Battlestar galactica

Rasprave o SF serijama

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravom, a dobavljeni su nelegalnim putem.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by Izitpajn »

Evo, detaljan i iscrpan esej o tome zašto je kraj BSG-a "najgori u povijesti TV serija".

http://io9.com/5313848/did-battlestar-g ... on-history

Naravno, spoiler overflow alert.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by jbt »

io9 ima onaj kratki i bez veze dio, pravi dio je na dnu i fakat je izvrsan. izitpajn, sjedi 5 za link.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by Izitpajn »

Misliš na komentare?

Inače, dao sam KRIVI LINK. Ovo gore tip prepričava esej koji sam spomenuo. Pravi link (koji se, inače, nalazi i u gore linkanom tekstu pa ste ga možda već našli) je ovo:
http://ideas.4brad.com/battlestar/battl ... ce-fiction
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Battlestar galactica

Unread post by Xaotix »

niniane wrote:Jel ti kužiš da si otvoreno zaspojlao neke od stvari koje je Izitpajn stavio u spoiler tag?.. :zubo:
Evo, poskrivah spojelre, a zatim se :dum:.

A sad, kad se već toliko toga zakotrljalo oko Galactice... Mogli bi opet zaigrat BSG boardgame :cylon:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by Izitpajn »

...iako, s obzirom da u četvrtoj sezoni ispadne da SPOILER!!<<ti preostali Sajlonci uopće nisu tosteri/skinđobs/modeli, nego autentični pokretači koji uopće nisu programirani za sabotaže ili slično>>, cijeli duh igre mi više ne funkcionira...
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by Milena »

Izitpajn wrote:
Milena wrote:Svaka čast svima koji su se navukli, ali moram priznati da je mene najviše od svega fascinirala ta silna fama, jer sam nakon dva puta po pola epizode u prvoj sezoni zaključila da to ne može dobro završiti i odustala. Mislim, vidjelo se da ne znaju kamo idu. Kako to drugi nisu uočili? Ili sam ja samo preosjetljiva na tu vrstu manirizma?
Ma skontao sam ja da stvari idu ukurac odavno, ali sam sam sebe uvjerio da će možda sve biti u redu i da neće baš uzeti ovaj Najveći Od Najvećih Debilnih Raspleta Koji Su Još Stari Grci Smatrali Jeftinim Izvlačenjem...
Ne valja vjerovati u takve stvari, a-a... Vidi pod: ama, vidi pod: bilo koja serija koja nije ukinuta u drugoj sezoni jer nije bila dovoljno komercijalna. Osim možda Frasiera i BL. :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Battlestar galactica

Unread post by Izitpajn »

Ovdje raspravljaju o tome "kad je najbolje prestati gledati BSG, a meni se svidio ovaj komentar:

"For me, there would not be so much of a cut-off point but a whole lot of mental re-editing. It may be a little pathetic, but after the first two (sublime) seasons, I would advise one to close their eyes, cup their ears and hum the colonial anthem at the first signs of corny mysticism and luddism and other stupid things. If you accidentally hear the word 'angel', or see a bald glistening Anders hooked up to a tub of goo, turn away, and imagine Adama's stern face looking at you and telling you to "do your job." If you see Tigh and Six going at it in the brig, pretend you accidentally filpped the channel and caught glimpses of a Paul Verhoeven film, an erotic saga about an old one eyed hitman out for redemption."
Post Reply