The X-files na HTV1

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
-fallen-one-
Ewok
Posts: 32
Joined: 08 Jul 2007, 11:49
Location: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones
Contact:

Re: The X-files na HTV1

Unread post by -fallen-one- »

writer16 wrote:@niniane
pa da je ne znam ja kakva osobina ličnosti da ja vidim vampire vukodlake i male zelene na moje vlastite oči ne bi opet pokušao sutra to racionalizirati ali eto dobro je rekao samsun žena je...to dosta objašnjava :lol: :lol: :lol:
ja da sam sve to vidjela također bi pokušala "racionalizirati" jer vjerujem da za sve mora postojat dokaz. nisu baš imali prilike dokazati ni "vampire" ni "vukodlake" a nisu se čak nikad ni prihvatili aliena.

dakle, slijepa vjera ponekad nije dokaziva vjera.
Image

"Hi, honey. Guess what I did at work today? I wore a bomb. A nuclear bomb in a field of flowers. I could get lucky. Tomorrow I could have a bigger bomb. I could kill... more people. Maybe innocent people. Children, maybe." - John Crihton
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: The X-files na HTV1

Unread post by writer16 »

-fallen-one- wrote:
writer16 wrote:@niniane
pa da je ne znam ja kakva osobina ličnosti da ja vidim vampire vukodlake i male zelene na moje vlastite oči ne bi opet pokušao sutra to racionalizirati ali eto dobro je rekao samsun žena je...to dosta objašnjava :lol: :lol: :lol:
ja da sam sve to vidjela također bi pokušala "racionalizirati" jer vjerujem da za sve mora postojat dokaz. nisu baš imali prilike dokazati ni "vampire" ni "vukodlake" a nisu se čak nikad ni prihvatili aliena.

dakle, slijepa vjera ponekad nije dokaziva vjera.
ček ti to ozbiljno govoriš da to nisu niš uspjeli dokazati nakon 9 sezona serije i jednog filma...mislim ok kad vidiš jedanput ae dvaput ali jebote kad to gledaš 9*20= 180 puta onda baš i nemreš to pokušati racionalizirati ak si normalna osoba...barem ja tak mislim :angel:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: The X-files na HTV1

Unread post by niniane »

-fallen-one- wrote:dakle, slijepa vjera ponekad nije dokaziva vjera.
Odlično rečeno! :cheers:

Kako fallen one reče, dosta toga nisu dokazali. A i ono što su vidjeli vlastitim očima - pogledaj malo bolje koliko puta je takve stvari vidio Mulder, a koliko puta Scully. Čak sam znala misliti "Klasika, evo aliena/vukodlaka/čudovišta/čegagod, a Scully je negdje drugdje i opet to neće vidjeti" Tako da ne možeš reći da su takve stvari vidjeli 9*20= 180 puta.

A racionalizacija je najmoćniji obrambeni mehanizam. da znaš samo kakve sam stvari znala vidjeti da ih ljudi racionaliziraju do te mjere da uvjere sami sebe da je bijelo crno, ne bi šibao takve izjave.
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply