Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Mjesto gdje se novi korisnici mogu predstaviti i upoznati sa stari(ji)ma
Pravila ponašanja, bonton i slično, za neznalice

Moderator: Ire

User avatar
cvicek
Ewok
Posts: 12
Joined: 01 Jul 2008, 08:10

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by cvicek »

Došao je dan koji sam prije par godina spominjao. Iako službeno nisam newbie, mislim da nije neprilično da ovdje napišem još jedan post :)

Volim gledati SF serije. Zadnjih godinu-dvije-tri sam sve više i više razočaran modernim SF serijama. Kako kojoj dam šansu, tako se sve više razočaram. Došlo je do toga da mi praktički nijedna nova SF serija ne paše previše, u najboljem slučaju budu okej za pogledati za pustiti mozak na pašu. Došlo je do toga da su mi več 2 godine jedine/naj koje stvarno pratim – dvije fantasy i jedan reality show :(

Mislim da mi je finalni udarac bila „bitch cop serija“ (neću ju imenovati, ne zaslužuje to :P ) nakon čega sam umjesto epizode-dvije dnevno krenuo čitati poglavlje-dva dnevno. Tako sam u zadnjih nekoliko mjeseci pročitao izašli ASOIAF (na engleskom, da ga kakti učim pa da me manje peče savjest što gubim vrijeme na fantasy :) ), Zvjezdane Riffove (okej zafrkancija), Digitalni ugljik (odlično, napeto, al mrvicu manjkavo), NDH 2033 (e baš mi je sjela!) i trenutačno polako ali sigurno napredujem kroz „The collected stories“ od Clarkea. Polako se rješavam kolekcije koje sam skupio, obično na konovima kupim još koju knjigu za uspomenu.

U zadnje vrijeme mi na pamet padaju ideje da bih se mogao okušati i u pisanju, ali osim 2-3 natuknice nisam zaista i krenuo u to (do sada sam, kao nekakvu vježbu, napisao polufikciju u kojoj anarhotrekkie odlazi na Liburnicon, kratku parodiju na GOT i sl) . Nije mi problem puno tipkati kad me ulovi motivacija što mogu potvditi oni koji posjećuju usscroatia forum ;) samo mi još treba kvaliteta i svladavanje pisanja u tehničkom smislu (pogotovo one crtice i navodnici kod dijaloga i sl – to sam već pronašao ovdje) pa nije sasvim nemoguće da bi na nekom budućem natječaju izmučio žiri (i) sa svojim brljotinama :)

Bilo kako bilo, postajem redoviti čitač SFa, pa ću vjerojatno malo češće zalaziti ovdje pratiti što se događa sa hr SFom, a možda, možda dođe i dan kada na Sferakonima neću organizirati pokret otpora prema opresorima koji nas u 20:00 žele zatvoriti u dvoranu i ubijati s dosadom :D
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by jbt »

Sad me bas zanima kk je bitch cop serija...
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by Nazir »

cvicek wrote:Bilo kako bilo, postajem redoviti čitač SFa, pa ću vjerojatno malo češće zalaziti ovdje pratiti što se događa sa hr SFom, a možda, možda dođe i dan kada na Sferakonima neću organizirati pokret otpora prema opresorima koji nas u 20:00 žele zatvoriti u dvoranu i ubijati s dosadom :D
Šta je da je, zadnjih godina se nikoga ne sili da uđe unutra, a dodjela je svejedno popunjena tako da bi reko da je cilj edukacije publike ispunjen :zubo:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by Izitpajn »

S obzirom da neki očito nisu uopće primijetili da se zadnjih nekoliko godina (i više od nekoliko, čini mi se) nikoga ne sili da uđe, rekao bih da je edukacija uspjela savršeno.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by LordShaper »

Ja sam uvijek mislio da je to 'sile nas da uđemo' samo pretjerivanje i da se 'prisilom' smatrala činjenica da je to jedini program koji se održava u to doba. Ali sad imam dojam da je netko stvarno išao okolo po konu i tjerao ljude da odu na dodjelu Sfere or else? Mislim, :lol2: ako je stvarno bilo takvih optimista.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by Nazir »

Pa ak se ne varam, mojih prvih kon - dva ('06 - '07, tu negdje) se stvarno tjeralo ljude unutra. Ono, sjecam se da sam bio pored šanka i to je kakti bilo 'buntovno' :lol2:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by Xaotix »

Oj Cvicek! Dobro došel... Opet.

06 i 07 se samo zvalo ljude, ali prije toga je par puta bilo herdanja ljudi u dvoranu što je rezultiralo buntovništvom na šanku ili ispred faksa. Zanimljivo je kolko nekima teško pada oporavak od te traume, a u međuvremenu su im djeca mogla u školu krenut :tapsh:
Randomness is strong with this one!
User avatar
cvicek
Ewok
Posts: 12
Joined: 01 Jul 2008, 08:10

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by cvicek »

Prihvaćam ispravke, komentar je trebao biti više za šalu na kraju posta, kud ste se baš toga primili :). Sada se nikoga ne tjera, a mislim da su takve stvari prije izazivale i kontraefekt.
Inače za vrijeme prošle dodjele je u isto doba u Lisinskom bio i Trek koncert. Loše je kad se poklopi da 2 slična događaja budu u isto vrijeme... kao onda kad je isti vikend bio i Liburnicon i Domikon a imao sam volje i mogućnosti otići na oba.
tnicholson
Hani
Posts: 57
Joined: 20 Jun 2014, 13:44
Location: Velez
Contact:

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by tnicholson »

Bok, ja sam tnicholson a ovo je jackass.

