Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Mjesto gdje se novi korisnici mogu predstaviti i upoznati sa stari(ji)ma
Pravila ponašanja, bonton i slično, za neznalice

Moderator: Ire

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by Xaotix »

:wave:
Randomness is strong with this one!
dr_gonzo
Ewok
Posts: 8
Joined: 15 May 2020, 11:37

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by dr_gonzo »

Pozdrav svima iz sparnog (prije kiše izgleda) Šibenika :cheers:

Ime mi je Virđil, 42 godine, volim SF, Horor i Fantasy...iako ni ostali žanrovi nisu za bacit, ali ova tri su u velikoj prednosti.
Puno čitam - od Bukowskog do Thompsona, pa od Kinga i Lovecrafta sve do Johna W. Campbella i Johna Wyndhama, te neizbježnog Roberta E. Howarda.
Kad ne čitam knjige, onda gledam filmove, kad ni to ne radim onda čitam stripove (Bonelli, Marvel, DC...), akad ni te tri stvari ne radim onda sam negdi vanka na pivici ili lovin ribu ili se sa boljom polovicom ili ekipom šetam po prirodi.

Eto to je nešto kao ukratko... evo i kiša počela.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by Izitpajn »

dr_gonzo wrote: 17 May 2020, 03:24 Pozdrav svima iz sparnog (prije kiše izgleda) Šibenika :cheers:
Hej! Dobrodošao u ropotarnicu povijesti :D Kao što si vjerojatno već primijetio, većina postova je ovdje prastara, rasprave su zamrle, a ostalo je još samo nekoliko dežurnih kronera. Mlađarija i hipsteri su se preselili na fejzbuk, instagram i ostale insta stvari, ali ima nas još par koji ovdje dežuramo ;)

Pogeldao sam ti ono na Youtubeu, zanimljivo, treba te malo izreklamirati. Ako si na fejzbuku, navrati ovamo:

https://www.facebook.com/groups/1607022079528686/

Formalno, toje grupa za ljude koji idu okolo po konovima, ali se potegnu i rasprave opće prakse.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by Xaotix »

Dobro došel! :D
Vidim da si krenuo aktivno, pa se nadam da će se to proširiti i na ostale
Randomness is strong with this one!
dr_gonzo
Ewok
Posts: 8
Joined: 15 May 2020, 11:37

Unread post by dr_gonzo »

A vražiji fejs. Imao sam i profil, ali od kada mi je neki mamlaz provalio u njega nemeren više ući. Pa ću morati napraviti novi profil ovih dana. Ali mi barem grupu nije izbrisao.
mangamaniac73
Ewok
Posts: 5
Joined: 22 Nov 2023, 01:57

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by mangamaniac73 »

Lijep pozdrav! Ime mi je Hrvoje, iz Zagreba sam, imam ravno pet banki i od toga sam SF manijak otprilike tri i pol banke. :cool: Najviše volim čitanje, iako pogledam i film ili seriju, često čisto da si potvrdom da od knjige nema boljega. Počeo sam davno, sporadično sa Siriusima kad bih ih slučajno kupio na kiosku (odem po neki strip, stripa nema pa kupim Sirius), s prvim brojem Future me SF baš primio, onda su se pojavili Izvori od kojih sam kupovao i čitao sve od SF-a što su objavili, redom kako su objavljivali, i tako dalje. Volim tvrdi SF prepun tehnikalija, fizike i čega sve već, koji ljudi ne mogu čitati pa se čude kad im prepričavam kako mi je to zabavno i koliko u tome guštam. Znam da sam dosadan, ali nabacujem kako se čega sjetim. |D Do sada sam u kućnoj knjižnici skupio stotine i stotine, vjerojatno preko tisuću knjiga i magazina, vrag će ga znati, ne da mi se prebrojiti. One velike obostrane police iz Ikee, krcate, nekad se malo i plašim te težine koja ih satire usred dnevnog boravka. Mnogima od tih knjiga i magazina se rado vraćam. Nemam omiljenog pisca niti djelo, ne radim top liste. Volim podjednako sve što mi je bio gušt pročitati. Ponekad prožvačem i kakvo fantasy pedeseteroknjižje, ili kakav horor ako je baš jeziv.

Žao mi je što su Izvori prestali s izdavanjem, žao mi je i što je Algoritam umro, ali drago mi je što Hangar izdaje koliko već može, u što ubrajam i Sirius B koji redovno kupujem svake dvije godine kad izađe.

Za SFeru znam sve ove godine, ali tek mi je neki dan palo na pamet da potražim forum, sunce mi žarko! Ne znam jesam li zakasnio na tulum (vidim na ovom topicu da je zadnji post prije tri godine).

Uglavnom, eto. Kuc kuc!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by Izitpajn »

mangamaniac73 wrote: 23 Nov 2023, 22:31Za SFeru znam sve ove godine, ali tek mi je neki dan palo na pamet da potražim forum, sunce mi žarko! Ne znam jesam li zakasnio na tulum (vidim na ovom topicu da je zadnji post prije tri godine).

Uglavnom, eto. Kuc kuc!
Pa dobro došao, generacijo plus-minus sitno :D

Forum je bio totalno mrtav neko vrijeme, ali u zadnjih nešto mjeseci je nešto sitno živnuo tako da se svaki dan nađe nešto. Za nove postove, najbolje je otići gore na Quick links i kliknuti na Active topics pa dobiješ kronološki najnovije postove. Ali ima tu i dobrih starih rasprava, ako se uspiješ probiti kroz črčkice zaostale od promjene kodiranja. Ovaj forum je zapravo blago, zato ga i čuvamo.

Ako ti je do virtualnog druženja, postoji SFerin Discord koji je nešto malo aktivniji od foruma (ovdje), ali većina ekipe se rasula po fejbucima i instagramima i ne znam ni ja više gdje sve ne. Za aktivne čitače mislim da se sad aktivirala i fejzbuk grupa Klub čitatelja SF-a, ali nekako imam osjećaj da si već tamo :)

Ja nekako imam osjećaj da su stvari otišle previše u širinu i rasplinule se zbog, jelte, nedostatka fokusa, ali jebiga, možda sam samo star. U svakom slučaju, različiti mediji, različiti ritmovi, za svakog ponešto pa ćemo vidjeti, tko preživi pričat će. Ionako, kako na zemli, tak i na nebu, na kraju Turčin potukel nas se bu.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by Xaotix »

Dobro došel! Sad te treba nevino isprepipat da saznamo di je ta knjižnica :twisted:
Randomness is strong with this one!
corwin
Ancient
Posts: 704
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by corwin »

Dobro dosao :)
I ne, ja te neću "nevino" pipat :D
sorry zbog gramatike
mangamaniac73
Ewok
Posts: 5
Joined: 22 Nov 2023, 01:57

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by mangamaniac73 »

Izitpajn wrote: 24 Nov 2023, 01:22 Pa dobro došao, generacijo plus-minus sitno :D
Hvala na dobrodošlici! Pročitao sam sve upute i zahvaljujem na njima. Zaista, ovaj forum je blago, a kroz črčke sam se navikao probijati (treniram često po antikvarijatima) tako da ću iskreno uživati u čitanju svih čuda koja se ovdje mogu pronaći.

Glede a u svezi svih tih silnih platforma, eh... da, puno je toga i ljudi se raziđu na sve strane, možda je to dobro, možda ne, ne znam. Uključit ću se svakako u Discord odmah danas, a što se tiče grupe na fejzu koju si spomenuo, hkm... ovaj... Uglavnom, i sam se ponekad pitam kako sam u tome završio, ali bavim se marketingom u digitalnom obliku, to mi je kruh i pašteta, da tako kažem. Nemam neko visoko mišljenje o društvenom omrežju, ali tako je kako je, čovjek se mora prilagoditi.

Uglavnom, tu FB grupu je pokrenuo frend prije nekoliko godina, jedno vrijeme je gurao, onda je digao ruke. I onda sam ja, kako mi se stvar učinila zanimljivom, dao čovjeku neki novac da mi to proda (i grupu i stranicu uz koju je povezana) i počeo to gurati čisto da vidim je li u nas SF na aparatima ili se ipak radi o raštrkanoj masi ljubitelja žanra. Ulažem svaki dan nešto u oglas koji se vrti na fejzu preko kojeg pozivam ljude da uđu u grupu i glambrljaju o zajedničko dragoj temi, i do sada se to pokazalo kao pogodak. Svaki dan u grupu uđe između 10 i 30 ljudi, što nije loše. Nisu svi hardcore esefičari, ali rasprave su često zanimljive i neka ih tamo kad je već društvena mreža velikom broju ljudi postala nešto kao organ.

U svakom slučaju, svi ste pozvani tamo, pišite i raspravljajte o čemu želite, dijelite linkove sa SFerina web sajta, pozivajte ih na ovaj forum, vrata su širom otvorena. Što smo jači, to smo jači. Jedino što ne dopuštam(o) su piratski sadržaji koje gazimo čizmom. |D

Još jednom, hvala na dobrodošlici i radujem se razmjeni mišljenja! :cool:
mangamaniac73
Ewok
Posts: 5
Joined: 22 Nov 2023, 01:57

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by mangamaniac73 »

Xaotix wrote: 24 Nov 2023, 02:04 Dobro došel! Sad te treba nevino isprepipat da saznamo di je ta knjižnica :twisted:
Hehehe... :cool: Hvala na dobrodošlici!
mangamaniac73
Ewok
Posts: 5
Joined: 22 Nov 2023, 01:57

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by mangamaniac73 »

corwin wrote: 24 Nov 2023, 15:10 Dobro dosao :)
I ne, ja te neću "nevino" pipat :D
Hvala! I za jedno i za drugo. :cool:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by Izitpajn »

Hehe, imao sam dobar hanč :D

Uglavnom, što bi rekao Krsto, bogdaj veći kup, ili što bi rekao Balašević, zajedno smo skupa. Može, može :)

I da, budem i ja raspravljao, čim nešto ekčuli pročitam. Već neko vrijeme se pokušavam maknuti s mrtve točke i apsolutno je nevjerojatno kako me nešto redovito u tome zakoči.
mangamaniac73
Ewok
Posts: 5
Joined: 22 Nov 2023, 01:57

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by mangamaniac73 »

Izitpajn wrote: 25 Nov 2023, 01:31 Hehe, imao sam dobar hanč :D

Uglavnom, što bi rekao Krsto, bogdaj veći kup, ili što bi rekao Balašević, zajedno smo skupa. Može, može :)

I da, budem i ja raspravljao, čim nešto ekčuli pročitam. Već neko vrijeme se pokušavam maknuti s mrtve točke i apsolutno je nevjerojatno kako me nešto redovito u tome zakoči.
Istina, i mene uvijek nešto omete u čitanju neke knjige! Najčešće su to nove dvije knjige, i tako stalno ih čitam 5-7 u isto vrijeme. Ali dobro, u zadnje vrijeme sam se ipak doveo u red, čitam samo po tri odjednom. |D Radujem se tvom angažmanu tamo, kao i svom ovdje.
Post Reply