Fringe - da ili ne?

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
zeus
Ewok
Posts: 20
Joined: 24 May 2011, 15:52

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by zeus »

Slažem se sa zadnjim komentarom. Serija je puno pala u kvaliteti. Trenutno ju gledam samo zato što već imam dovoljno vremena uloženo u nju da bi prestao. Priznajem glupo objašnjenje, ali eto. Držim fige da ju ukinu na kraju ove sezone. Jednostavno ne vidim kako može postat bolje :zbunj:
"The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them."
Stargate SG-1
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by Xaotix »

LordShaper wrote:Sad se ne mogu oteti dojmu da opet ubacuju stvari bez plana, računajući da će im kasnije nešto pasti na pamet što će sve te stvari povezati i objasniti.
Sjeca li se netko jos onog iz prve sezone Battlestar Galactice? ... and they have a plan?. Izgleda da se pojavljuje novi trend u serijama...

SPOILER!!<<E sad, kad se zna otkud se pojavila Masina, tko su zapravo Prvi ljudi i slicno, imamo "znanstveno" razjasnjenje cijelog Story arca (uključujući i vezu s Peterom Bishopom). I meni je vremenska petlja malo kilavo riješenje, predljudska civilizacija ima puno više potencijala, no cini mi se da je ovo namjerno izvedeno kako bi se zatvorila neka pitanja, zaokružio dio s ratom između dimenzija i napravio nekakav prerez sa pogubljenošću i "zaboravljenim" bitnim točkama zapleta koje su odlikovale prijašnje krajeve sezona.

E sad kad su se svi lijepo upoznali, mogla bi slijediti dobra sezona o dva paralelna svijeat koja se zajedno bore protiv svoje propasti zatvarajući rupe među sobom, teroristima koji ih opet otvaraju, i mogućim hlandoratovskim političkim igrama i izdajama između istih.

Ili ćemo dobioti sapunjaru u kojoj se koškaju Walter i Walternet, te ljubomoruju Olivia i Fauxlivia, a sve to oko Petera kojeg se više uopće ne sjećaju. Ako je lik nestao i ne sjećaju ga se jer je poslužio svrsi, zbog čega su onda uopće prolazili između svjetova? Zasto se Olivie gledaju ko da će si izvaditi oči?

I ako je Peter posluzio svrsi, zasto je uopce nestao? PA zbog njega je cijela guzva i započela!
>>
Uglavnom, finale mi je OK, cak i onaj dio s buducnosti, ali mi je rasplet los. Ajd, valjda ce nesto objasniti na pocetku sezone.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by Belzebubbles »

objašnjenje prvih ljudi je u najmanju ruku slabo, da.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by jbt »

i tak, jel itko jos gleda ovo?
Blood for the Blood God!!

engi
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by Stonehead »

Ja sam posle 3. sezone prestal pratiti.
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by niniane »

Gledam ja, vrlo vjerno :D Razveselilo me kad su im odobrili još trinaest epizoda, čisto jer se nadam da će uspjeti zaokružiti priču i raspetljati sve što su zapetljali. Iako, ako nastave s instant rješenjima SPOILER!!<<kao što je prekidanje svake veze između dva univerzuma, što su sad napravili u zadnjoj epki (i raspizdili me jer mi je baš bio drag "onaj tamo" svijet i jako mi se ne sviđa mogućnost da ih više nikad ne vidimo), i zapetljaju se jače u spiku s invazijom Observera u budućnosti,>> neće mi biti drago.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by LordShaper »

Pogledah maloprije; meni to instant rješenje opako smrdi na 'pokušavamo opet rebootati seriju za slijedeću sezonu' pokušaj vađenja iz vlastite kakice... A na događaje iz epizode prije toga se nadam da će se još referirati inače će ta epizoda ostati kao veliki wtf moment...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by niniane »