Ja sam razbio vaš auto, ovo su podaci o meni; volim video igre, filmove, crno vino i crvenokose djevojke. Od ovoga jedino konzumiram video igre i filmove.
"Stavio bih i ja ovdje neki citat da sam načitan k'o vi." - tnicholson
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by Izitpajn »

Onda, šta, crno vino voliš samo gledati?

Za djevojke neću ni pitati.
tnicholson
Hani
Posts: 57
Joined: 20 Jun 2014, 13:44
Location: Velez
Contact:

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by tnicholson »

Black Widow iz Avangersa :love:

Crno vino fino legne tijekom filmskog maratona ili kada fali inspiracije za pisanje.

Dajte, kakvi mislite da se frikovi motaju po internetu. Pfft, još ćete mi reći da ovi glasovi nisu stvarni. :D

Kada sam već tu i sutra imam test pa prirodno nastojim prokrastinirati, mogao bih se još malo predstaviti.

Student sam i malo sam munjen u glavu, volim provoditi vrijeme igrajući igrice, volim singleplayer avanture ali opuštanje uz povremeni MP pucačinu je OK. Fav igra mi je Metro 2033., najdraža knjiga mi je Metro 2033. Nedavno sam pročitao dobru SF knjigu Marsovac, relativno nova, autora sam pratio na fejsu dok još nije bila izdata a sada već rade film baziran na knjizi. It's kind of a big deal, i knjiga je pre-pre. Nisam baš zagrijan za SF što se tiče knjiga (nisam valjda ni jednu uzeo u ruke i uživio se) ali filmovi su mi, ono, ak nije Interstellar travel onda je Inception ak nije to onda je putovanje kroz vrijeme (Predetermination) i tak.

Gledam serije, i previše neg je normalno; Game of Thrones, Supernatural, Breaking Bad i True Detective sam završio, Falling Skies...

Sada malo odmaram od svega toga i pokušavam se malo posvetiti pisanju, dosad sam pokušao pisat svakakve priče, za sada sam se samo na jednoj dulje zadržao.

Kaj reći, koju posluku porati... Kad prođu završni, bum malo proskrolao po forumu i vidio kaj se nudi, kaj se dijeli, možda vino??? :zubo:
"Stavio bih i ja ovdje neki citat da sam načitan k'o vi." - tnicholson
User avatar
garion
Ewok
Posts: 36
Joined: 04 May 2015, 10:10

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by garion »

Pozdrav svima. :wave:
Uh, ovaj deo na forumu kako se predstaviti i kako sam stigao, nikad nisam voleo, pokušaću da ne udavim :D . Generalno, volim sve oblike fantastike, nešto više horor, epsku fantastiku i mračniju fantastiku(tipa Sergej Lukjanenko, Gluhovski)mada volim i sf (najviše staru gardu tipa Asimov, Simak, Klark, braća Strugacki). Ne sećam se kako sam tačno stigao do NOSF, da li sam guglao nešto o konkursima ili o fantastici u Hr., jedva sam uspeo i da se registrujem, nisam baš talent za savremena sredstva komunikacije.
Što se tiče fantastike u Hrvatskoj, čitao sam je u onom nekadašnjem Sirijusu, od novijih, savremenih autora za većinu sam čuo, ali nisam imao puno prilike da ih čitam i da se detaljnije upoznam sa njihovim radom. (osim Vladimire Becić sa kojom sam sarađivao u jednom elektronskom projektu). Nadam se da će se to promeniti, pošto mi je objavljena priča u ovogodišnjoj Istrakonskoj zbirci (Dvojnikov skok) a nadam se da će biti i još nekih objava uskoro, eto prilike da kad dobijem te zbirke upoznam se malo bliže i sa radom savremenih autora fantazija u Hrvatskoj. Generalno volim diskusije i priče o romanima i zbirkama, pogotovo zbirkama sa više autora, interesantno mi je i teorijski i praktično kako različiti autori odgovaraju na istu ili sličnu temu, različito i po stilu, strukturi, motivaciji...nadam se da će biti takvih interesantnih diskusija.
Rođen sam u Rijeci, živeo u Bosni, zadnjih dvadeset godina u Novom Sadu. To je to, za sada dovoljno, da ne gnjavim više, još jednom pozdrav svima.
Strah je ubica uma.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by Izitpajn »

Hej, dobrodošao i dugo nam ostao! Hvala na iscrpnom predstavljanju, nadam se da ćeš ovdje pronaći ono što te zanima. Ako ne pronađeš, pitaj :)

Zanimaju li te konvencije? Za manje od dva tjedna počinje SFeraKon pa se možda i vidimo?
User avatar
garion
Ewok
Posts: 36
Joined: 04 May 2015, 10:10

Re: Njubiji, dobrodošli, predstavite nam se :)

Unread post by garion »

Za sada teško izvodivo... i zbog posla, i generalno finansija, sada je put većini nas običnih smrtnika i u susedne države postao skup sport, ali ne odbacujem mogućnost da se
u budućnosti to promeni, što se tiče konvencija, nadam se da će biti prilike i mogućnosti da na neku svratim.
Hvala na dobrodošlici. Negde mislim da je što se tiče prostora bivše YU , fantazi scena i dalje najača i najživlja u Srbiji i Hrvatskoj. Kako sam pročitao dosta dela srpskih pisaca fantastike, voleo bih da se malo bliže upoznam i sa scenom u Hrvatskoj.Neke topike ovde sam već i čitao, uglavnom one Knjiški crvi...i topike vezane za UBIQ i konkurse.
Svakako, nadam se i nekom savetu koji će mi biti od pomoći u pisanju, ako eventualno bude diskusija o nekim zbirkama.
U svakom slučaju nadam se dobrom druženju.
Strah je ubica uma.
Post Reply