Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by poison »

Tomislav Sakic wrote:Ma daj, ako zaboraviš knjigu, ok je, fina produkcija, vizualno upeglana. Svakako bolja od onog filma Alana Smitheeja. Nemojte biti čistunci:)
a koja bi to bila? znam samo još lynchevu, koja je masterpiece svoje vrste (imho) - iako bi lako spala pod definiciju "lud ... zbunjenog" - gledala sam film tri puta kao klinka, i svaki puta ostala wtf?!, dok na kraju nisam saznala prema čemu je film rađen, pročitala knjigu, a onda je bilo: ahaaaaa....
Nisam čitao Farmerov roman, ali netko mi je spomenuo da je to bilo po romanu, ali da serija nije nikad dovršena. Zna li itko išta o tome? Bilo je to krajem ljeta; sjećam se da sam idući petak živčeno gledao gdje je nastavak
a ja mislila da sam jedina koja je to napravila :D
roman je na to read listi, thx na podsjećanju, upravo je skočio nekoliko mjesta gore.

ps
jesam li ja jedina koja redovito mora gledati na wikipediju da skuži o kojem filmu se priča, riverworld ili waterworld?
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by Izitpajn »

Tomislave, ona ekranizacija Dine je smeće! Gluma kao u hrvatskim humorističkim serijama, režija na razini meksičkih sapunica, kostimografija kao u Gardalandu, scenografija, kamera i fotografija kao u reklami za Milku (a sve se, kao, događa na pješčanom planetu; ej, pijesak! Ono što se uvlači u gaće, upada u oči, svuda ga ima i sve se izliže pet puta brže nego na normalnom mjestu), dijalozi klišeizirani do bola... Nisam čistunac, ta serija se i previše držala knjige. Tko god da ju je radio očito nije imao talenta pa je išao doslovno prepisivati.

Lynchov film mi je najprije bio totalno promašen, ali onda sam shvatio da ga svaki put sa zanimanjem odgledam od početka do kraja i da mi je čak dobro kako su neke stvari napravljene.

Za abominaciju od Riverworlda nemam riječi. Kad sam doznao da nema nastavaka, odahnuo sam. Jebote, ako je i za RTL, previše je! Ma nema veze što se ne drže originala, Blade Runner, najbolja SF ekranizacija ikad, se uopće ne drži knjige. Ali način kako je to snimljeno izgleda kao da se lokalna amaterska kazališna družina dohvatila kamere i CGI-ja pa su išli snimati SF seriju. Imam na kompu nekakav fan-fiction od 15 minuta, "Quest for Gollum", e to je otprilike na toj razini.
Post Reply