Ja se samo iskreno nadam da će sad kad znaju da imaju još samo 13 epki na raspolaganju napraviti to kako se spada. :kava:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by LordShaper »

I, što kažeš na kraj sezone?
SPOILER!!<<Meni je baš ništa posebno: Bell kao negativac mi je jako slab plot twist a njegova motivacija nimalo impresivna. A odcjepljivanje od paralelnog svemira mi je i dalje tako naglo izvedeno da imam dojam da su se samo htjeli što prije cijelog tog story arca otarasiti jer sad imaju nešto novo na umu za petu sezonu. Da je ovo bio kraj serije, još bi mi i gori dojam ostavila epizoda :zubo:

Apropos pete sezone, možda se Septemberov 'Dolaze' odnosi na invaziju Observera (koja se odvija tek za tri godine u kronologiji serije). Tko zna, možda će naši junaci sada pokušati spriječiti invaziju jer će imati pomoć i Septembera i Waltera iz budućnosti (nadam se da neće, jer zadnja stvar koja ovoj seriji treba su još i vremenski paradoksi).
>>
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by niniane »

Jao... *boli glava* Razočarana sam, iako zapravo ne znam zašto sam se uopće nadala ičemu... :zbunj: :(

SPOILER!!<<Bell kao negativac je najobičniji mamac za publiku koja voli Leonarda Nimoya, i iako mi je čak probavljiva njegova želja da se igra Boga, cjelokupna motivacija njegova mi je blah totalno. Da su ga uveli prije nekoliko epizoda i gradili njegov lik kao negativca (umjesto grozomornog Jonesa), još ajde, ali ovako.. Nope :/ Okej, frajer želi sjebati dva univerzuma kako bi stvorio treći i napučio ga, ali... tako jaku ideju su na kraju izveli totalno, totalno slabo i blijedo.

Također, Olivijina smrt i onda "uskrsnuće" zbog poradi toga što je napucana Cortexiphanom... Don't buy it. Bez obzira na Walterovu limun torticu punjenu svinjskim mozgom. Jednostavno je previše deux ex machina.
>>

Cijela epka je zapravo jedan ogromni deus ex machina and it sucks. Ta je serija nekad običavala biti inteligentna :(

SPOILER!!<<Slažem se, iduća će sezona zasigurno obraditi invaziju Observera i kako je spriječiti. Nažalost, sumnjam da će imati hrabrosti završiti seriju tako da do one epke s Peterovom i Olivijinom kćeri u budućnosti ipak dođe.>>

Imam potrebu reći da su Peter i Olivia najviše un-shippable par u povijesti televizije. Seriously. :zbunj: Za razliku od Fauxlivije i Lincolna, koji su mi sad na kraju strašno nedostajali.SPOILER!!<<I cijeli taj drugi univerzum će mi jako, jako nedostajati, jerbo mi je bio znatno zanimljiviji od ovog "našeg".>>
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by LordShaper »

niniane wrote: SPOILER!!<<Bell kao negativac je najobičniji mamac za publiku koja voli Leonarda Nimoya,>>
I to je toliko očito da je iritantno.
SPOILER!!<<i iako mi je čak probavljiva njegova želja da se igra Boga, cjelokupna motivacija njegova mi je blah totalno.>>
SPOILER!!<<Očekivao sam nešto malo dublje od toga, iskreno. Ovako je samo postao generički villain, već milijardu puta viđen, čak i bez nekog zanimljivog twista na formulu.>>
SPOILER!!<<Da su ga uveli prije nekoliko epizoda i gradili njegov lik kao negativca (umjesto grozomornog Jonesa), još ajde, ali ovako.. Nope :/ Okej, frajer želi sjebati dva univerzuma kako bi stvorio treći i napučio ga, ali... tako jaku ideju su na kraju izveli totalno, totalno slabo i blijedo.>>
SPOILER!!<<Iskreno, i njega kao negativca i presijecanje veze s drugim univerzumom su tako naglo izveli da bi me bilo tešku uvjeriti da scenaristi nisu pojma imali što i kamo žele odvesti sezonu pa su obje stvari iz, da prostite, šupka izvukli. Jednako kao što je Jones još u prvoj sezoni prvo nabrijavan kao veliki negativac pa netragom nestao a sad su opet izveli isti manevar.>>
SPOILER!!<<Također, Olivijina smrt i onda "uskrsnuće" zbog poradi toga što je napucana Cortexiphanom... Don't buy it. Bez obzira na Walterovu limun torticu punjenu svinjskim mozgom. Jednostavno je previše deux ex machina.>>
SPOILER!!<<To s Olivijom već zalazi u domenu stripovskih superjunaka, za njih nije nimalo neobično da im se nešto dogodi pa dva broja kasnije nikom ništa. Jednako kao i vraćanje njenih sjećanja.>>

