Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Bilo koji od onih magazina sa mnogo slika lijepih teta :oops:
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

Miles wrote:Bilo koji od onih magazina sa mnogo slika lijepih teta :oops:
kraj tolikog neta :shock:
sorry zbog gramatike
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja ju?er uzeo Guvrielovu "Posljednju svjetlost sunca" al ju jo[?] nisam po?eo ?itati. planiram ve?eras. Pa onda sutra cijeli dan hodat krvavih o?iju i uzalud obja[?]njavat ljudima da nisam sino? pio. Al, mi slavonci smo takvi. Udri brigu na veselje! :drunken:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Hrvoje wrote:
Ja sam trenutno na Pri?i o duhovima od Petera Strauba
Ja sam po?eo ?itati od Strauba i Kinga ?The Talisman?, no kako sada stvari stoje, to ?e na ?ekanje neko vrijeme zbog drugih obveza.
Od njih dvojice sam pro?itao Crnu ku?u, svojevrsni nastavak Talismana (bar koliko sam ja shvatio). Nije mi se nešto svidjela.
User avatar
Gospodar Svjetlosti
Ewok
Posts: 17
Joined: 20 Sep 2005, 23:24
Location: Zagreb

Unread post by Gospodar Svjetlosti »

Bahod wrote:i koja je opisana ina?e postoje dvije vrste om?e za vje[?]anje
jednom se sretnik davi a drugom se lomi ki?ma - barem su meni tako rekli
Ne pi[?]e [?]to to?no na koji na?in ubija, samo da je dobila ime po Jacku Ketchu koji je umro 1686. godine. Na Wikipediji pise da to ovisi koju od 4 vrste vje[?]anja se koristi, znaci imas long drop koji lomi vratove dok ostala tri ne lome.
"Svaka sprava mora sadrĹžavati barem jedan dio koji je zastario, dva dijela koja se vi[?]e ne mogu kupiti i tri dijela koja su jo[?] u fazi razvijanja!" Murphy
User avatar
Gospodar Svjetlosti
Ewok
Posts: 17
Joined: 20 Sep 2005, 23:24
Location: Zagreb

Unread post by Gospodar Svjetlosti »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ja ju?er uzeo Guvrielovu "Posljednju svjetlost sunca" al ju jo[?] nisam po?eo ?itati. planiram ve?eras. Pa onda sutra cijeli dan hodat krvavih o?iju i uzalud obja[?]njavat ljudima da nisam sino? pio. Al, mi slavonci smo takvi. Udri brigu na veselje! :drunken:
Uh huh ja sam tog Kaya odugovla?io valjda mjesec dana, ba[?] mi nije sjeo, a ?itao sam sve ostale njegove knjige tamo oko 2001/02. i bile su mi odli?ne, al velim ovu zadnju nisam imao volje ?itat, jednostavno imao sam osje?aj da ni[?]ta ne bi izgubio kad ju i ne bi pro?itao do kraja, al dobro rasplet je na kraju zadovoljavaju?e ispao...

Samo upozorenje, ne o?ekuj previse, to je valjda bila moja pogre[?]ka. Pozdrav! :wave:
"Svaka sprava mora sadrĹžavati barem jedan dio koji je zastario, dva dijela koja se vi[?]e ne mogu kupiti i tri dijela koja su jo[?] u fazi razvijanja!" Murphy
User avatar
Logos
Ewok
Posts: 15
Joined: 16 Dec 2005, 09:16

Unread post by Logos »

Zeljko wrote:molim vas preporu?ite mi ne[?]to za ?itanje dok pri?am s uku?anima gledaju?i TV
:ocasion: :flower:
Uvali im ne[?]to hard SF-a,Dinu,Milesa Vorkosigana... da se zabavljaju u nastavcima :)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Citat:
Ja sam trenutno na Pri?i o duhovima od Petera Strauba


Ja sam po?eo ?itati od Strauba i Kinga ?The Talisman?, no kako sada stvari stoje, to ?e na ?ekanje neko vrijeme zbog drugih obveza.
Ja sam pro?itao Pri?u o duhovima. Meni je bila dosta dobra. Ne znam tko je od koga prepisivao, ali Straub i King mi imaju sli?an stil. Valjda su zato i sura?ivali na Talismanu i Dark Houseu. Nisam ?itao ta dva romana jer ih u mom gradu nema. Kakvi su?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
Citat:
Ja sam trenutno na Pri?i o duhovima od Petera Strauba


Ja sam po?eo ?itati od Strauba i Kinga ?The Talisman?, no kako sada stvari stoje, to ?e na ?ekanje neko vrijeme zbog drugih obveza.
Ja sam pro?itao Pri?u o duhovima. Meni je bila dosta dobra. Ne znam tko je od koga prepisivao, ali Straub i King mi imaju sli?an stil. Valjda su zato i sura?ivali na Talismanu i Dark Houseu. Nisam ?itao ta dva romana jer ih u mom gradu nema. Kakvi su?
?itao sam samo Talisman. Razvu?eno preko svake mjere, osobito prva tre?ina; tako to voli Stevo Kralj, otkako je zaradio prvi milijun?i?. Valjda je pla?en po retku, rije?i, kartici, ?emu ve?. Onda kao povu?e, ali zapravo ?ita[?] kritiku suvremene Amerike. Okej, Amerike od prije nekih 25 godina, danas bi valjda napisali malko druk?ije. Ne preporu?am.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: što trenutno ?ituckate?

Unread post by davors »

Miles wrote:Kako možeš ?itati 4 knjige odjednom?
Nekome je to na?in života :-)
Od Sf-a, trenuta?no sam na Raosovom Mayerlingu, i mogu re?i da mi baš i ne ide. Stjecajem okolnosti dobio sam i nešto s istoka, i tu moram spomenuti jako dobar roman Ota Oltvanjija "Crne cipele" (pro?itano), a ?itam i jedan vampirski roman jedne beogradske autorice, nije mi na vrh jezika ni ime ni naslov, zasad je onako osrednje.

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Pa dobro, da mi je to profesija ?itao bih i 10 odjednom ako treba. Mislio sam na 4 knjige odjednom onako iz razonode, za zabavu :))
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

?itao sam samo Talisman. Razvu?eno preko svake mjere, osobito prva tre?ina; tako to voli Stevo Kralj, otkako je zaradio prvi milijun?i?. Valjda je pla?en po retku, rije?i, kartici, ?emu ve?.
Da, pro?itao sam prvih pedeset stranica i muku izmu?io.
ali zapravo ?itaš kritiku suvremene Amerike.
Ovo mi zbilja ne zvu?i privla?no.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

?itam Coraline Neila Gaimana i zaljubila sam se. :notworthy:
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

HARRY POTTER I PRINC MIJEĹ ANE KRVI :ocasion:
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Post Reply