Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Sandman »

Svo ovo spominjanje recenzija me natjeralo da napišem ja svoju. Evo prvi put da nešto recenziram i nastojao sam biti što objektivniji. Naravno, dosta utjecaja ima moj osobni ukus s kojim se netko može i ne mora slagati.

Irena Hartmann: LUTKE

Ovo je dobro otvaranje zbrke. Dobar opis patnji lutki koje zabavljaju elitu po cijenu vlastitog života. Malo mi je bilo čudno što se lutke međusobno nazivaju po svojim novim ulogama, a ne njihovim pravim imenima. Nekako bi očekivao da se solidariziraju međusobno i barem na taj način daju podršku jedni drugima.

Igor Rendić: PEĆINA PORED MORA

Priča o crtici u životu Gorgone i njenim „problemima“. Nekako mi se čini da bi više pasao malo jači „cigla u glavu“ efekt na kraju. Ovako je kraj pomalo predvidljiv.

Darko Macan: HURIJE

Jedna od boljih priča u zbirci. Netko je rekao da je rubno žanrovski, ali žanr je dosta širok pojam. Tako da meni žanrovski element i nije baš tanak. Međutim nekako sam od Macana očekivao više. Da je priču napisao bilo tko drugi rekao bih da je odlična.

Zoran Krušvar: NITI JEDNO VINO

Da nisam prije par sati pročitao prvu priču u Titanu, rekao bih da mi je ovo odlično. Ali nije baš pošteno nekoga uspoređivati s Vanceom. Zato kažem da je vrlo dobro. Iako meni osobno scena bacanja kletve nije bila dovoljno WTF za Krušvara. Može on i bolje.

Sanja Lovrenčić: ZMIJSKI GEN

Meni je ovo bilo dosta konfuzno. Pogotovo dio sa ljubavnicima. Zašto bi njihov odnos bio narušen nakon mjenjanja kože? I odkud oni uopće u društvu.

T. M. Blackwood: ZMAJEVA SMRT

Meni dijalozi nisu bili baš tako drveni koliko su stvari ne konzistentne. Glavnog junaka opisuje kako osjeća posljedice starosti, a opet taj junak bez vidljivih problema pobjeđuje punu prostoriju negativaca. Iako u svakom trenutku kad bi se trebalo vidjeti rješenje situacije Blackwood prekida scenu i nastavlja kao da je čitatelju sve jasno.

Iva Šakić Ristić: VESTA

Malo mi je čudno da su iskorijenjeni nagoni za povezanost i nježnost prema djeci, pa zato djecu dobiješ iz logora gdje se rode u tankovima i gdje ih odgoje do određene razine. A opet majčinski nagon pokreće glavni lik da se pobrine o djetetu. I to još drugog spola pa mi je to još više došlo do izražaja.

Goran Gluščić: ŽDERAČ

Problem ove priče je da je pisac što prije želio reći što ima. I želi reći što više, čak i neke stvari koje za ovu priču nisu potrebne. Previše objašnjavanja situacije u kojoj se brod nalazi. Zato ide infodump na infodump, i scene su dosta zbrzane. Nekoliko puta sam morao ponovno čitati pojedine rečenice jer mi nije bilo jasno što je pisac rekao. Malo mi je čudno da se ne sjećaju da li ima žena na brodu jer mi vrijeme koje je prošlo od kad su na putu nije dovoljno dugo da se to zaboravi.

Jure Maleš: JASKA JASKA

Ovoj priči bi dobro došlo da je dulja, dosta dulja. Jer ima zanimljivu ideju. Situacija oko metamorfa nije baš jasna, zašto bi predstavljali opasnost? Likovi ulaze u priču po potrebi. Možda kada bi se dodali POV-ovi ostalih likova od početka priče, pa da između ostalog bolje upoznamo oca koji se samo odjednom pojavi u vlaku. Zato na kraju nije pretjerano jasno što se dogodilo sa ostalim likovima.