SPOILER!!<<Cijela epka je zapravo jedan ogromni deus ex machina and it sucks. Ta je serija nekad običavala biti inteligentna :(>>

Slažem se.
SPOILER!!<<Imam potrebu reći da su Peter i Olivia najviše un-shippable par u povijesti televizije. Seriously. :zbunj: Za razliku od Fauxlivije i Lincolna, koji su mi sad na kraju strašno nedostajali.SPOILER!!<<I cijeli taj drugi univerzum će mi jako, jako nedostajati, jerbo mi je bio znatno zanimljiviji od ovog "našeg".>>>>
SPOILER!!<<

SPOILER!!<<NIje problem u njoj koliko u njemu, on je em nekarizmatičan em nema kemije s njom nikakve :zubo: A drugi univerzum definitivno jest zanimljiviji bio. Also, crvenokosa Olivija :hehe:>>
>>
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by niniane »

LOL, kako izgleda tvoj prethodni post s quotovima na moj, sve u spoiler tagovima *grin* :lol:

Also:
LordShaper wrote:
SPOILER!!<<Imam potrebu reći da su Peter i Olivia najviše un-shippable par u povijesti televizije. Seriously. :zbunj: Za razliku od Fauxlivije i Lincolna, koji su mi sad na kraju strašno nedostajali.>>
SPOILER!!<<

NIje problem u njoj koliko u njemu, on je em nekarizmatičan em nema kemije s njom nikakve :zubo: A drugi univerzum definitivno jest zanimljiviji bio. Also, crvenokosa Olivija :hehe:
>>
SPOILER!!<<

Couldn't agree more! On mi je skroz bezveze. I crvenokosa Olivia je stoput zabavnija od ove "naše", kao i cijeli "over there" setting.

Sve u svemu, bolje im je da ok izvedu bar tih zadnjih 13 epki ili će mi to pokvariti sve što sam ikad voljela kod ove serije :zbunj:
>>
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by LordShaper »

I tako, počela zadnja sezona Fringe...pitam se u koja će tri smjera radnja otići tijekom ove sezone. To je nekako standardni modus operandi ove serije, imam dojam da se svakih 10 epizoda scenaristi predomisle i htjeli bi raditi neku drugu seriju pa ju pokušavaju u već postojeću ugurati :lol:

EDIT: a nakon odgledane epizode mogu reći samo: SPOILER!!<<meh. Gledam i gledam i kontam da me ustvari uopće više ne zanima što će biti, nije mi uopće više stalo do likova.>>
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Fringe - da ili ne?

Unread post by Xaotix »

:puca: :x :baba: :mda:
Zašto?
Jerbo sam na nekoj 6 ili 7 epizodi 4. sezone. Pa više ništa nije isto, osim stvari koje jesu. I trudim se ne čitati spoiler tagove gore.
Al da, kao što su šetali u nekoj driugoj sezoni i prigodno zaboravljanli misteriozne neprijatelje, tako je i sada.

Valjda ispunjavam mazohističke potrebe :lol:
Randomness is strong with this one!
Post Reply