O novim i o starim foruma[?]ima

Mjesto gdje se novi korisnici mogu predstaviti i upoznati sa stari(ji)ma
Pravila ponašanja, bonton i slično, za neznalice

Moderator: Ire

Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Pham Nuwen je napisao/la:

Takodjer se slazem da je donekle lakse pisati Fantasy nego Sf. Kad se pise SF mora se imati odredjeno predznanje, laik poput mene, tesko da bi mogao napisati dobar SF.



To samo zna?i da treba malo istraživati, eventualno se porazgovarati s kakvim prirodnjakom ili tehni?arem na kavi ili pivi.
Evo, baš sam jutros u VBZ-ovoj knjižari naišao na nekakav svemirski pojmovnik. Knjiga je na engleskom, debela je kao Biblija, a sadrži sve mogu?e pojmove, ?injenice i teze vezane uz svemir i zakonitosti po kojima funkcionira. Mislim da joj je cijena pedeset kuna.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagi wrote:Ovo ne izmišljam: u slu?aju fantayja, zbilja sam ?itao rukopis (sre?om, zaboravio sam ime autora) koji je klonirao Tolkiena, i to pod ozbiljno. A u slu?aju cyberpunka, vidim kloniranje (ranog) Gibsona.
To apsolutno stoji, ali samo potvrdjuje ono sto ja pricam. Gomilanjem kliseja se mozi dobiti prica, ali samo losa prica. Ali koristenjem kliseja na pravi nacin moze se dobiti dobra prica.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

hm... dagi, barem sto se tice fantasya si u pravu, ali to nije samo tako kod nas vec i u svijetu ima dosta takvih uradaka, ali zanima me jel bi mogao nabrojati jos nekoliko klasicnih fantasy kliseja, jer nazalost primjetio sam da mi se vecina ovih potkrala u mojim idejama... :wave:
nema me.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Okej, otvaram novu dretvu o kli[?]eima pod temom Literarni kutak!
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

supeeeeeer

hvala :uzdravlje:
nema me.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Nema na ?emu!

:uzdravlje:
Post Reply