Katarina Brbora: MESOPUST


Dobar početak i zbrzani kraj. Da se naslutiti što se dogodilo, ali ponašanje ostalih likova kasnije ne objašnjava situaciju. Ovako kao da se svi prave blesavi. Pogotovo što se kasnije sastaju sa drugo dvoje likova a oni niti ne pitaju gdje je Teodora.

Vedran Bokor: GLEK PROTIF GRENDELA

Meni je ovdje problem što nigdje u priči nema potvrde da se događa ono što svi čitaoci misle da se događa. Osim što nekom piri po guzici. Jezik neću komentirati jer nisam stručnjak.

Ivana Delač: ZAROBLJENA GLASOM

Ivana lijepo piše, ali meni je bilo jasno što će se na kraju dogoditi onog trenutka kad se u priči objašnjava porijeklo prstena. Ta scena predugo traje i ima sindrom prenaglašene Čehovljeve puške (ili pištolja). Zako sam odmah znao da je stvar u prstenu i zašto je ona taj prsten dobila. Druga zamjerka je vrlo subjektivna i odnosi se na spominjanje bosanskih piramidi. O toj piz…. imam određeno mišljenje i onog trenutka kad netko to ozbiljno spominje meni se digne kosa na glavi.

Andrija Sarajlija: PISMO

Ovo je jako lijepo napisano ali pati od istog problema kao što ga ima priča istog autora u zbirci „Parasvemir“. Nema veze sa žanrom.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Xaotix »

Kako je krenulo, iznenadilo me. Osluškujući uredništvo i ostale, očekivao sam u najboljem slučaju prosjek. Ovo je bilo malo oilje od očekivanog (ili nam kriteriji padaju), iako se vidi da ima neizbrušenih priča, i još bitnije, nedovršenih. ili barem s klimavim završecima. Par je novih imena, ima tu dobrih i originalnih ideja tako da... možda nije tako crno kako se priča o budućnosti.
A sad imamo i brdo komentatora! YEY! :cheers:

Ajmo sad sve po spisku...

Irena Hartmann, Lutke
A-HA!!!! ZNAO SAM. Čitam ja ovo i istog trena mi je jasno da je ovo prequel jedne druge priče... Prekopao sam sve Ubiqe i našao... LORD SHAPERA!!! <ubaci zli smjeh> => Ubiq 7, Lena! Ako želite znati što se s Harlekinom događalo par godina poslije... Eto vam prilike!
OK ajmo nazad na priču; Dobar, hmmm, mutilation(?) horror. Fina makabrična atmosfera (što drugo, to je Comedia del Arte!); ima taj dobro iskorišten efekt nemoći, i krojenja ljudskog mesa, a sve to bez previše suvišnih slasherskih detalja s iznutricama i krvlju, i dobro provučen kliše jeftinosti ljudskog života (opet horrorac).
PS.
Shaper i Irena, čekam svoju nagradnu cugu za pažljivog čitatelja :kava:


Igor Rendić, Pećina pored mora
Fina minijatura. Po sitno najavljuje poantu, ali isporuka iste je na kraja dobro izvedena. Iako sam i prije shvatio o čemu je riječ, zadnjih par rečenica su mi sjele kao nekakva potvrda i kimnje, a ne kao davno ispucala fora...
A tek romantika, SPOILER!!<<kad razgovaraju o tome kako bi je on htio vidjeti, a ona mu odgovara da mu ne trebaju oči...>>. Ako netko želi svoju curu zainteresirati za žanr, evo preporuke.
Plus

Darko Macan, Hurije
Pa... čini mi se pomalo odrađeno. Zanatski izvrsno, ali rasplet mi je malo mlak. Nakon svih tih legendi o hurijama, konačno otkriće mi je nekako labavo.
U svakom slučaju, izvrsno posloženo, izvrsno napisano, i samo teče do zadnje rečenice koja sve ljepo zaokkružuje s mašnicom. I također točke gdje sam imao "Ček malo, i to je to?!" trenutak.


Zoran Krušvar, Niti jedno vino
Eh, malo mi je tu falilo svih onih bogova i čudesa o kojima se pričalo, ali ispada izvrsna fantsasy o dobu kad sva ta magija i bogovi polako nestaju. I onda mi još Zoran potegne Martina i kokne najzanimljivij i lik na sredini priče! Zajebo me Krušvar. :lol:
E sad, da mu to oprostim, priča bi mi bila dobra. Al nakon Danice, nekako me nije zagrijao za ostale likove da bih toliko strepio nad njima. Racionalno, znm da bi trebao patitti s njima, no...

Sanja Lovrenčić, Zmijski gen
Kad sam s ljudima pričao o knjizi, česta ocjena priča je bila "nedovršeno", i prvi put sam na to naletio ovdje. Zmijoljudi su ineresantni, pretpostavljam dsa su podrasli ljubavnici nekad bili ostavljene zmijice, koje se gomilaju uslijed praktične besmrtnosti... no... nešto mi tu nedostaje.

T.M. Blackwood, Zmajeva smrt
Jes ti priča di kraj otkriješ u naslovu. I onda nema twista. Čini mi se da je Blackwood (jel to počela neka pomama za pseudonimima?) želio raći nešto kilometar duže, pa je na kraju rezao i prekrajao. Ritam i nije neki,brdo klišea (barbari preko rijeke, potaracani ostarjeli vitez, sluškinja drolja. itd), zmaj u krizi srednjih godina i McGuffin koji se više ne pojavljuje... Dijalozi bi još vukli na epski stil kurtoaznoih razgovora, ali i izvan toga su pomalo nezgrapni, kao i likovi.

Ivs Šakić Ristić, Vesta
Čini mi se da Vesta puca po šavovima od ironije. Izvrsno bi se složilo u postapokalipsu, sa sumorno zabavnim opisom puta kojim su ljudi došli do točke u kojoj jesu, iako na kraju ostavlja tračak nade. Dobra! (pogotovo s obzirom na simboliku naslovne veste, i činjenicu koliko danas klinci kolutaju očima kad tako nešto dobiju na poklon :D )

Goran Gluščić, Žderač
OOOOkkkkeeeeejj.. kakve to tudume krcaju na brod kad nakon par godina više ne znaju niti kako se zovu?
Ajd, fora space opera s poludjelom posadom, ali mi sve zbog navedenog vuče na crtić, ili na svemirsku ludnicu koju su preuzeli pacijenti. Ima štih stripova iz Heavy Metala tamo osamdesetih ili na sam film (Nažalost, vremenski smo se udaljlili od toga). EDIT: Sad kad čitam ostale komentare vidim da je apsurd namjeran. ne zbnam, možda nije otišlo dovoljno daleko ili je skrenulo nekamo drugdje...
Tko je rekao old skul? E baš ima taj moment "Samo ti prati priču i ne pitaj za detalje i upitnike". :zubo: Miriši mi na nešto što je stiglo i primljeno iza pet do dvanaest, ali je imalo potencijala biti OK, nakon ravanja i čekićanja po rupama.

Jure Maleš, Jaska, Jaska
Frankenštajnski bio-steampunk. Dobra ideja u originalnom settingu. I jope, neizbrušeno, al ima potencijala pun vagon. Nije loše napisano, ali s pomalo labavim likovima i labavim završetkom. Preporučujem malo čvršću ruku kod pisanja :lol:

Katarina Brbora, Mesopust
Cabin in the woods. Tipični hororac s previše likova, i opet, s nikakvim krajem.

Vedran Bokor, Blek protif Grendela
Eh, plus za kajkavski, jer je neiskorišten (nisma tolko upućen u dijalekte da bi mogao reći štogod o samom jeziku), i plus za stil pričanja za šankom u birtiji, i plus za stargate šekret :lol:
Ali, ostaje visiti ŠTO je to s druge strane školjke, a fora s imenom akademije na kraju mi je .. hmpf... Minus.
Zabavno do pred kraj i onda za krajem potegnuti vodu.


