Interliber 2011

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Interliber 2011

Unread post by davors »

Niš ne pričate, a vidim da na Interliberu ima lijepih SF zbivanja, čini mi se čak tri komada... Njihov program je jako nepregledan, dajte ovdje nešto jasnije i informativnije...
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Interliber 2011

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Interliber 2011

Unread post by davors »

'nti informativnosti, a što je s onima koji patološki odbijaju koristiti Facebook, ili onima kojima je na poslu tehnički onemogućeno korištenje Facebooka (kao meni) :-)

Ima Bogdanović, ima "sferakonski niz+buduća eurokonska zbirka", a čini mi se da ima još nešto...
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Interliber 2011

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Interliber 2011

Unread post by Izitpajn »

Bolje poso bez fejsa nego fejs bez posla :P
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Interliber 2011

Unread post by ratchet »

Šta jes, jes.

Ali i ja sam ( bez obzira što mogu tamo otići ) gotovo cijepljen protiv fejsa ( kako mi ta skraćenica još uvijek grdo zvući ), i odem jednom mjesečno, možda. Zalutam bi bilo ispravnije za reći.
Tako da bi bili lijepo stavljati stvari i na druga mjesta, barem još kratko vrijeme, dok mi dinosauri ne izumremo.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Interliber 2011

Unread post by Ire »

i stavljeno je "na neko drugo mjesto"
ne znam u čemu je problem

i fakat mi već ide na onu stvar čangrizanje oko fejsa i ostalog. ljudi, prilagodite se. svijet se neće prilagođavati vama. dobrodošli u 21. stoljeće.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Interliber 2011

Unread post by Brumiko »

Ire wrote:i stavljeno je "na neko drugo mjesto"
ne znam u čemu je problem

i fakat mi već ide na onu stvar čangrizanje oko fejsa i ostalog. ljudi, prilagodite se. svijet se neće prilagođavati vama. dobrodošli u 21. stoljeće.
I treba biti stavljeno još i na neko drugo mjesto. :thumbup:

Ako se pak prilagodba svijetu i 21. stoljeću mjeri zgubidanjenjem po mrežnom servisu koji je na predivan način omogućio široki uvid u do tada zakamufliranu površnost, glupost i plitkost nekih homo sapiensa, onda će ova civilizacija zasigurno propasti. I nije Faceshit jedini takav, navodno "ozbiljni" Linkedin je još veća umobolnica.

Aposlutno svaki put se razočarah kada tražih neku suvislu raspravu, informaciju ili tako nešto na Facebooku. Nepismene jednolinijske poruke u najboljem slučaju, u ostalima gromka tišina glede bilo čega pametnog, samo nekakva "bockanja" i sranja. A ergonomija iliti logičnost sučelja su... smak svijeta, sumrak civilizacije.

Mislim, ono... očeš raspravljat? Najdi tematski forum, recimo NOSF, ;) ili neki za kulinarstvo ili kaj te već zanima. Može i Usenet, funkcionira preko Google Groups. Očeš iskati ljubavnog-bračno-seksualnog partnera? Imaš Iskricu. Očeš pametovat? Imaš blogspot.com, bloger.hr i blog.hr. Ili se uključiš u, recimo, pisanje na NOSF-u. ;) Očeš pametovat, ali ne jako? Imaš Twitter. Očeš dijeliti zanimljive stvari na koje naletiš RSS-om i s prijatelima raspraviti o njima? Imaš Google+ (mooožda i Digg), praktičniji su od raspravljanja uzajamnim slanjem e-poruka na gomilu adresa.

