Heroes

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Unread post by poison »

officially hooked!

dobih dvd sa serijom prije cca 2,5 mjeseca, ali onda sam pripremala težak ispit, pa ostavila za kasnije. a onda zaboravila na njega.
sinoć ga lijepo iskopam-vidi što ja imam, 'ajmo pogledati jednu. ehehe, da jednu... svih 12, koliko ih je bilo na dvd-u sam pogledala u dva zicunga.
a sada imam homicidalne porive prema šogiju, koji mi je okrutno poslao samo pola prve sezone. :x :x :x

serija je apsolutni zakon!!!! jedva čekam novi fiks! :blob:
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Hm morat ću te razočarati - prvih pet epizoda s2 su osjetno slabije
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

slažem se :?

pogotovo što su sylara 'oživili'

ko da nisu mogli nać novog (čitaj zgodnog) negativca. ovaj je baš ružan
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Heroes

Unread post by writer16 »

e sad sam pogledao 10. epizodu druge sezone i tako me iživcirala da ne mogu vjerovati što su učinili od potencijalno dobre serije, ova scena mi je najjača, dođe onaj kinez što zaustavlja vrijeme i svom prijatelju objasni zašto mora zaustaviti adama i sve mu reče i o virusu i sve a onda u sljedećoj sceni dođe i to isto NE PONOVI peteru petreliju nego kao da je imao hebenu lobotomiju mu kaže da mora ubiti adama zato i zato (iz samo jednog razloga koji je puno manje važan nego ostatak razloga što je nabrojao prije JEDNU SEKUNDU svom prijatelju :zubo: ) e naravno onda peter pođe obraniti adama, ne mogu vjerovati kako je to glupo napravljeno, baš za glupe amerikance, ovo vrijeđa inteligeniciju!!!!!
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Heroes

Unread post by Nazir »

Slazem se s navedenim. Ova sezona je opcenito puno, puno losija. Dosta sam se razocarao i stvarno imaju neke frustrirajuce djelove. Gledo sam na netu neki intervju s tipom koji je mislim scenarist i komentiro je pad gledanosti od 15%. Naveo je dosta razloga i svi su stvarno tocni. Summary svega bi bio da su prekasno poceli s nekakvom konkretnom radnjom. Petera su razvlacili i trebao je puno ranije zavrsit u buducnosti da skuzi prijetnju o virusu, one meksikance su isto razvlacili pun kufer (ja jedva cekam da ona glupa zenska umre) plus da heroesi nisu za neke prevelike romanticne spike (Claire i onaj tamo).
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Heroes

Unread post by LordShaper »

Prvo, Heroesi rulaju :cheers:

Drugo, da druga sezona je bila loša. Nije bila katastrofalna ali pad u kvaliteti je bio bolno očit. Cijeli storyline o Claire i Westu je izgledao kao reciklaža Smallvillea (koji je loša serija :zubo: ) a Crya i Alejandro nisu imali neku funkciju osim da se mi gledatelji možemo smijuljiti i komentirati "omg, ovi pojma nemaju koga su u auto primili" :lol: .

Dobra stvar je što je Kring bio pošten i sam otvoreno priznao da su zahehebali s drugom sezonom i da su bolno svjesni toga, što je razlog što su se pred kraj sezone počeli "vraćati korijenima" tj, zadnje dvije epizode su se počele vraćati na razinu kvalitete koju su održali kroz sve 23 epizode prve sezone.

A Peter, Hiro i Adam na kraju, da to je bilo blentavo. Plus, ne vidim zašto Hiro sad odjednom glumata nekog pravednog osvetnika koji ne želi ubiti Adama iako je tip opasnost za cijeli svijet ali istovremeno je bio spreman Sylara pretvoriti u ražnjić na kraju prve sezone (ni ne pokušavajte mi reći da je to zato jer mu je Adam bio prijatelj dok su bili u Japanu, tip ga je izdao, pokušao ubiti i ubio mu oca).

Dobre strane sezone su definitivno Elle ilitiga Little Miss Psychovolt :D (tako je dobro vidjeti Kristen Bell u ulozi koja je dijametralno suprotna Veronici Mars :lol: ) i storyline s Parkmanom :cheers: , a Peter koji spašava svijet od virusa nakon što putuje u budućnost i vidi apokalipsu, erm da...malo deja vuasto? :zubo: Srećom pa su izveli to tako da ne ispada kao recikliranje zapleta prve sezone nego je taj storyline meni bio jako dobro izveden (osim samog kraj, fkors).

Sve u svemu, kvaliteta je opala ali su se pred kraj počeli iskupljivati i finale sezone me uvjerilo da je King našamarao scenariste i rekao im da se saberu i prestanu raditi teen sapunicu od fenomenlane serije.

E da, treći volume se zove Villains...oooo da :cheers: :happy1:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Heroes

Unread post by Nazir »

Procitah da ce mozda Elle kasnije preci na stranu good guysa kad konacno skuzi koji joj je stari kreten... :cheers:
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Heroes

Unread post by jbt »

iz razloga koje je vec naveo writer16 mi je ova sezona katastrofa. nemam sta vise za rec osim onog sto je on vec napisao.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Heroes

Unread post by writer16 »

jeli znate kad izlazi 3 sezona ili nastavak druge?
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Heroes

Unread post by Nazir »

Pa trebali smo vec uzivat u njoj, ali onaj famozni strajk se izgleda oduzio... :zubo:
User avatar
Iljko
Ewok
Posts: 35
Joined: 11 Feb 2008, 10:27
Location: hmm, meni se čini lijevo od Alpha Centauri

Re: Heroes

Unread post by Iljko »

Upravo je prva sezona završila na kanal A. Odlična serija. Iako mi se čini malo pretjeranim da je istu stvar doživljavala i generacija roditelja od Heroja a se o tome ništa nezna ali ok. Napeto. :happy1:
Jedva čekam sezonu 2. :kava:
Još sanjam!
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Heroes

Unread post by jbt »

ZE SPOILER

Elem, Adam d Imortal Samuraj u jednom trenu kaze Petreliju da je odsjecanje glave fakat kraj i ubojito s velikim U. Kako tocno on to zna uzevsi u obzir da je vrlo ziv? Zbog onog "drugog" besmrtnog tipa? Wtf? Zasto mu samo ne bi izrasla nova glava?
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Heroes

Unread post by LordShaper »

Jer je očito sposobnost regeneracije koju posjeduje Adam identična onoj koju posjeduje Claire, što znači da je uvjetovana funkcioniranjem mozga. Claire se nije mogla regenerirati i "oživjeti" dok joj tokom autopsije patolog nije izvadio granu iz glave.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Heroes

Unread post by jbt »

A Adam to zna kako? Nitko osim Claire nije ni znao sta se u toj nesreci dogodilo.
Blood for the Blood God!!

engi
Post Reply