Ivana Delač, Zarobljena glasom
Eh, kad znam Ivanu pa čitam između redova.. A s obzirom na neke razgovore i razmjenu postova malo više gore, ovdje ima svačeg za pročitati :lol:
Fino nijansirano, cijeli taj dijalog i sukob sa samom sobom. Zamjerka mi ide na prsten, koji je toliko očigledan uzrok Glasa da ne može biti očigledniji.
Ali... Ivana me naviknula i na puno bolje.

Adrijan Sarajlija, Pismo
LordShaper wrote:Dobro piše ovaj Sarajlija. Još da piše češće... Doduše, nisam siguran da sam shvatio poantu priče pa ću pričekati da se ona druga dvojica oglase :D
Evo jednog od dvojice i službeno oglašavam: :scratch: :zbunj:
Randomness is strong with this one!
User avatar
suaco
Puppeteer
Posts: 166
Joined: 09 Jun 2009, 09:42
Location: Zemlja čokolade i piva

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by suaco »

Xaotix wrote: A-HA!!!! ZNAO SAM. Čitam ja ovo i istog trena mi je jasno da je ovo prequel jedne druge priče... Prekopao sam sve Ubiqe i našao... LORD SHAPERA!!! <ubaci zli smjeh> => Ubiq 7, Lena! Ako želite znati što se s Harlekinom događalo par godina poslije... Eto vam prilike!
(...)
Shaper i Irena, čekam svoju nagradnu cugu za pažljivog čitatelja :kava:
yep. harlekin je uz dopustenje posudjen iz lene jer mi je bilo nekako zao sto je tamo samo jos jedan sporedni lik a meni je najdrazi pa rekoh, ajd da vidimo sto je bilo s njim prije svega toga :)
pitala sam se kad ce to konacno skontati netko :D svaka cast, cuga dobro zasluzena, sto se mene tice dobijes je cim budemo svi skupa nekad u istom gradu :D

enihu, nabacim i ja moje komentare danas-sutra, kad je to vec postao takav trend... :P
Štajaznam tko je kriv, ja čitam knjige o zmajevima, a ne vijesti. (Zoran)
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Acrodyn »

Ima štih stripova iz Heavy Metala tamo osamdesetih ili na sam film (Nažalost, vremenski smo se udaljlili od toga).
U samom kontekstu ovo nije pohvalno, ali sam sretan što sam uspoređen s time. Obožavam taj film! :zubo:

Čak i ako se ljudima nije svidjela, moja priča vuče najdulje ispisane reakcije. Ima nešto i u tome... :D

I naravno, hvala na komentarima. Zapamtit ću sve i poraditi na spomenutim problemima. :)
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Sandman »

Sve zajedno gledajjući zbirka nije loša. Ima nekih detalja u pričama koje bi trebalo izbrusiti.

Da li je zato rok za slanje pomaknut na rujan?
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

Xaotix wrote: A-HA!!!! ZNAO SAM. Čitam ja ovo i istog trena mi je jasno da je ovo prequel jedne druge priče... Prekopao sam sve Ubiqe i našao... LORD SHAPERA!!! <ubaci zli smjeh> => Ubiq 7, Lena! Ako želite znati što se s Harlekinom događalo par godina poslije... Eto vam prilike!
(...)
Shaper i Irena, čekam svoju nagradnu cugu za pažljivog čitatelja :kava:
A ja prije nekoliko dana baš razmišljao hoće li itko ikad skužiti :D I ovo što Irena kaže, cuga definitivno zaslužena :D

EDIT:
Xaotix wrote: Igor Rendić, Pećina pored mora
Fina minijatura. Po sitno najavljuje poantu, ali isporuka iste je na kraja dobro izvedena. Iako sam i prije shvatio o čemu je riječ, zadnjih par rečenica su mi sjele kao nekakva potvrda i kimnje, a ne kao davno ispucala fora...
A tek romantika, SPOILER!!<<kad razgovaraju o tome kako bi je on htio vidjeti, a ona mu odgovara da mu ne trebaju oči...>>. Ako netko želi svoju curu zainteresirati za žanr, evo preporuke.

