Game of Thrones

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Game of Thrones

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Game of Thrones

Unread post by poison »

jeeeeeej! :occasion9: :occasion9: :occasion9:
još samo da stari konačno napiše idući nastavak prije nego li izvede jordana....
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Game of Thrones

Unread post by Nazir »

Kolko se već godina čeka taj nastavak?!?!? A kao da ih neće biti još 3-4 nakon toga... :x
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Game of Thrones

Unread post by Izitpajn »

Ja sam i treći dio pročitao samo do pola. Zapravo, napreskokce, samo one dijelove gdje se odlučuje sudbina svijeta. One individualne sam preskočio.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Game of Thrones

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Game of Thrones

Unread post by ratchet »

Pogledao danas. Zapravo je mnogo bolje nego li sam očekivao. Nije to knjiga, a i onoliki obujam staviti u neku seriju je po meni uzaludan trud, pogledao sam iz radoznalosti, računajući da ću vidjeti jednu i bog, ali sad ću nastaviti gledati. Prijevod je također izašao ekspresno, i to dobar, od nekog što je knjige zbilja i čitao i to se na titlovima i vidi.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Game of Thrones

Unread post by LordShaper »

Kvalitetno adaptirano za sada, sve bitno su prenijeli :cheers:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Game of Thrones

Unread post by galaxie500 »

Sad ću raspizditi ljubitelje serije.
Obična sapunica. Ustvari, lažem, neobična sapunica, jer nije u Turskoj ili Meksiku, nego na nekom planetu na koji su ljudi doselili generacijskim brodom i zaostali u srednjem vijeku.
G.R.R. je dobar pisac, čak i izvstan, ali ovo je nisko podilaženje masolvnom ukusu.
Pjesma za Liu, pa čak i Armageddon Rag, ali ovo je samo podnošljivo i predvidljivo.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Game of Thrones

Unread post by Belzebubbles »

pa meni je baš zanimljiva serija i dobro napravljena. Scenarij ima smisla i dosljedan je. Baš se ima osjećaj da se epizodama želi obradit neka radnja, a ne samo naštancat još epizoda.
Doduše, to je serija. I to je možda jedini problem. Veseli me što će imati kraj i što neće trajati vječno. HBO način obrade mi se sviđa, ima sisa, guzica i klanja.
Želim reći, ako je problem sapuničarstvo to bih eventualno pripisao samom mediju. Ali, ovo bi bilo odlično za odgledat kada serija završi pa sve epizode budu pri ruci kad ti se prohtije.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Game of Thrones

Unread post by Izitpajn »

Serija dosljedno prati knjigu. Druga je stvar što sam još prije X godina, kad sam pročitao prve dvije i pol knjige, rekao da to nije književnost, nego sapunica. Ne nužno loše, ali ne književno djelo sa strukturom književnog djela, nego sapunica.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Game of Thrones

Unread post by Nazir »

Ja ću onda javno priznat da uzivam u fantasy sapunici i željno iscekivat još golisavih scena koje ukljucuju zmajeve :zubo:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Game of Thrones

Unread post by Xaotix »

Da provjerimo malo teoriju sapunice:
- Traje unedogled i NIJE dovršena; check
- stotine likova, svi glavni; check
- ugovoreni brakovi; check
- nezakonita djeca koja se pojavljuju odsvuda; check
- spletke, nožićkanje po leđima itd; check
- tračevi, ogovaranja, spletke; check

Ima čak i zmaja, što je umeksičkoj verziji opaka punica!

Tolko o tome :kava:

Nisam čitao,a i neću dok Martin ne privede stvar kraju. Dotada... :happy1:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Game of Thrones

Unread post by Belzebubbles »

proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Game of Thrones

Unread post by proteus77 »

Meni se serija sviđa, iako imam neke zamjerke koje "suspension of disbelief" zasad uspješno stišava :lol:

Najbolji su mi likovi, neki su odlično prikazani, Dinklage nadam se kupi Emmyja, još su mi odlični mala Arya i Lord Baelish.

Hm, ima li kakve veze što mi se serija sviđa to što imam POTPISANU prvu knjigu od strane G.R.R. Martina, s posvetom :love: (osvojenu na nagradnoj igri kad je onomad gostovao na Sferakonu, 2003?) Na radiju su gostovali on i Neven Antičević, a pieceofcake pitanje bijaše da kažem dvije glavne književne sf nagrade :kava:

Ako vas zanima posveta: Keep your sword sharp... Kad bolje promislim, što li je samo pod tim mislio :lol: :vrag:

Jedva čekam drugu sezonu, dotad se budem zabavljao uz The Pillars of the Earth i Falling Skies, te drugu sezonu V-a :kava:

Nota bene, sutra se objavljuju nominacije za Emmy:

July 14, 5:35 AM
Nominations are announced live from the Leonard H. Goldenson Theatre
Post Reply