Što trenutno gleduckate?

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Xaotix »

Odbijam gledati te članke jer znam da je netko od glavnih likova otego papke (il su mu ih otegnuli), pa da mi ne spojalju eci-peci-pec (nisma čitao knjigu, pa se stignem iznenadit).

Ali ako je nekog ta činjenica samog otegnuća papaka iznenadila.... KOG VRAGA STE MILILI DA GLEDATE???

Ah, da. Ne znaju jer nisu čitali, ili im nitko nije rekao kolko Martin voli mrziti svioje likove :lol:


Off topic:
- Ovo s odbijanjem daljenjeg gledanja mi je skoro u rangu s komentarimaa na pjesmu Pinball Wizard, kad je netko tražio da promjene tekst jer vrijeđa gluhe, nijeme i slijepe zbog riječi dumb (That deaf, dumb and blind kid
Sure plays a mean pin ball!). :lol:
- Ili možda kad bi bar pol kina iz protesta ustalo i otišlo s projekcije LOTR-a u trenu kad prikolju Boromira. A ženska polovica kad prižene Aragorna :lol2:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Milena »

Xaotix wrote: - Ili možda kad bi bar pol kina iz protesta ustalo i otišlo s projekcije LOTR-a u trenu kad prikolju Boromira. A ženska polovica kad prižene Aragorna :lol2:
Kad smo mi prvi put glledali LotR, bio mi je jako uzbudljiv pa sam se negdje oko polovice ušuškala i dala Fanči uputu da me probudi kad ubiju Boromira. Ta mi je verzija još uvijek u najboljem sjećanju. :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by poison »

Nazir wrote:
Acrodyn wrote:Evo ti ovo: https://twitter.com/RedWeddingTears
Da, naišao sa na to jučer - provala :zubo: Nevjerojatan mi je broj ljudi koji navode da otkazuju svoju pretplatu na HBO, prestaju s gledanjem serije i sl. Bas me zanima u nekom postotku kako ce se ovo odraziti na gledanost i opcenitu popularnost. U svakom slucaju, kad u se googlaju na GoT pod 'News' naiđe se na stotine članaka. Mislim da su dobili što su htjeli :kava:
pazi, uopće ih ne krivim. kada sam čitala, i shvatila da će ih stvarno sve priklati, doslovno sam knjigu (posuđenu, iz knjižnice) zafitiljila u zid (neviđeni vandalizam, mislim da nikada prije ni poslije to nisam napravila) i plakala. sutradan sam ipak nastavila čitati, sretna da su mi bar arya i jon još živi... i svjesna da je i to samo pitanje dana, s obzirom na debelog.
vjerujem da je odgledati to bilo još mučnije iskustvo, pogotovo za one nečitače koji nisu ozbiljno shvatili upozorenja "debeli nije normalan" i "debeli ubija sve redom" nakon neda starka.
doduše, sestru mi je više potresla scena mučenja grayjoya... mislim da ću tu, kada konačno gledanje GoT dođe na red (zapela sam na prvoj epizodi druge sezone i nikako da nađem vremena), po njenoj toploj preporuci, preskočiti. ne treba mi još jedan dodatak u zbirci brutalnih scena od kojih mi dođe mučno kada ih se sjetim i desetak godina nakon čitanja/gledanja.
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Nazir »

Vidiš, mene stvarno iznenadi ta količina emocija u čitateljskoj / gledateljskoj reakciji ... jbg, ima nas svakakvih, zato je svijet zabavno mjesto :zubo: Doduse, scene mucenja Theona mi nisu bile nesto prestrasno, to su cak pristojno prekinuli u trenutku kad je trebalo postat gadno tako da se ostavi samo na gledateljskoj masti. No, red wedding je bio itekako detaljiziran ...
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Acrodyn »

Nazir wrote: scene mucenja Theona mi nisu bile nesto prestrasno, to su cak pristojno prekinuli u trenutku kad je trebalo postat gadno tako da se ostavi samo na gledateljskoj masti.
Meni su se te scene svidjele. :zubo:
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by poison »