Plus
Jesi ovo davao pluseve i minuseve pa se predomislio ili je negdje nestao ostatak rečenice? :D
Xaotix wrote:Adrijan Sarajlija, Pismo
LordShaper wrote:Dobro piše ovaj Sarajlija. Još da piše češće... Doduše, nisam siguran da sam shvatio poantu priče pa ću pričekati da se ona druga dvojica oglase :D
Evo jednog od dvojice i službeno oglašavam: :scratch: :zbunj:
E baš to, da :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Acrodyn »

Ne znam ako će ovo ikome biti posebno zanimljivo, ali svejedno želim podijeliti s ljudima. Pogotovo ovdje gdje je netko čak pročitao priču... :zubo:

Na poklon sam dobio art jednog lika iz moje priče 'Žderač': https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 5630_n.jpg

:cheers:

P.S. To je rad cure koja je ove godine dobila sferu za najbolji crno-bijeli crtež - Korine Hunjak.
Last edited by Acrodyn on 21 Jun 2013, 17:24, edited 1 time in total.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Sandman »

Zakooon!



Dobio si fanart. Čestitam.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Nazir »

Wow, baš kao što i Sandman kaže, imaš svoj fanart, totalno guba :drunken:
User avatar
Belmorn
Ewok
Posts: 29
Joined: 01 May 2008, 12:06
Location: Karlovac
Contact:

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Belmorn »

Hvala svima na komentarima za Jasku.

Imao sam puno vremena za priču i iako su mi ranije govorili da je kraj "zbrzan", mogu reći da sam zadovoljan njime, količinom, kvalitetom raspleta i tenzijama koje ostaju visiti u zraku...
Priča koja je bila u fokusu dobila je svoj završetak i nije mi bio cilj ugoditi publici.
Sudbinu sporednih likova i izgled metamorfa sam namjerno ostavio nejasnim - ne volim stroge, praktične, deus ex i ostale definirane i zaokružene završetke. Mogao sam na kraju napraviti neki lame mind-meld koji bi u infodumpu objasnio Ljubici sve o metamorfima, da ju ovaj poliže i izliječi, vezati Slavka u zatvor i pustiti Jakova da se probudi i svemu tome svjedoči, pa da se na kraju on i Ljubica drže za ruke dok gledaju kako se slobodni metamorf vraća svom matičnom svemirskom brodu... ali to bi bilo glupo.
Dijelom sam htio da čitatelj nastavi razmišljati o mogućem ishodu (u tom sam naumu, čini se, uspio jer svi izgleda žele JOŠ), dijelom jer sam sebičan i želim pisati neizravni nastavak u istom settingu.

Nazir je uputio na par "plot-holeova", ali pošto te stvari nisu bile fokus priče, i dovoljno su bile insinuirane kroz nju, nisam imao potrebe izravno ih razriješiti. No evo:
"zašto je ekipa htjela loviti njenog oca" - jer su agenti za suprotne strane, ali sa istim ciljem, i da bi oni ostvarili svoj cilj (kriumčariti metamorfe - sada i ubuduće) moraju odstraniti kariku koja ih je u tome prethodno spriječavala.
"kako je otac prokužio lika u prvom vagonu i odmah ga ubio" - kondukter mu je u jastrebarskom predao ceduljicu. nisam naveo što piše u njoj, ali možeš pretpostaviti da je riječ o lokaciji arčija u vagonu i agenata koji ga čuvaju. august (lik u prvom vagonu) i slavko (otac) su se ranije sreli.
"što je u biti otac tamo radio" - hvatao metamorfa, "nasjedao na zamku" sa ciljem da osigura svoju kćer... ovo je sve zapravo prilično jasno u njegovom POV-u
Jaska se zaista tako prozvala zbog mađara...

