Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by Tomislav Sakic »

A jel ima tko ovaj kanal? Meni ga moja kablovska ne nudi... Dali su mi neki HORROR CHANNEL koji je čisti horor :zubo:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by Milena »

Tomislav Sakic wrote:A jel ima tko ovaj kanal? Meni ga moja kablovska ne nudi... Dali su mi neki HORROR CHANNEL koji je čisti horor :zubo:
Ja ga na B.netu imam. Ne da ga gledamo, iskreno... :kava:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by Tomislav Sakic »

Ahha... Ja imam B-net kod svojih u Sesvetama, ali ni tamo nema tog kanala, premda ima HBO-a i još svega. Sad sam na nekoj kablovskoj za centar grada, Selec TV, čista katastrofa od ponude kanala, čak niti ne palim TV (a, jel, digitalna je).
galaxie500
Puppeteer
Posts: 193
Joined: 16 Jan 2009, 14:50

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by galaxie500 »

SCI FI Channel je teški shit.U Americi su mu mijenjali ime u Sy-Fy ili tako nešto, pa je skoro izbila narodna buna.
Iskreno, ne vidim zašto (mislim buna).
Jesam par puta pogledao par epizoda nekog podserijala Stargatea (onoga gdje glumi Robert Carlyle), ali kako ne gledam serije, vrlo brzo sam odustao.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by Tomislav Sakic »

A kaj ja znam, nisu li oni producirali Dinu i Earthsea... Koliko god bilo lose, SF seriju uvijek pogledam, Dina je čak bila bolja od npr. Heroja ili Kronika Sare Connor, barem meni. Mislim da na DVD-u imam i njihovu produkciju Alise, prebacene u SF milje, u uglu ekrana je znakić "SyFy-HD" :)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by LordShaper »

Ah, SyFy channel. Promijenili ime jer ne žele da ih se vezuje uz demografiju radi koje su nastali a to su apparently bubuljičavi adolescenti koji žive u podrumu kuće svojih roditelja i ne znaju ni o čemu nego o Star Warsima pričati. Također, ukinuli Stargate SG-1 jer je privlačio krivu demografiju: oni su htjeli muškarce od 17 do 30 a seriju su najviše gledale žene preko 40. :lol: Sad su im aduti filmovi žnj produkcije, reality showovi i HRVANJE.

No, u moru očisamokopajućih filmova nađe se par čistih dragulja: Battlestar Galactica, Eureka(mada su opali kvalitetom nakon prve sezone), pa čak i Warehouse 13 jer se ne shvaća preozbiljno. Mada mi njihova adaptacija Dune i dalje tjera suze na oči i inducira *twitch* reakciju, s druge strane njihov Children of Dune je odličan (i to ne samo kvalitetom produkcije već i boljim odabirom glumaca).

I da, Alice je njihova. 2007. ili 2008. su oko Božića prikazali i svoju esefičnu adaptaciju Čarobnjaka iz Oz-a, nazvanu 'Tin Man'. Ima svojih trenutaka.

A njihov Earthsea nisam gledao mada je LeGuinica imala :baba: reakciju na miniseriju :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by poison »

earthsea sam gledala kada su ga prikazivali na jednoj od domaćih dalekovidnica. s leguinicom ima veze samo po naslovu. ono, čarobnjak se zove ged, a pravo ime mu je... tadam... vrabac! wtf? ono, pričajmo o postavljanju svega naglavce.

children of dune inače upravo gledam u 3 instalacije (danas bih trebala uhvatiti vremena za zadnji nastavak). dune sam pogledala prošli tjedan, i opet sam imala istu :x reakciju, morala sam odmah uzeti knjigu i pročitati ju da se uvjerim da herbert nije napravio takvu papazjaniju. ali zato su children jedna od najboljih adaptacija romana koje sam ikada gledala. da ne spominjemo apsolutnu ludnicu od soundtracka.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by LordShaper »

Uuuu dadada, soundtrack je :cheers: Tyler Bates je fenomenalan posao napravio a sklapanje lyricsa za Inama Nushif od ono malo fremenskog što se u knjigama našlo i odabir Azam Ali za vokal na spomenutoj stvari je bio pun pogodak. Čitava sekvenca mi je jedna od najimpresivnijih stvari like ever! :cheers:


Kad smo na temi odličnih soundtrackova i SciFi channela, neizostavan je Bear McCreary i njegovi ost-i za BSG, apsolutna divota i uživancija, po kvaliteti i dodavanju ukupnom dojmu na meni je na razini s Yoko Kanno i njenim magnum opusom za Cowboy Bebop. :aaa:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by poison »

LordShaper wrote: Tyler Bates je fenomenalan posao napravio a sklapanje lyricsa za Inama Nushif od ono malo fremenskog što se u knjigama našlo i odabir Azam Ali za vokal na spomenutoj stvari je bio pun pogodak.
slažem se sa svim napisanim, izuzev... tyler bates? a ne brian tyler?
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by LordShaper »

whooops, my bad, pomiješali mi se tyleri.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by Izitpajn »

Samo da se pridružim zgražanju nad spomenutom adaptacijom Dine. Prike iks godina, kad sam to, na žalost, gledao, dobijao sam gnojne čireve na mozgu. I dan-danas, kad se toga sjetim, strefi me epilepsija.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by Tomislav Sakic »

Ma daj, ako zaboraviš knjigu, ok je, fina produkcija, vizualno upeglana. Svakako bolja od onog filma Alana Smitheeja. Nemojte biti čistunci:)


Nego, pred jedno dvije godine jedan petak u prajm-tajmu gledao sam neki dobar SF (na RTL-u?), o Riječnom svijetu, Riverworldu. Sjećam se da je Sci-Fi Channel bio potpisan kao producentska kuća. Bilo je zanimljivo, ali nikad nije bilo nastavka... Nisam čitao Farmerov roman, ali netko mi je spomenuo da je to bilo po romanu, ali da serija nije nikad dovršena. Zna li itko išta o tome? Bilo je to krajem ljeta; sjećam se da sam idući petak živčeno gledao gdje je nastavak :tv:
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Sci Fi Channel i u Hrvatskoj

Unread post by Tomislav Sakic »

Saznao. Pilot-film u produkciji Sci-Fi Channela iz 2003; 2010. seriju ipak završio Syfi Channel, emitirana je 18. 4. 2010.
Post Reply