Objavljen Hvalospjev Leibowitzu

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Objavljen Hvalospjev Leibowitzu

Unread post by proteus77 »

Ako mogu dodati, konačno. I to u izdanju Verbuma, eto izgleda da Katoličkoj crkvi nije promaklo, jest da im je trebalo 55 godina, odnosno 24 godine otkako se crkva "autala" :) ali eto... :cheers: :occasion9: :kava:

http://www.ezadar.hr/clanak/predstavlje ... leibowitzu

http://verbum.hr/knjige/hvalospjev-leibowitzu-5699/

Cijena, prava sitnica- 145 kuna. Jest da je knjiga podebela i tvrdi uvez, malo mi je too much, nadam se da će se moći nabavit u knjižnici, il ću čekat neki Interliber budući.

Nisam nikad čitao original, ali znam otprilike o čemu se radi, e sad- pitanje? Ima li još SF djela koje bi ovako neka uzcrkvuvezana izdavačka kuća mogla izdati? Nešt od Carda, Heinleina?
User avatar
arkturuz
Puppeteer
Posts: 152
Joined: 31 May 2006, 12:36
Location: Planet Zephulor

Re: Objavljen Hvalospjev Leibowitzu

Unread post by arkturuz »

Cool potez! Premda nisam siguran oko motivacije osim "Isusovci u svemiru, pax-vobiscum-yeah!" :D

Mislim da Heinleina neće objavljivati, njegove preeksplicitne scene i stavove. Card bi mogao proći, homofobija nije u konfliktu s crkvom.
There's death from the beginning to the end of time
And I'm the cosmic champion and I hold a mystic sign
And the whole world's dying and the burdens mine
And the black sword keeps on killing 'til the end of time
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Objavljen Hvalospjev Leibowitzu

Unread post by LordShaper »

Prvi put sam čuo da je Verbum otkupio prava na Canticle... od Horaka na prošlogodišnjem Istrakonu, pa smo došli do zaključka da se garant neki njihov urednik zeznuo i greškom kupio prava.

A kad ono... :zubo:

Ali da je cijena apsurdna, to definitivno :zbunj:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Objavljen Hvalospjev Leibowitzu

Unread post by ratchet »

Pretpostavljam da sam ja onda čitao srpski prijevod ( mislim da se zvao Katikulum za Lajbovica ) prije debelo više od 20 godina. :bilo: U doba kad su se srpski prijevodi još mogli naći po knjižnicama. Pristojna knjiga tada, sad je radije ne bih ponovno čitao, obično se tada razočaram s nečim što mi je tako davno bilo dobro.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Objavljen Hvalospjev Leibowitzu

Unread post by Tomislav Sakic »

Po čemu je cijena apsurdna? U rangu je s cijenama Izvora za hardcover iste veličine, ili čak nešto niže, a debelo ispod cijena Algoritma za one njihove pregoleme, smiješno prelomljene knjige u Timesu veličine 14 točaka.
Post Reply