Što trenutno čituckate?

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Quicksilver »

Izitpajn wrote: I nalazi se koji kilometar dalje od svjetionika koji se isto vidi s vidikovca, a kojeg je svojevremeno "nepoznati vandal obojio u ružičasto" pa su ga morali restaurirati :lol:
Volio bih vidjeti vandala kojemu se dalo cijli fakin svjetionik opiturati u ružičasto :lol:
ja ću se pokidat od smijeha - fakat ofarban u ružičasto, ali: with yellow spots

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/scotland/1162552.stm
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Izitpajn »

Jebote koji vandalizam :lol:

A da ne govorimo o ugroženim životima jer je svjetionik sada "less visible" :lol2:
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Quicksilver »

...nway, počela danas čitat "Zmajev zlatni svitak"...
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Quicksilver »

pa kaže: bacila sam se u nedjelju na "Century rain" by Alastair Reynolds.
Sinoć se nisam mogla odvojit od knjige, čitala sam je do 03:00 (spavala sam do posla samo 4 sata).
Došla sam točno do sredine romana (310 str. od 622).

Jel itko to čitao? Šta kažete?
(al nemojte mi ispričat sve finte, sad sam na stranici kad njih dvoje idu vlakom u Berlin.)
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Sandman »

Ja sam uspio sažvakat njegov "Revelation Space" i nakon toga neću tako skoro ponovo uzet njegovu knjigu u ruke. :x
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by niniane »

Ja čitam "The day of the triffids" :D
... characters, personalities, stories and larps...
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Quicksilver »

Sandman wrote:Ja sam uspio sažvakat njegov "Revelation Space" i nakon toga neću tako skoro ponovo uzet njegovu knjigu u ruke. :x
Hm, nisam čitala niš drugo od njega, ali sam vidjela po recenzijama da je Revelation space (+ nekoliko nastavaka te space opere kako se navodi jelte..) svijet za sebe (što po radnji što po stilu) i da su ostali romani (C.rain, Pushing Ice i House of Suns) skroz drugačiji.
Malo me "brine" što sam naletila na podatak da je Century rain dobra knjiga do zadnjih 100 stranica, a onda nakon toga postaje totalno nedorečena, neobrađena, uglavnom not good kako se čini da će bit.
Za sad mi se svidja...haha, možda da ne čitam zadnjih 100 stranica?? :zubo:
User avatar
Vivi
Ewok
Posts: 27
Joined: 20 Jun 2008, 15:08

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Vivi »

James H. Schmitz : Demonska vrsta
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja sam počeo Kingov Dark Tower napokon. Nabavio sam sve nastavke, i sad me nema u ovoj dretvi do sudnjeg dana + blagdani.

Prije toga sam (nemojte me tući... :zubo: ) pokušao pročitati Anastaziju od Viktorie Faust. Došao sam do pola knjige i stao. Tematika je dobra, ali ima toliko nepotrebnih opisa da jednostavno izgubiš volju za čitanjem. Stvarno mi nije jasno kakve to ona lektore ima.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Aleksandar Ziljak »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: Prije toga sam (nemojte me tući... :zubo: ) pokušao pročitati Anastaziju od Viktorie Faust. Došao sam do pola knjige i stao. Tematika je dobra, ali ima toliko nepotrebnih opisa da jednostavno izgubiš volju za čitanjem. Stvarno mi nije jasno kakve to ona lektore ima.
To je zapravo posao za urednika, ali svejedno. Tko je rekao da ih ima? :vrag:
A. Ziljak
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Pardon, urednike. :D

Ako ih nema, očajnički bi ih trebala imati. Uzme nekog sporednog lika i onda priča o njegovom životu i njegovim pobudama pet stranica, da bi ga na kraju netko ubio i više ni riječi o njemu. Ili uzme nekog od glavnih likova pa priča pet stranica o njegovom životu i pobudama koje s radnjom apsolutno nemaju nikakve veze i samo ubijaju radnju. Taman kad se nešto počne događati, eto opet traktata o tome kako taj i taj ima nestabilan karakter, kako su mu roditelji branili da se igra s prijateljima dok je bio mali i kako mu sestra hoda sa susjedovom ženom. Ženo, to je davljenje!
Ako već želi okarakterizirati nekog lika, to se ne radi opisivanjem njegovog karaktera infodampiranjem, nego smještanjem tog lika u konkretne situacije iz kojih se vidi njegov obrazac ponašanja.
A što je još gore, Faustica ima tu neugodnu sposobnost da o jednoj emociji razveže na dvije-tri stranice. Time samo ubija atmosferu, umjesto da ju pojačava. I uvijek si govorim da neću više ništa njeno čitati, al ne! :x Svaka njena knjiga bi trebala biti kraća za 50%
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Gle, Faustica je loša spisateljica romana. Točka. Kraj diskusije. Bi li tu mogao neki urednik što učiniti, ovisi. Ovisi jesu li njeni spisateljski problemi rezultat neznanja ili načina kako joj radi mozak, te bi li ona urednika slušala.

Znatno bolje funkcionira u pričama.
A. Ziljak
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by Ire »

počela sam Anubisova vrata, a uskoro bih trebala početi i Thirteen od Morgana
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Što trenutno čituckate?

Unread post by ratchet »

Jučer pročitao Opaki tip od Simmonsa. Nije SF nego krimić, a nije niti na njegovoj razini, ali je zabavna i pročita se onako usput, u jedan dan, što sve govori.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Post Reply