3 SF događanja u Slavonskom Brodu

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

3 SF događanja u Slavonskom Brodu

Unread post by proteus77 »

Valjda tu ide, uvijek se bojim da ću na krivom mjestu to staviti tu na NOSFovom forumu. :zubo:

Dakle, u UTORAK, 11.12.2012.g., predstavljamo drugi broj naše zbirke, MARSONIC 2. Predstavljanje, razgovor s autorima i još puno toga održat će se u caffe-baru Mojster u Starčevićevoj, s početkom u 19 h.

Idući dan, SRIJEDA, 12-12-12 :) , datum je kad će se održati tribina Cyberpunk, u Gradskoj knjižnici Slavonski Brod, s početkom u 18 h.

U ČETVRTAK, 13. prosinca, također u Gradskoj, i opet u 18 h, na redu je predavanje doc.dr.-a Leona Maglića "Znanost u znanstvenoj fantastici".

Evo, da bacim najavu, uz obećanje da ćemo nekako se iza Nove Godine dogovorit da par komada i prvog i drugog broja dobacimo i do Sfere. Inače, od prvog broja zbirke prodano je 120 komada po cijeni od 15 kuna, malo smo povisili cijenu drugog broja, jer je i malo deblji- 20 kuna.

Nadam se da sam dosta napisao, evo i linkova s vijestima:

http://www.sbperiskop.net/drustvo/preds ... kih-autora

https://www.facebook.com/events/4679602 ... 4/?fref=ts


Brođani i ostali, navratite! :cheers: :occasion9: :wave: :P
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: 3 SF događanja u Slavonskom Brodu

Unread post by Xaotix »

Nek se kotrlja! :thumbup:
Randomness is strong with this one!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: 3 SF događanja u Slavonskom Brodu

Unread post by proteus77 »

Evo i kratkog raporta:

1. PREDSTAVLJANJE ZBIRKE MARSONIC 2

- kafić je prilično malen pa se naša rezervacija dva stola za predstavljanje zbirke svela na jedva jedan stol, međutim uspjelo se prozboriti koju o zbirci, autorima, prikupljali su se i autogrami autora, a bogme se i prodalo 30-ak komada (ne samo tu večer, nego i par dana prije zbirka se prodavala...)

- ujedno je i najavljena konvencija MARSONIKON 2. za vikend 1-2. lipnja 2013., s popriličnom sigurnošću u prostoru brodske Tvrđave (da ne bacam sad tu slike, guglajte- dušu dalo za LARP, prostora koliko hoćeš, ali to je zasad sve u planu, nešt će ovisiti i o novcu; iz više-manje pouzdanih izvora saznao sam da su kapnuli i neki novci od GRADA SB-a, bit će konvencija super!)

- natječaj za 3. broj zbirke je u tijeku i traje do 1. ožujka 2013., šaljite priče ili prijedloge za naslovnicu (nagrada za ovo potonje je 200 kuna!)



2. TRIBINA CYBERPUNK

- OK, ovo je bila audio-vizualna tribina di je bilo svega, i spotova i filmova i isječaka, nije bilo isključivo o cyberpunku nego o utjecaju interneta na ovisnost kod mladih, tako da je najbliže cyberpunku po meni bio 10-minutni isječak iz Matrix reloadeda i par riječi našeg Gorana o cyberpunku općenito

- poprilično je bila posjećena, 60-ak ljudi, dosta mladih i srednjoškolaca



3. PREDAVANJE: ZNANOST U SF-u (by Leon Maglić)

- odlično predavanje našeg Leona, baš sam uživao u 70-ak minuta predavanja u kojem se na nekoliko klasičnih (LeGuin, Keith Roberts) i manje klasičnih djela (C. Priest) osvrnuo, moram priznat da je u meni pobudio želju da pročitam i Pavane i Dispossessed i Introvertirani svet i One koji napuštaju Omelas (pročitano!sjajno!), dakle malo o fizici, lingvistici, etici, filozofiji u SF-u; baš ugodno provedena večer ( i ovdje smo prodali 4 komada zbirke :lol: )


Evo, toliko od mene, uz napomenu da mi Orionaši ovu kalendarsku godinu zatvaramo s trećim u našem filmskom mini-ciklusu "3 filma do kraja svijeta". Nakon Miracle milea (1988) i Quiet Eartha (1985) , u četvrtak, 20.12.2012. u 20 h, u našoj ZTK (Sv. Florijana 7, ulaz iz Mačekove) gledamo Last Night (1998) redatelja Dona McKellara.

Dakle, večer prije "smaka svijeta" gledamo kanadski film o apokalipsi... I onda odmaramo do 24. siječnja, ako preživimo 21.12. i blagdane nakon tog datuma...

Pa svratite do nas... Pozdrav iz Svem, pardon, Slavonskog Broda!

P.S. Pokrećemo nagodinu i fanzin, krećemo negdje u ožujku-travnju, zvat će se Svemirski Brod. :kava:
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: 3 SF događanja u Slavonskom Brodu

Unread post by Nazir »

Super je za vidjeti da je biljo ljudi i da ima interesa! Ovo za Tvrđu kao potencijalno mjesto konvencije zvuči super! Javljajte novi info :wave:
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: 3 SF događanja u Slavonskom Brodu

Unread post by proteus77 »

Nazir wrote:Super je za vidjeti da je biljo ljudi i da ima interesa! Ovo za Tvrđu kao potencijalno mjesto konvencije zvuči super! Javljajte novi info :wave:
OK, samo mala ispravka- Tvrđa je u Osijeku, a u Slav. Brodu je Tvrđava iliti po domaču- Festung. I fest se obnavlja, na Skyscrapercityju Hrvatska možete vidjeti kako teče obnova jednog drvenog mosta. :)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: 3 SF događanja u Slavonskom Brodu

Unread post by Xaotix »

proteus77 wrote:...zvat će se Svemirski Brod.
Genijalno! Ne možeš protiv imena grada :lol2:

Kad sam se zadnji put motao Festungom, taman su počinjali obnovu, ali već je dušu dao za takav događaj. Ako se dobro sjećam, u planu obnove su se nalazile i galerije i predavaonice.
Randomness is strong with this one!
Post Reply