Which Witcher?

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Which Witcher?

Unread post by Izitpajn »

Okej. Odgledao prve dvije epizode i moram pitati: zašto je, zaboga, ovo ovoliko popularno? Moje razmišljanje tokom gledanja se svelo na nekoliko točaka:

- onaj tko je pisao priču - original, scenarij, adaptaciju, whatever - u životu nije pročitao ništa što bi ga naučilo osnovama strukturiranja radnje
- onaj tko je ovo snimao u životu nije gledao ništa gdje bi naučio kako se rade kadrovi, scene, osjećaj prostora, uspostavljanje šireg konteksta i slično

Generalno, ovo mi izgleda kao neka jeftinjarica kakve se prikazuju na RTL-u subotom popodne.

Netko je rekao da prve dvije epizode jesu jedan grandiozni WTF, ali s obzirom što ovdje nije izvedeno kako treba, nekako se ne nadam poboljšanju.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Which Witcher?

Unread post by Xaotix »

Witcher u stvari počinje sjedati tek nakon neke treće četvrte epizode.
Što se zaista događa skužiš oko 5, i onda ti zapravo sve sjedne na mjesto.

Mislim da je serija dizajnirana da bi ju se binđalo, u 2 navrata. Ako je gledaš jednom tjedno, onda su prva dva tjedna zaista WTF, i duže se čudiš ostalim nelogičnostima.

Drugo mislim: Zbog strukture koju si primjetio, stvar visi na likovima. Ako ti se svide likovi, you-are -good-to-go. Ako ti se ne svide.. jebi ga.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Which Witcher?

Unread post by Izitpajn »

Pogledao treću. Likovi više-manje, vidio sam i gorih, ali iz svake scene mi vrišti "RTL-PRODUKCIJA!!!!"
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Which Witcher?

Unread post by LordShaper »

Ja mislim da ti nisi gledao RTL XD
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Which Witcher?

Unread post by Izitpajn »

Okej, 4. i 5. epizoda lagano slažu stvari gdje treba. Stvar se diže na razinu "okej", čak ima i dobrih momenata. A i dobre sise uvijek dobro dođu.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Which Witcher?

Unread post by Xaotix »

Jesam ti reko... :zubo:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Which Witcher?

Unread post by Izitpajn »

Picard mi je i dalje bolji.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Which Witcher?

Unread post by Xaotix »

Javim ti se kad ga odgledam.

Btw, jedna od stvari koja privlači ljude Witcheru je jako dobra zezancija glumaca po društvenim mrežama. Kolko mi se čini, potpuno spontana.
Ne mogu sad naći opet link, al kad su najavili drugu sezonu Witchera, ovo je bio thread na Twitteru (Minor spoiler)
Henry Cavill : I can't wait!
Joe Batey (bard Jaskier): I'm still not talking to you!
Henry Cavill :Hm
Meni genijalno :D
Nije da će zbog toga serija biti bolja, ali će sigurno s takvim stvrima skupiti fanove.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Which Witcher?

Unread post by Izitpajn »

Mda, došao do kraja sezone, kraj kilav kako je početak i obećavao. Dakle dvije-tri dobre epizode, početak totalno bezvezan, kraj jedva nešto bolji... Može li mi netko objasniti čemu sav hype?
corwin
Ancient
Posts: 704
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Which Witcher?

Unread post by corwin »

Izitpajn wrote: 20 Feb 2020, 17:54 Picard mi je i dalje bolji.
Picard je teška bezvezarija i uglavnom gubitak vtemena


Witcher mi je sjeo kao bezbrižna zabava. Nema tu puno mudrosti tako da se ne može bog zna što ni reći
sorry zbog gramatike
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Which Witcher?

Unread post by Xaotix »

Izitpajn wrote: 24 Feb 2020, 18:41 Mda, došao do kraja sezone, kraj kilav kako je početak i obećavao. Dakle dvije-tri dobre epizode, početak totalno bezvezan, kraj jedva nešto bolji... Može li mi netko objasniti čemu sav hype?
0) "Tos a coin..." :D Para vrti gdje burgija neće... Dobra kampanja čini svoje
1. Igra je bila super-popularna i brdo igrača je pokupilo Hype i geldalo seriju (neki su i pobijesnili zbog togas što serija nije kopija igre, ali hej.. GLEDALI SU i dizaliy prašinu)
2. Kolko drugog fantasya vidiš na ekranu? S tim da je, s obzirom nato čega sve ima na TVu i streamingu, ovo relativno solidan fantasy, i nije generička šablona tipa Idu-patuljak-paladin-i-vilenjak-do-Čarobnjačkog-dvorca". Dovoljno žanra da privuče hardcore SFičare
3. Dovoljno humoristična i Light da privuče njihovu tetku, đeda i dovoljno sisa da privuče malog Pericu
4. 8. sezona GoT-a. Ljudi će dat bubreg da isperu okus togas iz očiju
Randomness is strong with this one!
corwin
Ancient
Posts: 704
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Which Witcher?

Unread post by corwin »

Ma neeeee, GoT8 je supeeeer. Samo trebaš povjerovat producentima da je to nešto najbolje ikada i kupit bolji televizor i zažmiriti na oba tri oka i ugasit zvuk.
sorry zbog gramatike
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Which Witcher?

Unread post by Xaotix »

što će ti bolji televizor?
Treća epizpda a.k.a Bitka za Winterfell a.k.a "crna fleka na crnoj pozadini u crnoj noći" jednako izgleda i na najnovijem super duper ekranu s rezolucijom većom od stvarnosti, i na starom EI Niš televizoru s pregorjelom katodnom cijevi....
Randomness is strong with this one!
corwin
Ancient
Posts: 704
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Which Witcher?

Unread post by corwin »

Tako su producenti rekli. Ljudi bi trebali imati bolje televizore, tad bi mogli uživati u spektaklu, kao bolje se vidi i nisu oni krivi zato što malo tko ima takav tv.
Da, to je bilo objašnjenje za E3.
sorry zbog gramatike
Post Reply