Sandman je pak pitao "zašto bi metamorfi predstavljali opasnost". Iz razgovora na samom početku priče svatiš da je riječ o laži koju su mađari plasirali da im ljudi predaju metamorfe bez pitanja. Stvorenja u biti ne prikazuju stvarno agresivno ili opasno ponašanje, ali to je što mađari žele da narod vjeruje. Da ljudi budu poslušni i u strahu.
Dodatni POV-ovi bi usporili priču. Otac je najavljivan i nije se nasumično pojavio u vlaku.

Frankenštajnski bio-steampunk :notworthy: ovo ubuduće koristim kao kratki opis priče!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Xaotix »

Acrodyn wrote:
Ima štih stripova iz Heavy Metala tamo osamdesetih ili na sam film (Nažalost, vremenski smo se udaljlili od toga).
U samom kontekstu ovo nije pohvalno, ali sam sretan što sam uspoređen s time. Obožavam taj film! :zubo:
Paa.. nije niti pokuda. Smom primječujem sličan štih. Osim toga, baš te briga za to. Ti si jedni s fan-artom :thumbup: Cestitam!

@LordShaper
Plus je ostatak... ostavit ću ga iz povijesnih razloga.

@Belemorn
Cuj, svijet ti je izgleda dovoljno svjež i pun stvari koje se iz njega mogu izvući. Ako ti oko njega pupaju nove ideje, šteta bi bilo da se ne razlistaju.
Što se labavih likova tiče, kod nekih mi je neujednačen odnos vremena koje im je posvećeno u odnosu na njihovu razradu... Slavko na primjer dijeluje nakalemljeno na kraj, jer mu tamo daješ cijelu pozadinsku priču.
Što se labavog kraja tiče, nije poanta u objašnjavanju svega, nego u tome da čitatelj ima osjećaj kraja, makar on ostajao otvoren. Kod ovog završetka nemam taj osjećaj iz nekoliko razloga. Prvo, imam problem s ritmom. Imaš borbu u vlaku, pa Slavkov flashback koji razbija napetost, pa opet dve rečenice akcije i nagli kraj.
Drugo, razlika između završetka i ostatka priče. Ako želiš neke stvari ostaviti otvorenima, u prethodnom dijelu priče ima previše infodumpova koji objašnjavaju sitnice (i opet Slavkov flashback). Naveo si čitatelje da očekuju neka objašnjena kojih nema i čini mi se da od tuda potječu prigovori.
Belmorn wrote:Frankenštajnski bio-steampunk :notworthy: ovo ubuduće koristim kao kratki opis priče!
A blurb za roman? :hehe:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Belmorn
Ewok
Posts: 29
Joined: 01 May 2008, 12:06
Location: Karlovac
Contact:

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by Belmorn »

istinu zboriš...

blurb za roman - ako bude sreće i pameti :D
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by LordShaper »

Bacivši danas pogled na forum haer zapeo mi za oko jedan topik, ne zbog naziva već zbog autora. Čini se da je anonimni TM Blackwood otvorio blog i ponudio svoj roman prvijenac na čitanje.

Evo topika a evo i bloga.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Tamna, tmasta tvar - Sferakon 2013

Unread post by niniane »

Errr, yeah, ta mi je osoba to i najavila u mailu koji je sadržavao i neke ne baš uljudne komentare poput "Tako mi je i Tamna, tamnasta tvar na stranu moju, tvoju (btw onaj italic ti je jedna od najgorih stvari koje si pisac može raditi) i priču od Brbore izgledala samo kao isprazno čudaštvo čudaštva radi." Ponudio/la mi je i da pročitam taj roman prije nego ga stavi na blog i "iskritiziram" (citat), ali mi se, iskreno, na to nije dalo gubiti vrijeme.
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply