Interliber 2012

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Interliber 2012

Unread post by Sandman »

Hoće biti kakvih događanja?

Da znam planirati.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Interliber 2012

Unread post by Milena »

Ono što ja znam:

Bit će steampunk/svašta nešto party na Lumenovom štandu u petak oko 18.30, u kojem će sudjelovati skupina steampunk znanstvenika i još ponetko. Tulum bi trebao imati i "neki čudan catering", iako ne mogu sa sigurnoću reći što će u tome biti čudno, a što catering... :zubo: Za vrijeme partija će biti i dodatni popusti, a inače Lumen predstavlja i neka nova izdanja, među kojima i Pratchettova Tiffany protiv vilinske kraljice (nisam ja birala naslov, samo sam prevodila knjigu!), novi Alex Cross, i još par stvari.

Također u petak, nešto što se zove fight club, rasprava o e- i papirnatim knjigama, gdje bih i ja trebala sudjelovati, ali to je od 12-13.00 sati.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Interliber 2012

Unread post by LordShaper »

...

to bi bio Wee Free Men?
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Interliber 2012

Unread post by Milena »

Yup. Ali se slijedilo primjer romanskih prijevoda, gdje je serija sve "Tiffany ..." i još nešto ili protiv nečega. :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Interliber 2012

Unread post by LordShaper »

Ako budu izdavali ostale Discworld romane postoji li mogućnost da oni u kojima je protagonist Rincewind budu naslovljeni "Rincewind bježi od..."? :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Interliber 2012

Unread post by Milena »

Ne; prvo, DW je u rukama Marjan knjige, i tamo je doživio sudbinu kakvu je doživio; a drugo, ako me sjećanje ne vara, Rincewind je u hrv. prijevodu bio Frčlopir... :vrag:

Nu, zaozbiljno, ovo ipak jest serijal namijenjen mlađoj publici, pa se smatra mudrim da se ide na ujednačene naslove; to se, naime, radi sa pred-tinejdžerskim knjigama jer ih najčešće ne kupuju sami klinci, već roditelji, koji pak najčešće ne zapamte kako se zove ta nova knjiga koju hoće njihovo dijete, nego traže po serijalu dok ne dođu do naslovnice koju ne poznaju.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Interliber 2012

Unread post by Milena »

Dakle, ispravak pogrešnog navoda: Fight Club rasprava oko elektronskih i legacy knjiga će biti u četvrtak, s početkom u 12 i trajanjem do 13.30 sati. Ako nekoga uopće zanima, naravno. :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Interliber 2012

Unread post by Sandman »

Preko tjedna na poslu, subotom i nedjeljom ogromna gužva. Petak je isto poveći krkljanac.

Ali nešto će se iskemijat.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Interliber 2012

Unread post by LordShaper »

Joooj Frčlopir, imam sad flashbackove na djetinjstvo i čitanje Boje Magije i zapitkivanja samog sebe kako se to dovraga piše u originalu jer mi ovaj prijevod jako blesavo zvuči...bijah napredno dijete, što da kažem :vrag:

No, maštovitije od recimo Perivjetar :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Interliber 2012

Unread post by LordShaper »

Zna li netko zašto su točno mali izdavači (a među njima i Mentor) odustali od slijedećeg Interlibera? Spominju se nekakvi veći porezi ili nameti, koliko sam shvatio...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Interliber 2012

Unread post by Nazir »

:scratch:
Ovo nisam čuo pa zapravo nemam pojma o čemu se radi. Sad i mene zanima :zbunj:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Interliber 2012

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja sam načuo da možda neće biti ni Intelibera nagodinu. :(
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Interliber 2012

Unread post by LordShaper »

:zbunj: znam da je loše stanje ali *toliko*... :(
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Interliber 2012

Unread post by Xaotix »

Pa... ja sam načuo da kruže ideje o proljetnom Interliberu, pa bi se održavala dva godišnje.

S druge strane, Interliber u trenutnom formatu je samo vašar s knjigama, bez nekih velikih popratnih sadržaja. Izdavačima služui da isprazne skladišta, ljudiima služi da nakupuju knjige na popustu i to je više manje to. Sad će neki reći da to nije točno, jer imali su, npr, književni kutak za susrete s piscima. Da li ga je netko vidio? Ako niste, ne brinite. Nalazio se skriven IZA pozornice u 6. paviljonu, označen sa natpisom veličine automobilske registarske tablice, a bio je najavljen... jel uopće nbio najavljen? Raspored je bio isprintana tablica na komadu papira, nakojem je olovkom dopisan naslov "Raspored književnog kutka" ili tako nešto.

Ako ste našli taj famozni kutak, vidjeli bi par ljudi kako sjede sami za stolovima, ili eventualno u paru. Ja sam došao zbog Žiljka, a u isto vrijeme su tamo bili Zdenko Bašić i tip koji je, ako sam dobro shvatio, član žirija Masterchefa s novomkuharicom. Vruća roba , što bi se reklo. Jedini gosti su bili ljudi koji su došli s njima, a pojavila se i TV ekipa na 27 sekundi zbog Masterchefovog člana. Ako je još netko i zano za kutak, vjerojatno je lutao Interliberom tražeći ga. Toliko o tome koliko su Interliberu bitni pisci.

Kad već jamram po penzionerski, čini mi se da ove godine baš i nije bilo toliko novih naslova kao prošle. Opet možda sam u krivu i nisam ih primjetio od gomiel već poznatih knjiga koje su dumpali u bescijenje.
Randomness is strong with this one!
Post Reply