s još nekim kolegicama/kolegama iz Oriona :) ).
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Interliber 2014.

Unread post by Sandman »

Ja se pojavljujem u četvrtak na promociji ZG naklade, 18:00.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Interliber 2014.

Unread post by Nazir »

Sandman wrote:Ja se pojavljujem u četvrtak na promociji ZG naklade, 18:00.
Vidimo se!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Interliber 2014.

Unread post by Xaotix »

Nisam se uspio prosmucati po Interliberu danas, ali čini mi se da je gužva manja nego prijašnjih godina.

Kakvi su vaši dojmovi?

Iako masa knjiga izlazi baš na Interliber, ili bi barem trebala, nisam stekao dojam da ima toliko novih naslova kao prijašnjih godina (mi smo ti izgleda iznimka... Milena, Žiljak, Sundać+Lutz, Macan, Sirius B, UBIQ... :cheers: ).

S druge strane, ono što me zanima je mala rasprava o svrsi i očekivanjima od Interlibera.
Stječe se dojam, prateći malo medije, da je interliber u stvari samo prodajni vašar kojeg svi jedva čekaju: izdavači da bi ispraznili skladišta i natukli nešto gotovine, kupci da bi se dočepali jeftinijih knjiga (još kad planiraju dugoročno pa si već sada riješe božićne poklone... :ocasion: )

Da li bi sajam knjiga tuz to trebao promovirati autore ili imati neku drugu svrhu (OK, očigledno promovira knjige)? Navodno se ove godine proširuju,dolaze im Deborah Harkness i Florence Hartmann, ali ima li bilo što drugo osim onih par promocija zguranih u stranu tako da se skoro ništa i ne vidi? Danas sam stajao POKRAJ promocije SF knjiga, i da nisam poznavao ljude koji su sjedili za stolom, teško bih skužio o čemu se radi. Još se uokolo gurala ekipa koja je došla na promociju albuma bijelog Dugmeta, s televizijom, intervjuima i inim tako da sam jedva i pronašao pozornicu... (Možda sam samo tupav.)

Još uvijek se sjećam prošlogodišnje katastrofe od kutka za pisce, gdje su se trebali susretati s čitateljima, samo što to nitko nije znao, čak ni Info pult, a prostor je bio tako sakriven da su ga ljudi jedna nalazili. Ove godine nisu čak ni pokušali?
Koliko je komplicirano organizirati nešto takvo, a funkcionalno???

Što bi vi htjeli od Interlibera?
(Osim da vam se knjiga proda u par tisuća primjeraka i holivuđani ulete s otkupom prava na ekranizaciju)
Randomness is strong with this one!
User avatar
arkturuz
Puppeteer
Posts: 152
Joined: 31 May 2006, 12:36
Location: Planet Zephulor

Re: Interliber 2014.

Unread post by arkturuz »

Xaotix wrote:Što bi vi htjeli od Interlibera?
Da se naši izdavači opamete već jednom :)

Primjera radi: uvijek gledam što se prevodi od stručne informatičke literature jer se time bavim. Dakle na našim štandovima stoje knjige poput "Learn this shit", "Learn that shit" i slične knjige za početnike za 199kn na dalje (odprilike). Na srpskom štandu stoji "C sa riješenim zadacima", "C++ sa riješenim zadacima", "Java sa riješenim zadacima" etc, svaka po cca 80kn. Također je bilo knjiga poput "Diskretna matematika s algoritmima" il tak nešt za 250kn. Godinama srpski izdavači izdaju relevantnu korisnu literaturu koja se kod nas može kupiti isključivo preko neta.
There's death from the beginning to the end of time
And I'm the cosmic champion and I hold a mystic sign
And the whole world's dying and the burdens mine
And the black sword keeps on killing 'til the end of time
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Interliber 2014.

Unread post by Xaotix »

Zaboravio si dodati da kad naše izdavače pitaš za stručnu literaturu, onda ti daju priručnike za 5 godina star Adobe Photoshop i slično...
Ali to je stara boljka. Kad sam negdje 2001. tražio knjigu o Javi ("sa riješenim zadacima i primjerima :lol: ) prošetali su me po pola grada. Još me tip na blagajni skoro pa nagovarao da e pustim knjigu i nađem sve to na netu.
Randomness is strong with this one!
Post Reply