Ne znam za koji krasni pak služi Facebook. U najboljem slučaju možemo reći da radi pomalo od svega navedenoga, ali apsolutno ništa kak spada. A kada vidim već spomenutu nesuvislost, nepismenost, plitkost i površnost tamošnje lokalne demografije (svaka čast izuzecima), dojde mi da se rasplačem...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Interliber 2011

Unread post by Ire »

govorim po posljednji put - facebook i ostale društvene mreže su onakve kakve si sam napraviš jer sam određuješ ljude koje ćeš pratiti. ako imaš faceshit, možeš kriviti samo sebe.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Interliber 2011

Unread post by Brumiko »

Ire wrote:govorim po posljednji put - facebook i ostale društvene mreže su onakve kakve si sam napraviš jer sam određuješ ljude koje ćeš pratiti. ako imaš faceshit, možeš kriviti samo sebe.
Vjerojatno ima nekaj i v tome.

No, u svakom slučaju, okay je ne ograničiti se samo na jednu društvenu mrežu kada se izvješćuje javnost o nekom događanju.
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Interliber 2011

Unread post by nelchee »

Brumiko wrote:Aposlutno svaki put se razočarah kada tražih neku suvislu raspravu, informaciju ili tako nešto na Facebooku. Nepismene jednolinijske poruke u najboljem slučaju, u ostalima gromka tišina glede bilo čega pametnog, samo nekakva "bockanja" i sranja.
Ja bih se na tvom mjestu zapitala kakve to "frendove" imaš...

Nije da sam zagovornik mreža (odrasla sam na IRCu i forumima, i dalje će mi forumi ostati najbolji način razmjene mišljenja), ali zaista pazim na svoju mentalnu higijenu i nastojim da se do mene nikakve gluposti i plitkoće ne mogu probiti i to mi uglavnom i uspijeva, zato nemojte govoriti da se ne može.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Interliber 2011

Unread post by ratchet »

Mislim da je zahtjev da se obavijesti ne stavljaju samo na Fejsbuk bio sasvim opravdan. Ja uvijek prvo odem do NOSF portala kad tražim vijesti, tako lijep portal a o interliberu na njemu ništa. Kad se već pisalo o tome na fejsu moglo se prekopirati i tamo.

Fejsbuk je meni osobno ok. Samo ja nemam posao na kome mogu surfati i odlaziti i tamo ( blago ljudima na državnim jaslama, nitko koga ja znam da radim u privatnom sektoru se i ne usudi to raditi u radnom vremenu, ili ne stigne ili ih je strah, većinom oboje ), poštu provjerim svakih par dana, a surfam ciljano kad tražim nešto konkretno. Pa tako sam i u početku odlazio rijetko i uvijek se osjećao kao da sam pao s Marsa. Forumi su mi bliži, tamo znam što tražim i tamo teme ne nestanu negdje skoro pa netragom nakon par dana.

A eto, ja nisam za 21. stoljeće ( idealan sam zato npr. za nagradu Artefakt ). Da karikiram, ja i sms poruke pišem sporo, koncetrirano i s jezikom koji viri u kutu usana dok je telefon uvijek u opasnosti da odleti u zid.

I kako je bilo na Interliberu? Napišite štogod o tome. S par slika ako može.

Da, da, zbilja moram do fejsa, shvatio sam.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Interliber 2011

Unread post by Ire »

Brumiko wrote:
Ire wrote:govorim po posljednji put - facebook i ostale društvene mreže su onakve kakve si sam napraviš jer sam određuješ ljude koje ćeš pratiti. ako imaš faceshit, možeš kriviti samo sebe.
Vjerojatno ima nekaj i v tome.

No, u svakom slučaju, okay je ne ograničiti se samo na jednu društvenu mrežu kada se izvješćuje javnost o nekom događanju.
dobro, zar su svi slijepi ili nešto drugo?
jer se izričito sjećam stavljanja linka na sferine stranice s najavom predstavljanja...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Interliber 2011

Unread post by Xaotix »

Objava za Interliber i Bogdanovića je bila na Sferinom sajtu, a na NOSF-u ne stigosmo/šum u kanalu/ krivi dogovori... :(
Randomness is strong with this one!
Post Reply