Zovite ju Zemlja

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Zovite ju Zemlja

Unread post by LordShaper »

http://inverzija.net/?p=6734

Eto, čovjek udarao u zidove kod nas pa našao otvorena vrata u susjedstvu. Što sad? Slijedi li navala hrvatskih autora na Čarobnu Knjigu, otvaraju li se već ladice i izvlači razna siročad koju ovdje nitko neće? :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by Nazir »

E vidiš, moje prv pitanje čim sam počeo čitati članak je bilo Davorinovo zadnje pitanje - konkurira li to za domaću žanrovsku nagradu? :zubo: Moram reći, nadam se da da, ali nekako mi ringa da ne. Morat ćemo malo iscijedit koordinatoricu sferinih nagrada da se očituje :lol:

A za objavu, Ivanu čestitam na uspjehu! Doduše, nije mi novost, rekao mi je to na Marsonicu, al nek je i ovdje rečeno! Jako se zanimam za reakcije publike, daj bože i što veći uspjeh, a i nadam se da će mi u nekom doglednom vremenu roman dospjeti u ruke ...

Sad, dal će bit navala hrvatskih ladićara na Srbiju ... bojim se da hoće :pottytrain5: Da pojasnim, ovaj smajli ide jer mi je žao urednika koji će sada možda biti zatrpani sa stotinama djela od kojih boli glava. Nadam se da ih to neće dovesti do toga da prekriže sve što dolazi iz (pazi sad) "EU" :zubo:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by LordShaper »

Nije li 'objavljeno na hrvatskom jeziku u Hrvatskoj?' Rasprava je već na fb krenula, MMP bi se trebala tamo javiti s odgovorom na isto pitanje :D
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by ratchet »

Kad smo Samsung i ja objavili priče ( na hrvatskom ) u Emitoru rečeno nam je da ne konkuriraju za nagradu Sfera jer nisu objavljene u hrvatskoj.

Ne znam je li objavio i kod nas ( još ne pročitah link, idem sad ) al ako nije danas se može dobiti i ISBN i CIB samo za elektronsko izdanje, treba napraviti prijelom ( al valjda ga već ima ) i još nešto i poslati sveučilišnoj knjižnici. Onda ga da u neku od elektronskih knjižara za download i računa se objavljeno.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by Nazir »

Ono što znam sigurno je da nije objavljeno u HR. Sad, ovo što Ratchet predlaže je zanimljiva opcija i tu prepuštam MMP da se znoji :D Damn,sad mi je žao što nisam na Fb-u da popratim raspravu. Na čijem accountu se vodi? (možda virnem preko mrs. Nazir accounta) :ninja:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by LordShaper »

Šakić, mučki provokator :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by Xaotix »

Hmmm..Sudeći po coveru, sad će se još naći netko tko će tvrditi da to nije SF... :lol:
Randomness is strong with this one!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by LordShaper »

Trebalo mi je malo da skužim na koga se referiraš :lol2:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by Sandman »

I? Koja je presuda?

Iako pretpostavljam, a volio bi da je drugačije i da osvoji i da ...
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by proteus77 »

Kad sam već tu na forumu, da i pitam ovdje:

Kako se može vidjeti rasprava na fejsu Tomislava Šakića o Lutzovom romanu? Nisam na fejsu pa ako netko može kopipejstat tu, il kako već.

Zanima me tijek rasprave i tko je zauzeo kakve pozicije. :)

I mali info, u Superknjižari od mislim 15.7. (dakle i na webu i tamo u poslovnici u ZG u Novinarskom domu) će se moći kupiti knjiga, po cijeni od 50 kuna (plus 10 posto popusta ako se naruči internetom), žena mi je rekla da je naručila 15 komada, no to će se razgrabit brzo... :kava: :D
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by LordShaper »

proteus77 wrote:Kad sam već tu na forumu, da i pitam ovdje:

Kako se može vidjeti rasprava na fejsu Tomislava Šakića o Lutzovom romanu? Nisam na fejsu pa ako netko može kopipejstat tu, il kako već.

Zanima me tijek rasprave i tko je zauzeo kakve pozicije. :)
Pff, malo si preuveličani dojam stekao :zubo: Nit' se to može zvati raspravom niti se lomilo koplja oko ičega niti je bilo zauzimanja pozicija. Postavilo se samo pitanje da li je to eligible za žiriranje pošto nije izdano u RH i rečeno je da će se kontaktirati capessa di žiri. I to je bilo to.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by Nazir »

LordShaper wrote:
proteus77 wrote:Kad sam već tu na forumu, da i pitam ovdje:

Kako se može vidjeti rasprava na fejsu Tomislava Šakića o Lutzovom romanu? Nisam na fejsu pa ako netko može kopipejstat tu, il kako već.

Zanima me tijek rasprave i tko je zauzeo kakve pozicije. :)
Pff, malo si preuveličani dojam stekao :zubo: Nit' se to može zvati raspravom niti se lomilo koplja oko ičega niti je bilo zauzimanja pozicija. Postavilo se samo pitanje da li je to eligible za žiriranje pošto nije izdano u RH i rečeno je da će se kontaktirati capessa di žiri. I to je bilo to.
Da se ubacim, potražio sam raspravu, ali je nisam našao. Očigledno, čeka se MMP, a kolko znam, ona se nije oglasila ...
User avatar
Afro
Puppeteer
Posts: 102
Joined: 09 Nov 2010, 14:51

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by Afro »

Ako netko nije vidio... U jutrašnjem Večernjaku ( :scratch: ) u rubrici "Kultura" bilo je riječ-dvije o romanu i njegovom autoru, popraćeno slikom istoga.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Zovite ju Zemlja

Unread post by Xaotix »

Nazir wrote:konkurira li to za domaću žanrovsku nagradu?
Po propozicijama stoji: hrvatski autor, za djelo na hrvatskom jeziku, izdano u Hrvatskoj.

Dakle, ne konkurira...
Randomness is strong with this one!
Post Reply