Nazir wrote:Vidiš, mene stvarno iznenadi ta količina emocija u čitateljskoj / gledateljskoj reakciji ... jbg, ima nas svakakvih, zato je svijet zabavno mjesto :zubo: Doduse, scene mucenja Theona mi nisu bile nesto prestrasno, to su cak pristojno prekinuli u trenutku kad je trebalo postat gadno tako da se ostavi samo na gledateljskoj masti. No, red wedding je bio itekako detaljiziran ...
a što ćeš... ako su likovi stvarno dobro izvedeni, vežem se za njih. pogotovo za one simpatične.
upravo sam se htjela proglasiti velikom cmizdravicom, ali sam onda shvatila da plačem samo kada ponovno čitam lavove al rassana, inače na knjige ostajem relativno imuna, koliko god potresne bile. osim kada mi je debeli pobio pola starkova :baba:
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Xaotix »

Uf.. U perfektu ih je bilo dosta: Penny Dreadfull i Mr Norel And Jonathan Strange (YAI!) Bilo je i par Vintagea, ali trenutno, baš sad gledam The Expanse

Tko bi rekao da SyFy može iznjedrit nešto takvo... :notworthy:
Randomness is strong with this one!
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Nog »

S obzirom na bum serija u zadnje vrijeme ovaj topic definitivno zasluzuje ozivljavanje. :D

The expanse jos nisam gledao ali citam dobre stvari i o seriji i o knjigama, pa se nadam obojemu u sto blizoj buducnosti.

Inace moja lista u zadnjoj godini je ovakva:

Arrow - zabavno,
Continuum - jedna od rjetkih serija (filmova, knjiga i drugih medija) na temu putovanja kroz vrijeme koja mi je dobro sjela,
Dark matter - prilicno dobra, bila bi i bolja da nema toliko cliffhangera,
Defiance - usprkos nekim nelogicnostima pristojna kvaliteta i pristojan kraj,
Falling skies - pogledao prve dvije sezone i iako imam i ostatak ne vuce me na daljnje gledanje,
Farscape - toliko sitnica koje iritiraju, a opet mi je odlicno sijela :vrag: ,
Firefly - napokon pogledao i stvarno vidim zasto tolike zalbe sto nije nastavljena, imala je dosta potencijala,
Jessica Jones - upravo pogledao i odlicna je,
Killjoys - pretty,
Once upon a time - guilty pleasure :zubo: ,
Orphan black - ne propustam,
Penny dreadful - ne volim horore ali ovo je jednostavno prekvalitetno za preskakanje,
Space:Above and beyond - ponovno pogledao nakon svog ovog vremena i usprkos zastarjelim efektima i malo slabijoj glumi jos uvjek dobra serija,
The last ship - pogledao i drugu sezonu, stvarno neznam zasto jos je gora od prve :x ,
The librarians - zabavno,
The man in the high castle - odlicna adaptacija :notworthy: .
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Xaotix »

aaaa... The Man in the High Castle. Serija mi je jako dobra, iako mi se čini da u jednu sezonu žele ubaciti SPOILER!!<<više backstabinga i višetrukih agenata>> nego li u cijeloj Igri prijestolja I Pjesmi leda i vatre zajedno (yup, kumulativno!)
Ali worldbuilding i likovi mi sveto nadoknađuju.

Još samo da prokljuvim tko tu koga i oko čega se u stvari natežu... SPOILER!!<<Of skroz da će se raditi o paralelnim svemirima!!!>>
Randomness is strong with this one!
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by corwin »

Odgleduckao drugu sezonu The Wheel of Time. Bolja je od prve, ali još uvijek ništa iznimno.
sorry zbog gramatike
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Što trenutno gleduckate?

Unread post by Xaotix »

Uh, od prve sezone pamtim samo plavu čarobnicu Moraine i onaj grad sa sjenama. Nije me baš povukla da se investiram u sljedeću sezonu...

Trenutno sam skroz out sa gleduckanjem. Polako prolazim kroz zadnju sezonu Disenchantmenta. Koliko god je stvar bila kaotična i nepovezana u početnim sezonama, imala je dovoljno dobrih fora da me potegne dalje, a sada su počeli povezivati sve različite radnje koje su im se sudarale uokolo.
Randomness is strong with this one!
Post Reply