Algoritmova izdanja po kunu

Predavanja, prezentacije, projekcije, druženja i slično, izvan uobičajenih fandomskih okupljanja ...

Moderators: Nimrod, Ire

Forum rules
1. U naslovu posta napišite o čeemu je riječ - predavanju, radionici, filmskoj projekciji, druženju, tv programu, izložbi i td.
2. Potom napišite naziv događaja.
3. Nakon toga datum kada se događaj treba odviti ili od kad do kad traje.
4. Sve ostale informacije napišite u samom postu. Bilo bi poželjno kad biste kopi-pejstali ili prepisali cijeli tekst, ne samo stavili link koji vodi nekamo drugdje.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by Ire »

Image
Instant Geek. Just Add Coffee.
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by galaxie500 »

A di se može nabavit kupon? :dum:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by Ire »

šibni mi mail na PM pa ti pošaljem
Instant Geek. Just Add Coffee.
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by galaxie500 »

Evo sam saznao i nabavio, jer sam vodio kćer na neki dječji tulum, a Algoritam u blizini.
Na žalost ovdje u Splitu će biti samo dvadeset Algoritmovih knjiga iz one biblioteke po 29 kn. na sniženju za 1 kn.
Vjerojatno ništa što nemam ili što bi me zanimalo, ali vidjet ću.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by ratchet »

:cussing: :cussing: :cussing: :cussing: :cussing:
Mas im pater. Nas u Šibeniku su samo preskočili. kao što nas i svi internet provajderi preskaču, i mape gradova uz autocestu i more sličnih sranja. Kao da je naš Algoritam Bookshop manje vrijedan. Je, mi u ovom gradu nemamo konkurenciju, pa zašto bi vam dali knjige jeftinije, tako nekako ide rezon.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by Xaotix »

Da pridodamo i ovo:
Image
Randomness is strong with this one!
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by Dagi »

E, čovječe, u nedjelju policija izišla na intervenciju pred Algoritam u gajevoj. Cijeli kombi!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by LordShaper »

E svašta :lol2:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by Ire »

Dagi wrote:E, čovječe, u nedjelju policija izišla na intervenciju pred Algoritam u gajevoj. Cijeli kombi!
kad? :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by Izitpajn »

Šta, potukli se ljudi?
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by Dagi »

Prolazio sam križanjem Gajeve i Bogovićeve u nedjelju oko 14:00 sati, koja minuta plus ili minus. Bez kupona, dakle, bez namjere da idem bazariti. Repina se vukla do pola križanja, momak koji inače stoji na vratima objašnjavao je da se u red više ne može, a sa strane je stajao policijski kombi s nekoliko policajaca. Jesu li se ljudi potukli? Štatijaznam, nije me ni briga.

Digresija: ovo je ista priča kao i Noć muzeja. Narod koji nije bio u muzeju valjda od osnovnjaka, sad nagrne po svoju dozu kulture, naravno - badava. Eh, badava je takvimamuzej jednom godišnje ili jednom u životu. Em su postavi takvi kao da ih je slagao još Spiridon Brusina, em su svi muzeji jezivo statični, em koja je korist nagnuti sa stampedom puka pomahnitalog za kulturom?!

Mislim, u nekim zemljama, primjerice Poljskoj, izlaz navečer u muzej je najnormalnija stvar: imaš izložbu, kafiće, pijaču, sve... A kod nas? Kada da ja odem u muzej? Radnim danom od 08:00 do 15:00 sati? Subotom do 12:00? Halo, muzealci, ja u to doba ili radim, ili subotom obavljam do podneva sve ono što nisam stigao kroz tjedan!

I još: napraviš noć muzeja i dobiješ prometni kolaps. Svaki pater familias je potrpao ženu i drečavca u auto koji je bio dobar tamo '88., onda kruži centrom, kruži, kruži... Siječe trake jer svircu nema pojma što horizontalna signalizacija znači, a svjetla na semaforu mu mora tumačiti dijete sa zadnjeg sjedala. Što se može, kad se auto pali pet puta godišnje. Još gore, klimakterični bapci u SUV-ovima i monovolumenima koji standardno saobraćaju izmedju Male Mlake i ničega. Narode, uzmite ZET, koji vozi besplatno. Ali jao! penzioneri slušali Radio Sljeme, pa se potrpali em u redovite tramvaje i buseve, em u posebne shuttle buseve koji voze od muzeja do muzeja, em u onu šklopociju u kojoj ZET vozi Djeda Mraza (ne šalim se, zetovci su i to izveli na teren; podsjeća me to kakvo sve oružje hoće isplivati početkom ratova!). Parkirališta nije bilo do Rudolfovih vojarni.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by uglib »

Dagi wrote:Mislim, u nekim zemljama, primjerice Poljskoj, izlaz navečer u muzej je najnormalnija stvar: imaš izložbu, kafiće, pijaču, sve... A kod nas? Kada da ja odem u muzej? Radnim danom od 08:00 do 15:00 sati? Subotom do 12:00? Halo, muzealci, ja u to doba ili radim, ili subotom obavljam do podneva sve ono što nisam stigao kroz tjedan!
Da ti se baš išlo po muzejima, informirao bi se o radnom vremenu i vidio da imaš kad otići, makar u nedjelju, a u neke muzeje možeš i radnim danom. Npr. u MSU-u četvrtkom možeš do 22:00.

http://www.net.hr/infocentar/muzeji/zagreb/
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by Dagi »

MSU, MSU! Jedan jedini muzej koji je koliko-toliko nov i (valjda, sukladno nazivu) suvremen, a koji se zidjao kao Skadar na Bojani!

A što ako hoću u, recimo, Tehnički muzej? Ne bi vjerovala, ja u podmornicu P-901 Mališan zapravo mogu ući (okej, zapnem ramenima, a ne impozantnim trbuhom), ali kad?
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Algoritmova izdanja po kunu

Unread post by Milena »

Muzej za primjenjenu također radi četvrtkom do 22, i ima kafić, isto kao i Mimara. A Etnološki stalno ima interaktivne izložbe -- zadnja je bila ona o bojama, mi smo išli s klincima koji su se razvaljivali, što na "pješački" interaktivnim izlošcima (farbanje platna po starinsku, mehaničke optičke iluzije) što po kompjuterskim kućicama i drugim čudesima... Mi u kvartu to znamo, možda je samo ostatak populacije preslabo informiran? Možda im je u marketingu problem? :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Post Reply